Warbird kiezen

Hallo modelbouwers,
Ik ben hier nog maar net dus stel ik mezelf even voor: ik ben gilles, ben 13 jaar oud en zit al in de hobby sinds m'n twaalfde. Ik heb echter nog maar een vliegtuig en daar zou ik verandering in willen brengen. Ik ben dus op zoek naar een vliegtuig, makkelijk te besturen maar toch al niet meer de elektrozwever waar ik nu al twee jaar mee vlieg.
Ik heb al wat rondgekeken en mijn voorkeur gaat naar een warbird. Ze zijn mooi, redelijk snel en meestal toch nog redelijk stabiel heb ik me laten wijsmaken. Maar nu sta ik natuurlijk voor de vraag: welke? Mijn budget is natuurlijk beperkt, dus dat is nog een extra puntje om rekening mee te houden. Om het helemaal goed te maken, moet hij op redelijk ruwe ondergrond kunnen opstijgen, grote wielen hebben dus, want ik kan enkel in onze wei vliegen. Vliegtuigruimte is daarentegen geen probleem, ik heb een paar hectaren open veld achter mij. Dus een redelijk makkelijk te besturen warbird, met grote wielen, en voor een redelijke prijs, weten jullie het perfecte toestel voor mij of hebben jullie nog tips? Laat maar komen!
 
Laatst bewerkt:
Zie warbird OR warbirds in beginners- en elektro-subfora voor een aantal suggesties.

Twee forumtipjes in het cader van contacten, cruiwagens, connecties en corruptie:

  • Het kan handig zijn om je woonplaats of regio in je profiel - MBF op te geven, dan kan iedereen dat altijd links onder je gebruikersnaam zien. Daarmee kunnen leden je verwijzen naar evenementen, winkels, clubs, personen, handel, locaties en drinkgelagen in jouw omgeving. En wie weet, misschien woont er wel een behulpzame ervaren MBF'er bij jou om de hoek, of iemand die jij kunt helpen.
  • Indien je ook leeftijdsweergave activeert in jouw profiel - MBF, zal die altijd zichtbaar zijn, links naast je berichten. Met die kennis kunnen forumleden beter maatwerk leveren in hun antwoorden. Leeftijd geeft indicatie van budget, aantal jaren scholing (= talen, wiskunde, natuurkunde, rij- en zwemles etc) en het al dan niet aanwezig zijn van een hogere instantie, eventueel in combinatie met handenbindertjes. Of dat je wellicht zelf nog in de categorie handenbindertje valt. En leeftijd kan een zeeeeer ruwe indicatie geven van de kwaliteit/kunde/ervaring/kennis van jouw antwoorden.
    8CBWEZYl_gju-O0mEKjDNw0Eh_qIbYUu1oZBKfZqOypmLO1gU9NfBBUnKK5HrwoN-VKG8iQn_PvQpZDlbxq0IwVL9dQOy_HcGJ0=s0-d-e1-ft
  • Met andere woorden, het vergemakkelijkt en verbetert de communicatie, en de persoonlijke contacten.
 
Hoi Gilles.
Ik heb bij lange na niet alle modellen Warbirds mogen vliegen, maar vind persoonlijk zelf dat de P51D Mustang van het merk Parkzone erg prettig en neutraal vliegt.
Zelfs met wat wind erbij vliegt het toestel nog goed rond.
Toestel is als je goed zoekt ook leeg te koop en dan betaal je rond de 6 tientjes voor de romp.
Daar kun je dan je eigen keuze aan elektronika in steken waarbij je het toestel heel goedkoop of met een best wel dure set up kunt rondvliegen voor meer snelheid.
Er zitten geen wielen onder, maar landen ermee is een eitje en kan schadevrij gebeuren in het weiland waar jij vliegt.
Ik ken een aantal vliegmaatjes die met de Parkzone P51D Mustang vliegen en zij vinden het allemaal een zeer prettig en goed vliegend toestel voor weinig centen mogelijk.
Sukses met je zoektocht Gilles.
Vr Gr
 
Hoi Gilles,

Ik sluit met aan bij de vorige post, Parkzone modellen zijn echt stabiel en gemoedelijk in hun vlieggedrag.

Kijk eens in de te koop hoek hier op mbf, staat bv een t-28. Dan heb je een heel leuk toestel voor relatief weinig geld!

Succes!
 
De meeste warbirds (taildraggers) gaan slecht samen met ruwe ondergrond, omdat deze makkelijk over de neus vallen (nose over) vanwege het zwaartepunt dat ver naar voren ligt.

