Gezien de capaciteid denk ik ook dat het NiMH cellen zijn. Laden van die cellen is in wezen hetzelfde als NiCad cellen. Alleen kan je NiMH wat minder snel laden dan NiCad. Voor deze cellen zou ik de laadstroom niet hoger maken dan 1C dus 1,9A. Dit is behoorlijk hoog dus moet je erbij blijven en je cellen goed in de gaten houden.
Tijdens het laden worden alle NiMH cellen wat warm, dit is in tegenspraak met wat Tadango schrijft wel normaal! Als de temperatuur snel op gaat lopen zijn de cellen vol. De delta piek ontstaat ook op dit moment en de lader moet dus stoppen.
Als je zo snel gaat laden dan kunnen je cellen behoorlijk warm worden en daar schuilt een gevaar in. Je cellen mogen niet warmer worden dan ongeveer 60oC!!! Worden ze warmer dan kunnen ze waterstofgas af gaan blazen en verliezen ze snel capaciteid. Waterstofgas is ook nog eens heel erg explosief.
Het is veel veiliger om te gaan laden met iets van 1/2C dus ongeveer 950mA. Ook dan moet je tijdens het laden je cellen in de gaten houden en er zeker van zijn dat je lader er op tijd mee stopt. De cellen zullen ook nu weer warm worden. Ook hier geldt weer dat de cellen vol zijn als de temperatuur plotseling snel op gaat lopen.
Je kan nog lager gaan met de laadstroom maar ik zou niet lager gaan dan ongveer 0,3C dus ongveer 600mA. Als je wel lager gaat wordt de delta-piek steeds lastiger te detecteren en NiMH cellen worden graag een beetje snel geladen, daar "voelen" ze zich beter bij.