Super Alulah

Ik was de alula ook regelmatig een soort van kwijt. Was erg wennen waar het gebied van de patch was. En dat stille van de Alula hielp niet echt mee. Met wat hulp van Ray kon ik mijn hoofd weer de juiste kant op richten.

De avond eindigde met vlammen die uit de Alula motor kwamen. Ben even grounded :(


Groepsfoto is leuk geworden!

Ik heb een keer een motor en ESC uitgerookt doordat er 's avonds condens in de ESC ontstond (binnen in de krimpkous). Sindsdien sluit ik mijn ESC's voor en achter af.

Volhout
 
Ik heb een keer een motor en ESC uitgerookt doordat er 's avonds condens in de ESC ontstond (binnen in de krimpkous). Sindsdien sluit ik mijn ESC's voor en achter af.

Volhout

Dat lijkt me niet zo verstandig, je sluit de ESC nu volledig af van de buitenlucht waardoor eventuele koeling ook een probleem kan worden. Je kunt dan beter je model niet in het gras laten liggen.

Met vriendelijke groet,

Sander Sassen
ImmersionRC - Real Virtuality
 
condens is gedestilleerd water, kan geen stroom geleiden...

Wat een onzin.
Condens is waterdamp; regen is ook gecondenseerde waterdamp, dus zure regen is dan ook gedestileerd water???
Zodra waterdamp condenseert neemt het de mineralen uit zijn omgeving op, het is dus geen gedestileerd water.
 
Als een ESC doorbrandt door condens, zouden 's winters vrijwel alle autoradio's moeten doorbranden.
Ik zal er verder geen discussie aan wijden...
 
Laatst bewerkt:
Heren ,graag het hier wat gezellig houden .

Volgens mij kun je de regelaars prima met plastic spray behandelen.
Dat spul gebruik je ook om je printen mooi glimmend te houden .
En daarna soldeert het ook nog mooi .
Volgens mij verkrijgbaar bij de betere elektronica zaak .
Of het echt werkt weet ik niet maar schaden kan het vast ook niet .
 
Heb de zaterdagmiddag maar weer eens aan de Alulah besteed. Rolroeren losgehaald en weer in vorm geperst, met behulp van een tip van mijn vrouw. Schijnt dat kleding ook zo in vorm geperst wordt: natte doek erop en dan met de hete strijkbout eroverheen.
Werkte perfect!
Had het zelf eigenlijk niet verwacht, maar ze kwamen er weer retestrak onderuit!

IMG_2555.jpg


Verder nog gedaan:
- buisjes van rolroeren op sommige plaatsen nog eens opgedeeld, om zo min mogelijk speling te krijgen.
- stuurstang in servohevel een gaatje dichter bij de servo gezet, dualrate weer vergroot van 65% naar 75%. Hierdoor nauwkeuriger aansturing en servo heeft meer kracht. De stuurstangen zitten nu ook zo strak in de hevel dat er geen speling meer is.
- nog wat bruislijm tussen de bevestiging van het rompje aan de vleugel, hier zat ook wat speling in.

Kon na het terugplaatsen van de rolroeren nauwelijks wachten tot de lijm droog was, want wilde het uitproberen! Nou, laat op de avond toch nog snel even naar het veld geweest om te testen.
Filmpje ervan volgt nog, was echter niet wat ik ervan verwacht/gehoopt had... :(
 
Klaas, als je roer nog steeds teveel tordeert, snij anders een sleufje aan de onderkant over de volle lengte en lijm er een koolvezelstrip in.

MVG. Robert.
 
Nou die roertjes van klaas zijn stukken stijfer dan die van mij, dus lijkt me dat het daar dan niet aan ligt. Klaas je hebt wel stukken dunnere stuur stangetjes. Misschien dat deze wat buigen ofzo?
 
Stuurstangetjes zijn nog van Robert, gewoon 1mm staal, volgens mij gebruikt Robert dit zelf ook. Kunnen iets doorbuigen maar lijkt me sterk dat dit de oorzaak is. Ik kan er wel een carbon staafje tegen plakken om dit ook uit te sluiten.

Motordomping, heb ik ook meer dan Hugo, zat nu te denken deze misschien teveel is. Heb de domping (toen ik nog zonder FPV-setup vloog) vergroot omdat de Alulah bij volgas nog omhoog wilde, maar bedenk nu dat dit ook veroorzaakt kan worden door te voorlijk zwaartepunt, waardoor teveel up getrimd moet worden. Op hoge snelheid hebben de roeren meer effect, waardoor de Alulah omhoog wil. Dit effect merk ik nu namelijk nog steeds en verdwijnt pas als zwaartepunt >3cm van de voorlijst gelegd wordt. Alleen vliegt de Alulah dan niet lekker meer.

Hoe hebben jullie de motordomp?
Ik weet niet hoe ik deze moet meten, ten opzichte van welke referentie. Heb nu een lineaal tegen het vlakke deel aan de onderkant van de vleugel gehouden, zie foto.

IMG_2557Motordomp.jpg
 
Hier een stukje film van de testvluchten van zaterdagavond.
Zit wel veel te banken, maar de zon was al onder en moest korte rondjes draaien om hem nog binnen zichtafstand te houden. :)
Was wel zo goed als windstil trouwens, dus ideaal voor een testvlucht.

