Storing 1e vluchten na winter, motor houdt in.

Henri had toch ook problemen met zijn regelaar destijds? Aan de accu's ligt het hoogst waarschijnlijk niet, want 3 defecte accu's op hetzelfde moment geloof ik gewoon niet. Storing moet je ook merken aan de roeren op dat moment?
 
> Begin langzamerhand te denken dat failsave inkomt af en toe.

Kun je dat niet uit lezen bij de Futaba ontvangers ?

Bart,
 
>
Kun je dat niet uit lezen bij de Futaba ontvangers ?

Bart,
Zover ik weet is er geen data uitlees mogelijkheid bij Futaba.


Volkert, als ik het zo lees, dan heb ik toch eerder het idee dat je het probleem in de regelaar moet zoeken. Als je zeker weet dat de instellingen correct zijn, zou ik het even met een andere regelaar proberen. Eventueel mag je van mij wel een nieuwe Jeti spin 99 lenen.

Groetjes,

Julius :)
 
Laatst bewerkt:
hmm, nu wel programma gevlogen en toch weer problemen tijdens de vlucht. Niet alleen upline maar bijv. ook tijdens rollen horizontaal. Ook op alle drie packs. Begin langzamerhand te denken dat failsave inkomt af en toe. Vlieg Futaba 2.4Ghz. Schiet mij maar lek. Heb nu een nieuwe ontvanger accu besteld. Als het dat niet is zender/ontvanger maar opsturen. Balen!

Volkert

Welke regelaar gebruik je? (edit: ik zie dat je de spin 99 gebruikt)

Je hebt met deze combo al veel vluchten gemaakt zonder problemen, de ontvanger etc is dus geen logische plek.

Wat wél logisch is, is het feit dat je packs een tijdje stilgelegen hebt, en packs daar doorgaans gewoon niet goed tegenkunnen.

Ik vermoed dat je in je regelaar een voltage ingesteld hebt staan waarbij hij een cutoff toepast.

De Spin 99 doet dit bv. af-fabriek bij 2.9v, dat heb ik voor mijn kist nu naar 3.0 gezet. Als je een soft-cutoff ingesteld hebt (is de fabrieksinstelling) zul je dan niet direct iets merken, alleen levert de handel niet het volle vermogen meer (het 'inhouden').

Ik denk dus dat je packs moeite hebben om te leveren wat je van ze vraagt, daardoor de spanning iets inzakt en dan de low-voltage cutoff van je regelaar in werking treedt.

Failsafe geloof ik niet in; tenminste; als het goed is staat je failsafe zo ingesteld dat je motor danwel uit danwel idle draait.

Dit is natuurlijjk goed te controleren; stel je failsafe zo in dat de motor echt uit gaat. Dan weet je het de eerstvolgende vlucht zeker of het al dan niet de failsafe is.

@Alexzzz: ik heb met de Hacker Master Basic 90 inderdaad in de beginperiode gehad dat hij soms uitviel, maar dan ging hij dus echt uit. Dit bleek achteraf aan een slecht bevestigd koellichaam te liggen. Sinds ik die beter bevestigd heb (lees: schroefjes strakker aangedraaid) heb ik er geen problemen mee gehad.

Futaba heeft bij mijn weten wél een mogelijkheid om uit te lezen hoe en wat mbt. failsafe, maar ik geloof er niets van dat failsafe hier het probleem is. Gezien de historie en de klachtomschrijving, is het veel voor de hand liggender dat er iets met de packs is. Als je in Nederland woont, en je hoort hoefgetrappel, moet je aan paarden denken, niet aan Zebras.

De Spin 99 doet bij een soft cutoff exact wat jij beschrijft. Als je dan je stick naar idle zet en weer naar voren, zal hij weer het volle vermogen hebben, tenminste, als je lipo's dat kunnen leveren op dat moment.

Als je SPin bij Bert vandaan komt (AeroBertics), moet je de gemeten waardes van het ding negeren. Dat zijn geen Hacker Spin regelaars, maar Jeti spin regelaars en geen van allen zijn ze goed gecalibreerd. Die moet je opsturen om ze te laten calibreren. Is de moeite verder niet, want als alles werkt kijk je er nooit naar.

Ik zou het aanbod om eens met een eagletree te gaan vliegen, aannemen. Je zult zien dat het je packs zijn die onder de 3v per cel komen en dan je regelaar die het vermogen terugschroeft.

Laatste edit: mbt failsafe; als het niet uitleesbaar is, zet dan even tijdelijk een extra servo in je kist die bij een volle uitslag een balsa latje breekt. Zet dan je failsafe zo dat die servo in de volle uitslag komt bij failsafe.

Dan kun je na landen direct zien of je kist ooit in failsafe is geweest. Dit kan al met een 9 grams servootje en een 1mm balsa latje ofzo.
 
