Pneumatiek is niet bepaald geschikt om een kraan mee te bedienen. Je hebt hiermee veel te weing controle over de uitslagen van de cilinders. Lucht is samenpersbaar, als je veel kracht moet leveren zal je veel druk op de cilinder moeten zetten. Wordt de benodigde kracht minder dan zal je lucht uit de cilinder moeten laten ontsnappen anders blijft hij verder uitschuiven ook al zet je het ventiel dicht. Laat je te veel lucht ontsnappen dan zal de cilinder terug gaan en dat is ook niet altijd wat je wilt.
Daarom wordt voor dit soort toepassingen altijd hydrauliek gebruikt. Omdat olie niet samenpersbaar is zal de cilinder direct stoppen en "vast" blijven staan als je het ventiel dicht zet.
De cilinder die je aangeeft is voor professioneel gebruik. Voor de hobby is hij fors groot of je moet een kraan schaal 1 op 4 gaan bouwen maar dat is ook flink groot.
Persoonlijk zou ik voor iets anders kiezen om dat pneumatich te bedienen, een automatische schuifdeur of zo iets. Daar komt ook meer bij kijken dan je denkt.
Succes.