Achtereenvolgens vlieg ik hier met het zwaartepunt op ca. 3cm, 1cm en 2cm van de voorlijst. Zie in het "hopgedrag" niet veel verschil, al lijkt me dat bij 3cm de hopjes heftiger zijn. Ook vliegt hij op 3cm erg lastig vind ik, maar dat kan natuurlijk ook mijn onervarenheid zijn. Met het zwaartepunt op 1cm vliegt hij het lekkerst vind ik, heb zo ook altijd ermee gevlogen toen de FPV-setup er nog niet op zat.

Als ik het zwaartepunt test door aan te duiken, lijkt hij toch ongeveer op 3cm te moeten, tenminste als ik de test goed interpreteer. Als het zwaartepunt op 1cm of 2cm ligt, en ik heb uitgetrimd voor rechte vlucht bij half gas, trekt hij zichzelf weer recht als ik na het aanduiken de controls los laat. Pas bij 3cm blijft hij dan doorduiken.
Echter, zoals ik al zei vind ik hem dan erg instabiel vliegen. Ook zweven lijkt hij dan juist helemaal niet meer te doen. In het filmpje, op 16:28 OSD-tijd doe ik het gas dicht, waarna de Alulah met de neus naar beneden valt en ik flink up moet geven om hem recht te trekken.

Hier nog wat notities bij het filmpje:
14:30 zwaartepunt op 3 cm
15:52 duik, met controls los recht doorduiken
16:28 gas dicht, neus valt naar beneden

18:30 zwaartepunt op 1 cm
20:19 duik, met controls los trekt hij zichzelf recht
21:05 gas los, neus zakt en zweven met wat up
21:33 gas los, neus zakt en zweven met wat up

23:30 zwaartepunt op 2 cm
24:40 duik, met controls los trekt hij zichzelf recht
25:24 lipo leeg, regelaar knijpt vermogen door te lage spanning

 
Laatst bewerkt door een moderator:
Klaas,

Als ik je filmpje zo zie denk ik..Mwa, eigenlijk vliegt dat best goed! De Alulah is een combo van de Sportwing ( groter, beter profiel) en de Diu, het enorm goed tracken.
Dit samen maakt dat je er zelfs in behoorlijk winderige conditie's nog lekker mee kunt spelen, en goed gericht kan vliegen.
Ik heb het idee dat jij het slome, rete stabiele vliegen op een windstille dag met een EZ gewent bent.
Met de Alulah moet je lekker gaan spelen, en niet te druk maken om de stabiliteit, ondanks je wil.

Die hopjes maakt die van mij volgens mij ook wel, misschien in mindere mate, alleen vallen ze mij niet op.

Maargoed, kom deze week eens op een avond langs. Dan kunnen we ze weer mooi vergelijken. De Alulah ligt iig vliegklaar (laatst zat het asje van mijn nieuwe Komodo motor los in mijn bel. Dat was dat geluid.) Het leek erg veel op het geluid van een reg/motor met een verkeerde timing o.i.d.
 
Zal zeker ook meespelen dat ik de Ez gewend ben. Die vloog echt relaxed bij windstil weer. :)
Maar dat gehobbel, neu, geloof niet dat die van jou dat zo doet. Ook als ik met Hugo meekijk vliegt die gewoon echt strak!
Bij mij lijkt het alsof het heel erg turbulent is. Zag het zaterdagavond op zicht ook; alsof de Alulah steeds een 20cm omlaag valt. Terwijl het windstil was en de zon net onder, dus termiek kan het ook niet zijn.

Maar goed, heb nu de domping een heel stuk minder gemaakt, vanavond eens kijken wat dat doet. Hoop echt dat het daar in zit!
Als ik op de foto de domping meet, kom ik op zo'n 5-6 graden. Dit zou normaal gesproken zo'n 2 graden moeten zijn heb ik ergens gelezen.
Nu is de domping nog iets van 1 graad, voor zover ik het echt kan meten. Zou dus wel iets verschil moeten merken, ben benieuwd!
 
start bouw super alula

Daar ik een nieuw fpv toestelletje zocht en er zoveel positieve reacties op de super alulah kwamen, heb ik maar beslist om er zo een te gaan bouwen.

Omdat ik geen epp ter beschikking had heb ik de vleugel uit piepschuim gesneden en de romp word van 6 mm depron vervaardigd.

Ik zal de foto's van de verdere bouw van de alulah hier posten.

http://img819.imageshack.us/i/110717124719.jpg/
http://img9.imageshack.us/i/110717124648.jpg/
http://img838.imageshack.us/i/110717131301.jpg/
 
Laatst bewerkt:
Daar ik een nieuw fpv toestelletje zocht en er zoveel positieve reacties op de super alulah kwamen heb ik maar beslist om er zo een te gaan bouwen.

Omdat ik geen epp ter beschikking had heb ik de vleugel uit piepschuim gesneden en de romp word van 6 mm depron vervaardingd.

Ik zal de foto's van de verdere bouw van de alulah hier posten.

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Kijk, dat kan ook! Eindelijk iemand die gewoon de Alulah van de tekening maakt. Ziet er goed uit Lowie, blijven posten!

MVG. Robert.
 
Back
Top