Laatst bewerkt door een moderator:
wonderlijke is als ik de regelaar uitlees, hij aangeeft dat de minimum spanning gezien tijdens de vlucht 35 á 36 V is geweest. Je zou denken als er een probleem met het batterypack is, je dit terugziet. Ik heb na elke vlucht de regelaar uitgelezen en die waarde van 35V is redelijk consistent.

Ik heb al eerder een ontvanger pakket gehad wat niet lekker was. Pakket balanceerde niet goed en had een hoge interne weerstand. Dit pakket balanceert perfect maar heeft nu een interne weerstand van 240mOhm (2 cellen). Da's wel hoog. Nieuw pakket (net binnengekregen) is overigens 41mOhm per cel, da's ook niet laag!

Ik streep maar gewoon af wat niet helemaal goed lijkt te zijn, dan moet het wel tevoorschijn komen.

Ik verdenk momenteel regelaar en motor niet. Zijn tot nu toe rocksolid geweest en zoals Alex al eerder aangegeven heeft, na een winter is het logischer als er een probleem is met een accupakket dan met iets anders.

Volkert
 
Het probleem is dat in principe alles stug lijkt. Je hebt immer al veel vluchten gemaakt met deze kist, dus er is geen enkele voor de hand liggende kandidaat, anders dan je packs.

@Alexzzz: dat is helemaal niet onwaarschijnlijk. Leg jij maar eens 3 reeds regelmatig gebruikte packs een half jaar weg, op storage etc.. je zult zien dat ze dan alle drie minder zijn als je weer gaat vliegen.

Het is zelfs volstrekt logisch.. veel logischer dan als er 1 pack zou zijn wat brol is en de rest nog prima.

Hoe heb je je failsafe ingesteld staan?

Als de ontvanger een spanningsdip heeft en daardoor uitvalt, houdt niet je motor in maar gaat ie gewoon uit. De Spin 99 gaat bij geen signaal naar 'motor uit'.

Als je zegt dat de regelaar goed is, en we sluiten het springen in failsafe even uit, dan zijn er maar 2 redenen waarom je motor zou kunnen inhouden:
1) je regelaar wordt te warm
2) je packs komen onder het ingestelde cutoff-voltage, of leveren op z'n minst niet het vermogen wat op dat moment nodig is.
 
Laatst bewerkt door een moderator:
failsafe staat op hold voor de roeren en motor uit. Emcotec schakelaar geeft overigens geen storing aan (monitort volgens mij ook het accupakket voltage). Ja, het is een mooi raadsel....
 
Emcotec DPSI monitort inderdaad.

- Gezien het feit dat je failsafe op 'motor uit' staat en dat niet is wat je krijgt, kun je die imo uitsluiten.

- Gezien het feit dat je Emcotec nergens over miept, kun je de ontvangeraccu imo uitsluiten

- Gezien het feit dat alles altijd gewerkt heeft, kun je een hardwarematig defect uitsluiten

Dan kom ik maar tot 1 conclusie.. het zijn je packs.
 
ik zal inderdaad maar een pakketje erbij bestellen. Kan ik gelijk ook op gewicht komen (is nu iets te zwaar met Rhino's). Ik houd jullie op de hoogte!

Volkert
 
Heb je ook de verbindingen van je condensatoren gecheckt. Deze zitten niet altijd vast (was het geval bij mijn Jeti) genoeg en door de trillingen van je motor (zelfs bij elektro) of een iets te harde landing kunnen deze dan los komen te zitten. Het komt voor dat ze niet dusdanig los zitten dat ze niet meer werken, maar wel zoveel dat ze afentoe het contact verliezen, met motor uitval tijden seen vlucht als gevolg. Is mij eens overkomen, vandaar.

En mijn ervaring met de Jeti box is dat hij niet altijd goed uitleest. Ik heb hem daarom een keer terug gestuurd naar de fabriek, alwaar ze hem opnieuw hebben geijkt.

Suc6 en oefense (vooral op die M, K factor 4 :mrgreen: )
 
En mijn ervaring met de Jeti box is dat hij niet altijd goed uitleest. Ik heb hem daarom een keer terug gestuurd naar de fabriek, alwaar ze hem opnieuw hebben geijkt.

Huh? Je had toch je regelaar teruggestuurd, niet je jeti box?!

Suc6 en oefense (vooral op die M, K factor 4 :mrgreen: )

De M is niet het moeilijkste figuur uit het programma, althans, dat vind ik niet. De spin is de lastigste om goed te doen.

@Alexzzz: dus jij gaat toch A vliegen begrijp ik? Als het allemaal meevalt, waarom nog B vliegen ? ;)

@Volkert: ik hoop dat met een nieuwe accu je probleem is opgelost, het zou toch de eenvoudigste oplossing zijn!
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Nee, dat is wel raar eigenlijk.. in lijn met het A programma had dat gepast. Ik dacht dat Volkert A oefende, my mistake :)
 
Back
Top