Lightweight Spitfire in 3mm depron v2 (nu met PDF bouwplan)

Na v1 nu op schaal met volle ribben vleugel en nieuw ontworpen ribbenromp. Rolroeren zijn wel iets vergroot.

Update : plannen : BOUWPLANNEN dwg
Update : plannen : BOUWPLANNEN pdf

Wingspan 80cm
Setup: 1540kv met 7x6 prop, 12A esc, 800 mAh Lipo, 3x 5gr servo, 5 ch Jeti reciever.

Vliegklaar gewicht: 212 gram (incl Lipo).

spit001ni8.jpg

spit002vp9.jpg

spit003ao2.jpg

spit005lr5.jpg

spit006eg4.jpg
 
Wow, dit modelletje is echt héééééééééééééééééél mooi!!!!
knap gemaakt die neus met die spinner, ok de ''overloop'' van de vleugel naar de romp!!!, de ''geweren''
hopen dat de tekeningen snel komen !!
(dan bouw ik hem mss voor de show :))
 
even schilderen en in het "perfecte schaalfoto" topic zetten :wink: 8O
echt heel mooi :D , more photo's please :wink:


Skyhigh
 
heel mooi
hoe heb je die spinner gemaakt en op die as gezet
 
Mooi hoor :thumbsup:

Heel mooi die vleugel-romp overgang en deze verdient inderdaad ook een mooi schema als afwerking (er zijn gelukkig heel veel belgische bieren :wink: )

Ben benieuwd hoe deze vliegt t.o.v. versie 1.

Dirk
 
@Moelie:

Die Spit had ik ook al gezien, is dat uw ontwerp ? Heel mooi ! Maar de bouw is volgens mij wel wat complexer. Voor mijn spit heb je enkel 3mm en 6mm depron en een staaf carbon van 2mm nodig. Er komt geen balsa aan te pas. Ik heb deze spit ook bewust licht gebouwd zodat je niet te snel hoeft te vliegen. De vleugelbelasting bedraagt slechts 18gram/dm2 tegenover 29 gram/dm2.

Ondanks dat het gisteren nogal winderig was heb ik het er toch op gewaagd en m'n spit gemaidend. Zeer spannend, want ik was alleen en moest hem dus zelf opgooien (en bijgevolg geen beelden dus).
Hij heeft blijkbaar power zat want hij ging stijl omhoog. Bij halfgas moest ik nog naar beneden trimmen om hem horizontaal te houden. Waarschijnlijk door het feit dat ik geen vertikale motordomping heb ? Ik kon bijgevolg ZEER korte loopings trekken (leek bijna een shocky) 8O. Het rollen lukt ook aardig maar leek ie toch nog wat moeite mee te hebben, misschien dat ik de servo-uitslag nog iets moet vergroten.

Al bij al geslaagde maiden, ik hoop snel op windstil weer en dat m'n Flycamone2 spoedig binnen is zodat we wat beelden vanuit de cockpit kunnen maken :D

De definitieve plannen zijn bijna klaar en zal ik kortelings online plaatsen.
 
Allereerst, die spitfire van die link heb ik niet gemaakt hoor, maar kwam ik toevallig tegen.
Gefeliciteerd in ieder geval met je maiden, en we zijn benieuwd naar het eerste filmpje.

Gr, Moelie.
 
XXL: Tof van de succesvolle maiden :!: Had je bij v1 wel motordomp toegepast? En filmpjes willen we zien he?

PS: Heb vandaag wat van die spinners gemaakt. Is uiteindelijk wel gelukt, maar niet zonder slag of stoot. De dubbelzijdige tape verbinding met de boormachine werkt bij mij niet probleemloos. Gebruik jij ook die methode of heb je iets anders bedacht?

Dirk
 
dirk57 zei:
XXL: Tof van de succesvolle maiden :!: Had je bij v1 wel motordomp toegepast? En filmpjes willen we zien he?

PS: Heb vandaag wat van die spinners gemaakt. Is uiteindelijk wel gelukt, maar niet zonder slag of stoot. De dubbelzijdige tape verbinding met de boormachine werkt bij mij niet probleemloos. Gebruik jij ook die methode of heb je iets anders bedacht?

Dirk

Ik heb een vierkant alu plaatje gemaakt (ongeveer 3x3cm) met in de diagonaal een gaatje geboord. Dat dmv een as met schroef op de dremel gezet en met UHU por de spinner op het alu plaatje gelijmd. Dit komt zeker niet los. Je verliest wel iets van de spinner bij het lossnijden na het ronden.
 
mijn duits is niet zo goed
maar wat ik niet begrijp is hoe die spinner op de as moet
word deze vast gelijmt of zo
 
Mijn al hellemaal niet maar hij lijmt een paar laagjes depron op elkaar mer uhu por kan denk ik ook wel met epoxy. dan met dubbelzijdig tape op een boormachine en schuren maar
 
ja dat wel maar ik bedoel hoe hij op de as van de motor gemaakt word
 
Iets kleiner uitboren en uitsnijden dan de schroef en as, het klemt er als het ware op. Normaal is dit niet bedoeld voor met een propsaver en het is even zoeken voor ie mooi recht zit.
 
Back
Top