waterpompje met hoge druk en 12Volt???

  • Topicstarter Topicstarter Squadracorse
  • Startdatum Startdatum
S

Squadracorse

Guest
Hallo modelbouwers,

Misschien kunnen jullie mij helpen: Ik zoek een waterpomp die continue water kan rondpompen met een hoge druk. De spuitkopjes vragen een behoorlijke druk van ca 6,0 bar en de pomp moet eigenlijk aangestuurd kunnen worden via 12V.

Is er iemand die hier meer over weet wat en welke types er ongeveer leverbaar zijn en waar deze eventueel te koop zijn?

Ik hoor graag van jullie!

Groetjes, S.
 
6 bar

hoi

6 bar is bar veel als je begrijpt wat ik bedoel. waar wil je het voor gebruiken, ik bedoel een ruitenwisserpompje van een auto draait prima op 12 V maar zal waarschijnlijk niet meer als 2 a 3 bar druk leveren, moet je echt meer hebben dan zal je denk aan een tandwielpompje moeten gaan denken maar wat daar de prijs van is is mij ook niet direct bekend.

Groeten Wiggie
 
hoi raf hier

ik werk voorlopig nog op :sniper: ford :onweer: en daar hebben ze pompen die de koplampen schoonspuiten
die werken op 12 volt en die hebben een ongeloofelijke druk
maar voor continue gebruik kunnen die niet dienen denk ik
of je moet ze water koelen maar of dat zo gemakkelijk kan in die waterdichte behuizing daar kan ik niet op antwoorden
sorry voor de reclame

sportieve groeten raf
 
heb eenzelfde probleem, ik ga proberen of het lukt met 2 ruitenwisserpompjes achter elkaar.
ik weet niet of het gaat werken maar ik houd je op de hoogte
 
MEt tandwielpompjes kan je over het algemeen een behoorlijke druk krijgen. Hydrolische pompen in een trekker of een graafmachine zijn vaak tandwielpompen die een druk van wel 200 bar kunnen maken. Of dit met de kleine pompjes van een ruitewisser systeem haalbaar is betwijfel ik ten zeerste.
Er bestaan miniatuur hydrolische systemen voor model vrachtwagens en graafmachines. Daar zit dus ook een kleine hydrolische pomp in. Maar wat is klein? ik heb er nooit één van dichtbij gezien maar de shofel waar het inzat was ongveer 50cm hoog 90cm lang en 40cm breed. De bak kon ongveer 40kg zand in één keer opscheppen en verplaatsen.
Het is heel erg belangrijk dat alles in zo'n pompje zo precies mogelijk past met zo min mogelijk ruimte tussen de onderdelen. Misschien als je er zelf één maakt met een vreselijk preciese draai/freesbank dat je 6 bar kunt halen.
Een andere mogelijkheid is een zuigerpompje. Daarmee is het makkelijker om een vrij hoge druk te halen. Er kleeft wel een nadeel aan en dat is dat de opbrengst niet zo hoog is en dat de druk niet constant is.
Succes.
 
Back
Top