Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Nota: This feature may not be available in some browsers.
Hoi Mark,
Hieronder een heel verhaal:
Op zich logisch dat jij met je 10,5 van korte afstand mist.
De 10,5 cm is namelijk een houwitzer en geen tankkanon.
De Duitsers hebben de 10,5 ingebouwd als infanterieondersteuningswapen.
Oftewel, deze versie van de Stug (Sturmhaubitze 42, Sd.Kfz 142/2) werd in het echt niet ingezet als antitankwapen. Het doel van deze Stug was dus om met zijn zware kaliber de infanterie te ondersteuning door vijandelijke versterkingen te beschieten en met HE granaten vijandelijke infanterie uit te schakelen.
Nauwkeurigheid mag je niet verwachten van een houwitzer. Een houwitzer geeft van nature krombaan vuur af. Oftewel met een grote boog richting doel, voordeel grote afstand overbruggen, nadeel, niet echt nauwkeurig. Terwijl een kanon vlakbaanvuur af geeft en daardoor nauwkeuriger is. (Hoewel het projectiel van een kanon ook een boogje maakt). De reden waarom jij op korte afstand mist is dat het projectiel, vrijwel direct na het verlaten van de loop enigzins een baan omhoog aan neemt (versterkt door de korte loop). Wil je dus goede treffers maken, dan dien je lager te richten op korte afstand.
Om een praktijk voorbeeld te geven hoe lastig schieten kan zijn. Het nederlandse leger gebruikt als standaard persoonlijk wapen de Diemaco C7. Deze zijn ingeschoten op 300 meter, dat wil zeggen, richtpunt is ook trefpunt. (Het punt waar je op richt op 300 meter wordt ook daadwerkelijk geraakt). De Diemaco is een vlakbaanwapen en de kogel maakt dus ook een klein boogje na het verlaten van de loop en komt op 300 meter weer op dezelfde hoogte als de loop van het wapen (richtpunt, trefpunt)
Zijn je doelen dichterbij dan dien je lager te richten, op 100 meter een centimeter of 5 op 200 meter wel een 10 a 15 cm lager.
Is je doel verder dan 300 meter dan dien je dus steeds hoger te mikken naarmate het doel verder ligt, soms zelfs helemaal boven het doel. En dan heb ik in dit verhaal nog geen weersinvloeden mee genomen
In WoT hoef je daar gelukkig niet al te veel rekening mee te houden, aangezien de computer dat allemaal automatisch corrigeerd, maar WoT houd wel degelijk rekening met het soort wapen wat je gebruikt en hoe effectief en nauwkeurig het wapen was in het echt en dus is de 10,5 cm ook in WoT een stuk onnauwkeuriger. Je kan voor je stug veel beter overstappen op de 7.5 cm Kwk 42/L70. (veel nauwkeuriger en een echt tankwapen)
gr Jaap