Mijn allereeste bouwproject voor de komende koude dagen..:)

Na lang wikken en wegen, uiteindelijk besloten om zelf een modelvliegtuig te gaan bouwen. Dus vanmiddag in Waalwijk bij Hobby-in een mooie doos gehaald met daarin een berg plankjes en losse stukjes.

Aangezien het mijn allereerste bouwproject gaat worden van een modelvliegtuig, zal ik zeker er op moeten gaan letten waar alles komt te zitten. In ieder geval ik heb er zin in, en ik zal hier regelmatig laten zien hoe ver ik gekomen ben.

Het model is een FourStar-40 van SIG, en de volgende setup is van toepassing (kan nog veranderen)

1 : motor SC 46 A-S , 7.50 CC met een 11x6 prop
2 : Futaba S3001 Servo's
3 : Futaba zender 6EX en ontvanger

Wanneer de maiden flight is, ik heb nog geen flauw idee, maar dat zal niet eerder dan volgend jaar zijn. Als iemand tips enz heeft, dan hoor ik het graag.

rytl.jpg


bx13.jpg


ybtf.jpg


Dus , we gaan maar de lijm enz... er maar eens bij pakken, wish me luck :)
 
Hoi Wasp,

Ik wens je alle wijsheid en geluk.
Dit draadje ga ik zeker volgen

Groet Rolf (hij is met heel veel 1e projectjes tegelijk begonnen :rolleyes:)
 
Bedankt :), zal zeker wel lukken. Ben nu eerst even de doos aan het uitpluizen.. tjee zeg... een mini-houtfabriekje ligt erin.. waar te beginnen ??

Oh ja, even de handleiding er maar eens bij pakken, anders schiet het niks op :)
 
Ga je hem volgens tekening bouwen of ga je nog dingen aanpassen?

Ik heb zelf de 40 en 60 gebouwd. dit is een erg leuke bouwdoos om mee te beginnen.

Veel plezier en succes met de bouw.
 
Ik probeer hem zoveel mogelijk via de tekening te bouwen. Er zal zeker wel iets tegen komen wat niet helemaal past of gelijk staat, maar dat zal de tijd hem wel leren.

Nu even alles sorteren op onderdelen :)

hier wat foto's :

wby1.jpg


w6i8.jpg


qw9y.jpg
 
Laatst bewerkt:
kijk kijk de nieuwe aanwinst veel plezier met het bouwen
en dan int voorjaar lekker mee gaan vliegen erg goeie keus
 
Gefeliciteerd!
Gaat een leuk project worden;-)

Je hebt in het andere topic nog een linkje gehad met wat leuke mods
Of ga je echt voor 100% origineel?

Om te beginnen start ik zelf meestal door gewoon de romp ff droog in elkaar te zetten
Zie je meteen aandachtspunten of een aanpassing in je bouwvolgorde als bv een onderdeel niet naderhand geplaatst kan worden

En ff een schuurpapiertje langs de laserranden van het hout halen
Dat bruine spul pakt niet lekker met de lijm

Voor je het weet heb je zoiets staan
IMG_8370.jpg
 
Het zogenaamd "droog" in elkaar zetten, heb ik gisteravond even geprobeerd. Inderdaad, hier en daar moet een schuurpapiertje zijn werk gaan doen.

Vandaag even alles op ABC leggen, ruimte maken zodat de tekening goed vlak kan liggen en dan eens zien hoever ik vandaag kom. Overigens, mooie kleurstelling heb je op de foto :)
 
Dat dacht ik ook Erik, heeft me wel wat hoofdpijn bezorgt eer dat ik de keuze maakte. Maar goed, rustig aan beginnen is het motto, anders wordt het heel snel hout voor de BBQ en dat vind ik het nou net te duur voor :)

BTW, dit is mijn 3e kist al, heb mometeel 2 trainers op de vliegclub staan :)
 
Laatst bewerkt:
Even zogezegd "droog" een vleugelkant opgezet. Lijkt simpel, maar oh oh, vergis je er niet in hoor. Ik weet wel dat ik de tekening even in delen moet knippen, mijn werkplekje is net iets te klein.

Affijn , het begin is er zullen we maar zeggen :)

vnyt.jpg


i4hi.jpg
 
Niet vergeten doorzichtig folie over de tekening te spannen voor je begint met lijmen ;-)
 
even een vraag: is het handig om de delen van de elevator , rudder en ailerons, waar dus de verbinding is , dus de bewegende delen,die wat rond te schuren of vinden jullie dat niet nodig ??
 
even een vraag: is het handig om de delen van de elevator , rudder en ailerons, waar dus de verbinding is , dus de bewegende delen,die wat rond te schuren of vinden jullie dat niet nodig ??

Heel licht rondschuren kan geen kwaad. Let er wel heel goed op dat je de scharnieren borgt met een houten pen. (bv. cocktailprikker)

Succes met de bouw !

Grt,

Arnoud.
 
Ik heb de "vaste" kant rond geschuurd, en de andere kant een beetje hol (met een ratterstaart vijltje.

Enigste wat ik naderhand gezien aan zou passen, zijn de ailerons.
Origineel zijn deze gewoon vierkant. Ik zou ze nu als driehoeklat maken, dus afgeschuint.

Wel een leuk dingetje, de mijne fluit als ik hard voorbij kom. Komt waarschijnlijk door die aileron of een specifieke weerstand tussne vleugel en aileron oid.. Kom je toch niet achter, en ik vond het wel grappig
 
Vandaag maar eens verder met de vleugel. Heb gisteravond 70% van de rechtervleugel gelijmd en uitgelijnd. Er moeten nog een paar profielen ingezet worden, zeg maar naar het gedeelte waar de servo komt te zitten.

Kortom, een lekker zondagmiddag bouw klusje, hoop dat ik de gehele vleugel vandaag af kan krijgen. Uiteraard een foto volgt nog :)
 
Kleine update :

Tussenschotjes van de ribben geplaatst. Nog een keer alles uit gelijnd en extra vast gemaakt met wat epoxy. Je moet echt een engelen geduld hebben met dit werkje.

Ik volg het via de handleiding, maar kwam ergens tegen dat de Dihitrhal-brace ergens tussen moet, maar volgens de handleiding moet je eerst alle ribben geplaatst hebben en daarna een snede maken. Ik weet niet of dat de juiste procedure is bij het samenvoegen van de vleugel.

In ieder geval weer een paar foto's :

58ur.jpg


58bq.jpg
 
Back
Top