Verschil plastic en wooden blades TREX XL

  • Topicstarter Topicstarter tjaf
  • Startdatum Startdatum
T

tjaf

Guest
Mijn trex xl kwam met twee setjes blades, die gele plastic en witte houten. Ik vlieg al sinds het begin met de gele plastic blades (omdat die beter passen bij de rest van de heli), maar heb dit weekend gemerkt dat de tip van een van de blades lichtjes omhoog gebogen is. Ik vermoed dat dit wel niet zo goed zal zijn. Nu vroeg ik me af of er enig verschil is in vliegeigenschappen tussen de plastic en de houten setjes.

Mijn niveau: rustige rondvlucht en wat pirouettes.
 
de Houten bladen zijn stijver en dus direckter op de stuur bewegingen.
zijn de bladen wel uit gebalanceerd?? zo ja anders het blad spoor er uit draaien
 
Hij vliegt idd een tikje strakker met de houten bladen. Tracking is ook beter, maar dat zal wel gedeeltelijk zijn omdat m'n plastic bladen wat vervormd zijn.
 
Ik kan deze aanbevelen:
http://www.helidirect.com/product_info.php?cPath=38_39_71&products_id=731
ook in het rood voor betere zichtbaarheid.
http://www.helidirect.com/product_info.php?cPath=38_39_71&products_id=1104
Heb in het begin trouwens zowel met de gele plastic als de witte houten bladen gevlogen, die gele zijn wat efficienter (volgensmij) en die witte sturen wat directer.
Gele zijn alleen erg slap, heb daardoor een tail-strike gehad (die ze trouwens wel perfect hebben overleefd... taaie dingetjes...)
Die 325 pro's hebben hebben goede climb-out en sturen zeer direct. En ook belangrijk ze zijn goedkoop (ong. 10 euro/set).
 
Heb met die gele ook al een boomstrike gehad. Alu boom was stevig gedeukt, maar de blades hadden niets. Opmerkelijk. Die pro blades zijn idd zeer aantrekkelijk geprijsd.
 
Back
Top