Ik geloof dat de meeste parkzone modellen ook uit de hand gelanceerd kunnen worden, dus dat hoeft niet persé een probleem te zijn, maar ik ga er vanuit dat je het opstijgen en landen ook graag met landingsgestel wil doen.

Als je dus kiest voor een toestel, ga dan voor grote wielen (inderdaad) en een landingsgestel met een wiel in de neus.
 
ik heb eens rondgekeken op HorizonHobby.com, en, daar zag ik de Archer staan van Parkzone. iemand daar ervaring mee?
 
Ja kan het beamen, de Trojan van Parkzone.
Span 1100 mm, je neemt hem zo mee naar buiten. M'n overbuurman vliegt er regelmatig mee, en kan er bij wijze van, achteruit mee vliegen. In die zin, zeer wild. Alle RC1/F3A figuren. Hij land hem, of plukt hem uit de lucht. Hoog gras, laag gras op 3 pootjes.
Werpt hem uit de hand (koud kunstje). Niet voor niets een succesnummer.

Hier een plaatje van een Wolfpack/roedel... FlyIn OLC 2012... de kunst om er met zoveel mogelijk tegelijk te vliegen... en 's avonds behangen met LED's.
Vliegt hem met een niet te duur accuutje...

Gaat het kapot, snel weer te fixen. Goede scholing voor extreme vliegkunst, warbirdtrainer. Ideaal voor in het weilandje :-)

phoca_thumb_l_Fly-inn_OLC_2012-45.jpg


Ja toch, niet dan?
Gr Bas
 
de trojan ga ik zeker eens bekijken, maar hoe vliegt de P-51D Mustang van Thunder-Tiger? iemand daar ervaring mee?
 
Met Freewing heb ik zelf geen ervaring, maar ik hoor goede dingen over de Mustang (P51).

Met FMS heb ik veel ervaring. Qua vliegeigenschappen maakt het allemaal niet héél veel uit; P47, P51, P51b, Corsair, Zero, ze vliegen allemaal supergoed en hebben veel dezelfde vliegeigenschappen en veel mogelijke modificaties (grotere motor, lipo, etc).
Voor 'driewielers' moet je kijken naar de T28.
Kijk eens naar de draadjes over deze toestellen op rcgroups.com. Laat je inspireren door de foto's en de mods die men heeft gedaan.

Ik heb zelf de FMS corsair (superding). Mijn FMS P47 heb ik gecrashed en heb ik vervangen door een Starmax p47 (die is 1600mm).
Een vriend van mij heeft de Zero, die vliegt ook supergoed.

Kortom: je kan eigenlijk niet fout kiezen! Houd er wel rekening mee: deze 1400mm warbirds lanceer je niet zomaar uit de hand (met wat mods kan je zomaar op ruim 2 kg zitten) en land je (zeker met landingsgestel) niet op een knollenveld. Voor dat laatste kan je het best de T28 nemen.
 
Laatst bewerkt:
Een clublid bij ons vliegt met een kleine parkzone wildcat en dat vliegt heel mooi. Stabiel maar toch wendbaar, geen vervelende eigenschappen bij het minderen van snelheid etc. Goed toestelletje!
Ik hoor eigenlijk van veel schuimen warbirds goeie dingen behalve de Me109
 
Laatst bewerkt door een moderator:
sorry, dat is natuurlijk mijn persoonlijke smaak, maar ik vind het niet zo'n mooi toestel, en dat speelt toch ook een rol he ;)
 
ik moet nog wachten tot na de examens tot ik hem mag bestellen, maar mijn moeder zegt dat als ik hem laat leveren van uit Amerika, dat ik zeker ook moet rekenen op hoge douanekosten. klopt dit?
 
Jouw moeder heeft helemaal gelijk.
In die zin dat de kans behoorlijk groot is dat er extra kosten bij kunnen komen en al helemaal als je spullen besteld uit Amerika is mijn ervaring.
Ik ben een paar keer daarmee nat gegaan en bestel zelden nog wat uit de USA.
Wil je de kans zeer gering tot nul maken op extra kosten dan lekker bij Duitse Webshops bestellen of via het EU Warehouse van Hobbycity.
Kijk anders eens bij zaken zoals deze in Duitsland:
Staufenbiel
Lindinger
Schweighofer
Echt super netjes in prijzen en heel betrouwbaar!!
Vr Gr
 
hobbyking.com (german warehouse).
mrhobby.nl

Importeren van dergelijke grote pakketten betekent douanecontrole, dus wéken vertraging en flinke navordering. Zinloos dus.
 
Back
Top