Tamiya "Mud Blaster" hulp???

  • Topicstarter Topicstarter Sander21
  • Startdatum Startdatum
S

Sander21

Guest
Hallo mensen, Ik ben hier zoals je ziet nieuw op het forum.
Ik hoop dus dat ik dit bericht op de goeie plaats zet, zo niet mij excusses :D.

Ik heb al jaren een Tamiya mud blaster in de schuur liggen (kent iedereen wel denk ik).
Ik heb er in mijn vroegere jaren een hele hoop plezier mee gehad.
Nu leek het mij leuk om het ding weer op te kalefateren en hierbij vraag ik jullie veel ervarender mensen om mij hier en daar
wat tips en hints te geven. Want ik wil namelijk graag een paar dingen weten.

Ik wil er een ander motortje op zetten waardoor hij iets harder loopt als voorheen.
Er zit nu een standaard 540 motortje op die net zo oud is als de auto zelf:) met dit motortje haalde hij ~30 km/h.
Maar welk motortje zou ik kunnen nemen? want ik zou niet weten wat er wel of niet geschikt voor is (er zijn zoveel:S).
het motortje van nu word dmv een 3 staps mechanische regelaar gestuurd, is het een goed idee om hiervoor een motorsturing te nemen?
Ook in verband met dat een motorsturing minder vermogen dissipeerd, leek mij dit een goed idee.
Zowel motor als de sturing moet dus goed bij elkaar passen.

En welke accu zal daarbij een goede keuze zijn? NiCD of NiMH er zitten aan beide voor en nadelen, hierbij moet ik natuurlijk ook weer een lader hebben.
want mijn huidige lader die maakt de accu's kapot, omdat hij in 15 min een accu kan laden (niet bepaald gezond dus).

Ook zou ik de auto graag wat stabieler maken, hoe kan ik dit het beste doen? strakkere vering, of kortere vering? of juist op een andere manier?

Mijn zender en ontvanger werken allemaal nog goed naar behoren. En mijn auto is puur voor de lol van het opnieuw klaarmaken tot ermee rijden, ik ga er geen rc circuit mee op ofzo:)

En misschien heeft 1 van jullie nog een goeie lader en of accu's, motor, regeling liggen waar ik wat aan heb.

Hier zijn 3 foto's van mijn auto, inmiddels zijn de banden en de bumper eraf ivm met het schoon maken.

http://members.home.nl/sdevrieze/SP_A0884.jpg
http://members.home.nl/sdevrieze/SP_A0885.jpg
http://members.home.nl/sdevrieze/SP_A0886.jpg

In ieder geval alvast bedankt!

Gr, Sander.
 
vervang de mechanische regelaar door een electronische.
de ik zou zelf zeggen 23 a 19 turns motortje er op.
en dat stabiler maken daar heb ik geen verstand van
jah een stabilisator set, maar ik ken heel die auto niet :P

Gr: amateur
 
Je zou voor is wat andere veren kunnen proberen, maar denk niet dat het veel verschil zal maken. Het gemis van achtervering is daar meer de oorzaak van.
 
CircusAso zei:
Je zou voor is wat andere veren kunnen proberen, maar denk niet dat het veel verschil zal maken. Het gemis van achtervering is daar meer de oorzaak van.

De achtervering heb ik wel, alleen heb ik die laatst gedemonteerd. Omdat die in de weg zaten toen ik aan het schoonmaken was.

Tot dusver in ieder geval bedankt.
 
leuk.
Welke kap hoort daar op?
Die veringen zijn niet gedempt waarschijnlijk. Dat kan al een verschil maken.
Zeker verder foto's tonen.
 
ShadesInBlack zei:
leuk.
Welke kap hoort daar op?
Die veringen zijn niet gedempt waarschijnlijk. Dat kan al een verschil maken.
Zeker verder foto's tonen.


de auto incl kap kun je zien via de link hieronder, mijn eigen kap is z'n btje verwoesd, da's ook niet zo gek na wat die auto allemaal heeft meegemaakt:P
Het is een model van 1989 van tamiya, haha dus hij's heel oud.
de veringen zijn idd niet gedemd.
http://classictamiyarc.com/tamcars35.html

Ik wil er wel meer foto's op zetten, maar er valt niet veel meer aan te zien:)
 
Back
Top