RC Strandzeiler

  • Topicstarter Topicstarter Kevin van Gorp
  • Startdatum Startdatum
strakke actie kevin!
Ik ben net ook begonnen met buggiën (met vlieger) en ben ook druk met de parapentjes.

Een zeilwagen heb ik een keertje gemaakt, maar toen wist ik nog weinig van RC... PVC pijpjes als frame. Het werkte wel, maar 1 vlaagje en hij drifte weg. Denk dat je ook bij deze net als bij de echte buggies wel wat gewicht mag gebruiken...

Gok ook dat hij op het strand echt alleen op die keiharde platen kan, echt brede wieltjes zijn het niet!
Op Asfalt gaat deze als de brandweer denk ik wel!
Ben benieuwd, wel filmen hé!
 
Echt een heel leuk project dit zeg !! Heb je al een proefrit gemaakt?
Komt er nog een tuig aan de mast om deze te stabiliseren?
Ik mis ook nog een neerhouder voor de giek.
Wat weegt het geheel nu?
 
Laatst bewerkt:
Hallo allemaal,

Het is een tijdje geleden maar ik heb mijn landyacht weer terug. Zoals jullie weten stond hij bij Peter Faas voor het zeil. Aangezien allen BCH wedstrijden sinds die tijd zijn afgelast blijf hij daar ook staan.
Maar ik ben hem op gaan halen en ben er weer aan gewerken.

Als eerste het zeil ziet er super uit en ik wil Peter heel hartelijk bedanken dat hij dit voor mij gedaan heeft.

Nadat ik hem terug heb gekregen heb ik er een hoop aan moeten werken.

- Ik heb schoorlijnen gemaakt voor het rechtop houden van het zeil.
- Ik heb het balhoofd aangepast deze is nu volledig gelagerd met binnen bus (Zoals een buggy)
- Het stuur systeem is aangepast zodat die servo om die ommogelijke hoek kon komen.
- Ik heb de achteras vervangen. Deze was 2mm en had ik al verstevigd maar deze bleef te veel doorveren. Nu is deze van 4 mm en omlaag gebogen dat hij hoger komt te staan. Super sterk
- De onderplaat heb ik ook meteen maar vervangen door een 4mm plaat.

Tijd voor wat fototjes!!!!

Foto-CG3U3BIE.jpg

Dit is hem dan

Foto-HA6RVJTE.jpg

Hoger op de pootjes

Foto-WHUYZIL6.jpg

Dikker achteras lekker stevig maar nog steeds flex

Foto-L8B6JF3R.jpg

Nieuw stuur systeem om om de hoek te komen in neutrale stand.

Foto-TN777L4Q.jpg

Stuur naar links.

Foto-MJSH6QJS.jpg

En naar rechts. Best lijp systeempje werkt goed.

Filmpje

Morgen ga ik hem proberen op het strand.

Groetjes Kevin
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Het ziet er mooi uit!

Kan de schoot wel ver genoeg uit?

Ik zou trouwens uitkijken met dat zoute zand en water, daar kan aluminium niet zo goed tegen...

Ik ben benieuwd of hij het goed doet.

Succes!

Ludo
 
Het viel mij inderdaad ook op dat er schijnbaar nogal weinig uitslag in die schoot zit.

Enerzijds, zo'n Hitec zeil servo zou een uitslag van 140° moeten hebben, op het filmpje lijkt het maar ongeveer 100° te gaan... klopt dit??

Anderzijds, indien het grootzeil niet ver genoeg kan uitvieren, kan het ook helpen om het aangrijpingspunt van de schoot op de giek iets meer richting mast te brengen.
 
Dat begint echt al ergens op te lijken !!

Voor de verstelling van het zeil zul je nog wat aanpassingen moeten doen vrees ik. Begin met een neerhouder voor de giek, dus een stang/draad van de mast naar de giek. Daarmee zet je het zeil op de juiste spanning.
De draad van de servo naar de giek kun je dan halverwege de giek aan laten grijpen. Laat hem door een lusje aan het frame lopen, je hebt dan een veel groter verstelbereik van je zeil.

Succes !
 
Kijk dat zijn nog eens tips waar ik iets aan heb. Dit weet ik allemaal niet. Ben ook geen zeiler natuurlijk. servo kan nog veel verder als het moet hoor maar ik heb de endpoint om 100 graden gezet ongeveer zo trek ik hem helemaal dicht en kan hij zo ver open als hij maar kan. Het zeil komt als hij open staat tegen de schoorlijn aan.

Van die Giek neer houder snap ik nog niet helemaal maar dat kun je me vast wel een keer uitleggen over een bak koffie (Sprang Capelle is niet zo ver weg :D )

Vandaag heeft hij gereden. Ik was op de brouwersdam om te buggyen. wind kwam recht uit zee maar het waaide maar amper. Op het zand had hij teveel weerstand maar boven op het asfalt van de dam ging hij als een speer. gijpte goed en bleef mooi rollen. moest wel steeds een beetje bij sturen. hij wilde met de wind mee zeg maar, maar dat moet je met een kitebuggy ook doen alleen doe stuur je dan onbewust zeg maar.

hopelijk waait het nog deze week kan ik nog wat testen en een filmpje maken
 
Giekneerhouder is een lijntje dat van giek naar voet mast loopt, om bij het vieren van de schoot de twist in het zeil te beperken, grijpt aan op de giek op 1/4 à 1/3 vanaf de mast gerekend.
Verder knap gedaan :thumbsup:
 
Ik weet niet eens zeker of een strandzeiler ook zo'n neerhouder heeft. Op mijn modelzeilboot zit hij in ieder geval wél.

Hopelijk is het na het zien van dit plaatje duidelijk.
Als je in de buurt bent wil ik hem graag eens zien!
 
ik wist zeker dat er nog een draadje was op dit forum over strand/landzeilers ;-). ik heb hem weer gevonden: landzeiler

daarin staat ook deze link : Performance RC Landsailers - Home of the LS Radio Control Model Landyachts en daar hebben ze een tuige gemaakt met verende/rekkende zij stagen, dit om bij wat vlagerige wind niet gelijk om te liggen. ik heb zelf ook ens op een zaterdag middag zitten rotzooien met een strandzeiler en mijn ervaring was dat hij vrij makkelijk omging als het wat harder waaide (ondanks de 50cm breedte bij een masthoogte van 75cm en een 6v accupack in de "romp"). het is een overweging waard om dit eens toe te passen in een volgende modificatie....

suc6 verder

Francis
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Toch wel leuk dat er hier ook wat (ex) kitebuggyers zitten. Ik vraag me het ook al af René waar je die foto van hebt. Of ben je die zelf aan het maken?

Ok ik heb hem trouwens gewogen. 2,6 kilo. best netjes toch
 
Die foto staat op een Franstalig forum over oa rc-strandzeilers.

@Kevin,
Ik ben een beetje een combinatie aan het maken van de G-Lule: "voortrein", mast ed, ik vind alleen die fles als body niet zo mooi, dus vandaar die combo met body van die van jou ;)
Linkje franstalig forum, daar staat na wat zoeken legio foto's.
 
Back
Top