Veel servo's gezocht !

Is 1 vleugelhelft 1m56, of zijn dat beide helften samen? In het laatste geval vind ik die vleugels best zwaar..
 
Mooi speelgoed Nick!
Ik kende het model eigenlijk niet, ik zal 'ns even gaan googelen.
Maar...wat moet je eigenlijk met 4 modellen? Ben jij hoofd technische dienst voor het halve winterswijkse team of zo?
Groeten,

Ron
 
Hoi Pascal,

Ik kon de Evolution van Roel even op de weegschaal leggen.

  • Vleugel1 : 573 gram
  • Vleugel2 : 581 gram
  • Romp : 379 gram
  • Hoogteroer : 51 gram
  • Verbinder : 105 gram
Totaal : 1689 gram !

Heb de electronica nog niet kunnen wegen, maar probeer onder de 2150 gram te blijven.

Grtz
Nick

Dank je!
Welke kleur is dat?
Kun je hem ook met alleen RDS op de ailerons krijgen? Ik kan namelijk niet zo goed landen. :rolleyes:
 
Bouw update

Hier een paar foto's van de bouw :

Servo's voor hoog/laag en roer

nose1.jpg



RDS is toch lastig inbouwen...veel passen en meten :

RDS1.jpg


RDS2.jpg


@ Pascal : je kunt natuurlijk altijd heveltjes erin lijmen. Je kunt natuurlijk ook met 2 punten minder genoegen nemen en WEL goed landen ;)

Grtz
Nick
 
ik denk dat ik na een maand of 3 nog is op de club ga vliege tim ;)


op wat ga je oefenen? vleugel krakken? :p
 
Jaja, lekker wrijf het er nog even in......
Als 't zo doorgaat kan ik zondag hele tijd rennen voor de Ceressen :mad:

nick, er staan ook een espada en een challenger op de wachtlijst voor zondag dus, heb je al warmgelopen?(A)

maar og wat is het een mooie kist! hoe gaat het met roel zijn bouwproject dan? heeft hij der nog tijd voor?
binnenkort nog een geheime team X vergadering houden, even de plannen doornemen die team V niet hoeft te weten;)
 
Nou,
de accu's zijn binnen. Dus er kan getraind worden !
Omdat ik ook die kisten van Roel moet bouwen, heb ik de mijne dus nog niet af..... ;-)

Grtz
Nick
 
2F@st4U.:[BE]:.;1165770 zei:
Zaterdag wordt mogelijk een topdag ... en waarschijnlijk kan je dan zoveel oefenen, dat je zondag de overwinning van vorig jaar nog eens kan overdoen. ;)

Helaas. Vanwege een club activiteit, geen stootkoppers dit jaar op de Belgische wintercup.
Slechte planning dit jaar :(
 
Zo, op een druilirige zaterdag een mal gemaakt voor het lijmen van de RDS componenten, om zo een goede uitlijning te krijgen.

rds3.jpg



Dan, na een dag wachten is dit het resultaat :

rds4.jpg



En nu de serie van 8 stuks !!!! afronden.

Grtz,
Nick
 
Eerste vlucht geslaagd

Nou, de eerste meters met de Evolution zitten erop.....
Ondanks het stevige briesje kon 'ie toch aan de lier omhoogkomen.

Nu nog snel even wedstrijdklaarmaken :rolleyes:

Grt,
Nick
 
Deze manier van aansturen ken ik nog niet, hoe werkt dat?

Gr,

Mario

Zo, op een druilirige zaterdag een mal gemaakt voor het lijmen van de RDS componenten, om zo een goede uitlijning te krijgen.

rds3.jpg



Dan, na een dag wachten is dit het resultaat :

rds4.jpg



En nu de serie van 8 stuks !!!! afronden.

Grtz,
Nick
 
Hoi Mario,

Dat is het "nieuwe" systeem RDS.
Hiermee zit de complete kleppenaansturing in de vleugel.
Voordeel : geen uitstekende delen meer aan de buitenkant.
Nadeel : zeker voor de eerste keer inbouwen is het lastig, maar je krijgt er wl handigheid in....

Er zijn tegenwoordig ook al modellen te koop (F3B/F3J) waarbij dit hele systeem tijdens de bouw van de vleugels wordt ingebouwd. Je hebt dan zelfs geen afdekplaatjes meer aan de buitenkant. Begeeft dan een servo het, dan moet de zaag erin :(

Dit is een zeer korte uitleg. Op het net zijn er talloze besprekingen en discussies te vinden......:sleepy: :sleepy: :sleepy:

Grtz
Nick
 
Wat voor type kisten zijn dit? Als DLG'er vond ik de opmerking "lekker licht" zeer twijfelachtig (een vliegklare fullsize F3K kist van 1,5 meter weegt hopelijk niet meer dan 250 gram!) ok dubbele span dus grotere romp nodig, verdriedubbel het gewicht dan eens.. En dan nog.

Waarom zijn deze kisten zo zwaar, puur om de enorme krachten van de lier te kunnen weerstaan? (want laten we reeël zijn, een DLG aan een moderne lier en je houdt niks anders over dan 250 gram heel duur schroot)

Hoe vliegen dit soort toestellen in thermiek, iemand een link naar een representatief filmpje?

Ben erg benieuwd, toestellen zien er waanzinnig mooi uit en RDS is altijd heerlijk :)
 
Back
Top