trimvlakken

hoi ik ben nieuw hier en de naam is jos ik heb een vraag ik heb de kyosho Bluestreak 800 gekocht het motortje loop lekker maar de boot stuiterde ik heb nu de bijpasende trim tab flap set er op gezet maar hij stuiterd vrolijk verder wel korteren stuiters:twisted: is er een anderen manier om het probleem op te lossen of is er een formulen voor de afmetingen van de flaps uit te rekenen ik ben benieuwd :lol: naar de tips .
 
wat ik heb gedaan bij de kyosho airstreak is eerst de trimflakken in het verlengde van de romp gezet en kijken wat die deed. Als de boot eerst inzakt en dan overeind komt moeten de trimflakken omlaag, komt die eerst omhoog en zakt die dan weer in dan moeten ze omhoog. Zo kan je het perfect uittrimmen. Succes ermee!!!
 
Aanvulling op Kor:

Beste Jos, punt één: welkom! :lol:
Punt twee: Uitgangsstand bij instelbare trimvlakken is inderdaad in het verlengde van de scheepsbodem. Wat je doet is in feit de waterlijn van de boot wat verlengen. Hoe langer de waterlijn, des te sneller je boot kan varen. Dit is echter een theoretisch verhaal; Je kan je schip niet dubbel zo lang maken en verwachten dat hij dan dubbel ze snel vaart. Helaas, pindakaas. :cry:
Meestal is het een kwestie van 'trial and error', oftewel: uitproberen. Als je boot na het plaatsen van de trimvlakken en het uitproberen van de verschillende standen nog steeds stuitert, kan het ook zijn dat hij voorin te licht is. Probeer in dat geval bijv je accu eens wat naar voren te leggen. Meestal geeft Kyosho ook het zwaartepunt van de boot op tekening aan. Controleer of dat klopt.
Voor verdere informatie van 'echte' speedsbootjongens wijs ik je graag op de site van Extremeboats. (Er staat in link in de linklijst, bovenaan de indexpagina) Dat zijn de mannen die er alles van af weten! Ik ben maar een eenvoudige werkschepen-sukkel, die af en toe ook wel eens iets snels bouwt.... :wink:

succes ermee!
Roel
 
beste kor en roel van essen bedankt voor de antwoorden en het welkom zijn :lol: ik ben ook maar een leek met speedbooten vandaar de vragen. voor kor volgens mijn inziens als je snelhijd om hoog gaat kom je achterkant tog om hoog of niet??? volgens mij merk ik wijnig van het wegzaken of omhoogkomen het is me niet opgevalen in iedergevallen.

En voor roel's info het is de gp verzie de brandstof verzie dus ik had het niet gemeld sorrie :oops: ik he geen zwaarte punt gezien op de tekening is daar een rekenvoormulen voor ???ik wacht weer af :lol:
 
wegzakken & zwaartepunt

Beste Jos.
Als je snelheid omhoog gaat, gaat je boeg ook omhoog. Deels komt dat omdat je model meer weerstand van het water ondervindt (hij wil er als het ware overheen) en deels omdat je schroef het liefst onder de boot door naar voren wil. De schroef zal dus het achterschip omlaag trekken, en zo de boeg omhoog. :lol:
Ook is het zo dat het water aan de achterkant van de boot als het ware 'aan de boot wil plakken'. Dat vertraagt de boot behoorlijk. Een manier om dat te voorkomen is de spiegel (achterkant) van je boot zo scherp modelijk te maken. Dus de achterkant van de boot, varend op volle kracht, onder een hoek van 90 graden met het water. Dan zal het water makkelijk je boot 'loslaten'. :)
Als je je trimvlakken zo afstelt dat ze in het verlengde van de waterspiegel liggen wanneer je boot met volle snelheid vaart, heb je een redelijk uitgangspositie. Daarna kan je gaan experimenteren, want aangezien je maar één schroef hebt, zal de boot altijd een tikje naar één kant willen draaien. (dat is de momentkracht van je schroef) Verander de uitslagen van je trimvlakken altijd met hele kleine beetjes!
Een berekening voor het zwaartepunt kan ik niet geven. Meestal staat dat bij Kyosho op een van de tekeningen.

Maar wellicht dat je meer handige tips en trucjes kan oppikken van de jongens van http://www.xtremercboats.com/
Die zijn helemaal gespecialiseerd in speedboten, en altijd bereid om vragen te beantwoorden.
Met groet
:D Roel
 
volgens mij ligt het zwaarte punt van een mono ongeveer op 1/3 van de lengte van achteren gemeten----> bijvoorbeeld als je boot 1 meter is, neem je daar 1/3 van (in dit geval 33cm) Dat meet je vanaf de achterkant (=spiegel) van de boot. dat is je zwaartepunt. bij m'n eigen blue streak was dat de perfecte afstelling alleen was dat wel de electroversie.

natuurlijk is dit niet de enige oplossing voor je probleem, zo zijn er nog meer punten van verbetering zoals de hoek van de prop, de trimflaps, een goed gebalanceerde prop enz enz....

succes!!
 
Beste Roel en rednascar bedankt voor jullie antwoorden hier kan ik mee aan het experimenteren jullie hooren zeker of het geholpen heb :lol: .

en voor rednascar wat voor mooie boot is de op die 2 foto's ik wou ijgenlijk de systems van graupner kopen omdat ik het een mooie boot vind maar was niet meer te krijgen als brandstofversie en electro is wel leuk maar ik ben een brandstof man :twisted: . En had jullie nog niet gevonden op he internet anders had ik zeker niet de deze boot gekocht denk ik ik vint de cat's de mooiste boten die er zijn:lol: op zeker. Goed ik heb weer wat te doen ik groet jullie tot de volgende ronden :oops: :?:
 
ha die jos,

dit is m'n cat van 1,30 met 26cc zenoah, maar eigenlijk is dit nog maar een standaard bootje vergeleken bij de xtremers van www.xtremerxcboats.com dus daar echt eens even een kijkje op het forum nemen :arrow: :arrow: :arrow:
 
oke dat +- 1/3 van de romp werkt ik heb 100 gram lood in de boot gedaan en met hogen golfjes (wij varen op een groote plas)blijf hij strak op het water leggen niets stuiteren :lol: ik heb wel snelheid in gelevert wat de electro van een kennes kom me nu voor bij :x maar goed later op de avond ging de wind dus ook de golfjes legen en hij begon weer vrolijk stuiteren :oops: ik staat voor een raadsel :?:
 
Back
Top