Stom ...stom

Ik wil net even kijken hoeveel volt er nog in 2 lipo pakketten zitten.
Sluit ik met mijn stomme kop de accu's op elkaar aan. Een vonk en meteen
de stekkers zwart.
Het was maar een fractie van een seconde.....maar zijn deze lipo's nu ook beschadigd??
 
Meet de spanning eens. Als ze nog de normale spanning hebben is het niet zo erg. Soms brandt er ook ergens een contact door, dan heb je pech.
 
Toch eens denken aan andere stekkers dan. ;)
Als ze universeel op elkaar passen dan is het inderdaad link, zoals je zelf nu merkt.
Deans of Traxxas plugs schijnen het goed te doen, zelf gebruik ik deans maar traxxas is schijnbaar beter,
omdat je voor die plugs geen krimpkous meer nodig hebt.

Misschien iets om over na te denken. ;)

Hoeveel C zijn je lipo's trouwens?
Ik denk dat packs met een hoge C waarde het vaak beter overleven.
Die kunnen zon piek spanning soms wel behappen als het niet te lang duurde.
 
Bassman,

Slechte dag vandaag voor je, mooi balen.
Zou me over de lipo's niet al teveel zorgen maken, is me ook al eens gebeurd en zolang het gewoon een vonk was en de stekkers niet vastgelast waren met langdurige sluiting tot gevolg is het over het algemeen geen probleem.
Groet,
Gerben
 
@gerben

Inderdaad een slechte dag.......iets te druk in de kop na de crash....en dan krijg je ook nog zulk soort fouten
 
Bij kortsluiting wil nog al eens een alulip verbranden door de hoge Amperes .

Maar als je nog de voltage kan meten die er op hoort is er niks aan de hand .

Mvg Johan
 
Heb het zelfde aan de hand gehad met 2 nieuwe lipo's :oops: (3s3000 en een 3s2200 30c) 2 goud stekkers verdampt;) en een doorverbinding tussen 2 cellen doorgebrand bij 1 accu , alles hersteld en beide pakketten werken nog perfect (heb ze voor de zekerheid wel eerst een dag buiten gelegd) en toen voorzichtig geladen
 
Dan ben ik de uitzondering die de regel bevestigd :(

Van een nieuwe lipo (3s1p 1800) waar verkeerde stekkertjes aanzaten de stekkertjes los gesoldeerd en niet goed opgelet waardoor de + en - draden kortstondig ( minder dan een fractie van een seconde) elkaar raakten.

Gevolg was dat er 1 cel kapot is.

Gelukkig waren de overige 2 cellen nog goed, dus maar een 2s1p lipotje ervan gemaakt...

Groet,
Theo
 
Back
Top