Thermy van Wolfgang Werling (landingsuitslagen)

Hallo

In HMVC (Helmondse modelvliegclub)een project opgestart met 9 personen om het bouwen te stimuleren.
HMVC project Thermy
Nu de bouw klaar is zitten ik met de vraag hoe de uitslagen zijn om te landen met flaps en rolroer, butterfly?

Instellingen begrepen volgens RC-Netwerk.de zijn:
Hoogteroer: +/- 27mm
Richtingsroer: +/- 22mm
Rolroer: 30mm naar boven 22mm naar beneden
Flaps,Rolroer: 15mm naar boven, 3mm naar beneden
Maximale landings instelling: Rolroer: 15mm naar boven, Flaps: 90°naar beneden( zoveel haal ik niet, hooguit 45°), Hoogteroer: 6mm naar beneden.

Ik heb nu de instelling op een 3-standen schakelaar en kan het volgende instellen:
Een stand rolroer gaat omhoog, flaps naar onder, hoogteroer moet ik nog instellen.
En een stand rolroer omlaag, en flaps omhoog, hoogteroer moet ik nog instellen.

Wat is het effect van deze 2 standen?

Groeten Hans
 
Vergeet de 2e optie. Flaps omhoog en ailerons naar beneden is vragen om problemen/schade. Het model zal hierdoor bij overtrek heel gemeen reageren en over de tip wegvallen (tipstall).

Bij flaps naar beneden en ailerons (iets) omhoog zal het middendeel van de vleugel overtrekken, terwijl de luchtstroom tpv de tippen blijft aanliggen. Doordat de tippen dan nog wel dragen zal het model niet gemeen wegvallen over 1 v.d. tippen. Het model zal dan wel harder zakken doordat het middendeel niet meer draagt en de flaps weerstand genereren, terwijl de tippen nog wel dragen en het model bestuurbaar blijft.

Bij butterly is het belangrijk om de flaps zover mogelijk naar beneden te zetten (maximale weerstand creëren). De hoeveel ailerons omhoog en de hoeveelheid down bijmixen is een kwestie van uit proberen. Probeer dit op hoogte uit bij lage en bij hoge snelheden. Heeft het model bij butterfly bij hogere snelheid de neiging om fel te duiken, dan is meestal de remedie de uitslag van de ailerons te verkleinen en de bijgemixte hoeveelheid down te verkleinen. Net zolang doorgaan totdat je over een relatief groot snelheidsgebeid een relatief neutraal gedrag van het model om de dwarsas hebt.

Succes ermee,

Paul
 
Back
Top