niets toevoegen aan een discussie

  • Topicstarter Topicstarter hezik
  • Startdatum Startdatum
Status
Niet open voor verdere reacties.
Hezik,

Hoe vaak gebeurt dit in jou ogen?
(Ik lees hoofdzakelijk bootjes-draadjes)
Ik heb niet de indruk dat het vaak voor komt.
Zou je kunnen "kwantificeren" ?

(Misschien dat het per deel-forum verschillend is?)

Wim
 
Laatst bewerkt:
Elke dag in totaal minimaal 5 tot 10 keer in diverse draadjes. Slotjes daardoor zijn wat zeldzamer.
 
Kanikdrwataandoen?
(of wij)

Zodra moderators ingrijpen, worden we
of niet serieus genomen waardoor t verder ontspoort en alsnog gesloten gaat worden,
of men is op de meters lange tenen geramt...
 
kan je in ieder geval niet missen niek ;).

wat mij vooral opvalt laatste tijd bij enkele gebruikers is het typische januari verschijnsel... zoals die psycholoog ergens in de wereld riep.

de mensen zijn in januari het meest ongelukkig.. kerst is geweest, de portomonnee is leeg en alle rekeningen van het jaar komen weer binnen. het weer is kl*te.

en schijnbaar kan niet iedereen daar mee omgaan.
 
Kanikdrwataandoen?
(of wij)

Zodra moderators ingrijpen, worden we
of niet serieus genomen waardoor t verder ontspoort en alsnog gesloten gaat worden,
of men is op de meters lange tenen geramt...

Als je bv. kijkt naar het forum van tweakers.net, daar werkt men met OW's (officiele waarschuwingen). Men roept daar heel specifiek users tot orde, dus niet 'heren laten we bij het topic blijven', maar 'hezik blijf bij het topic'.. als mensen dan doorgaan krijgen ze een OW, bij 3 OW's volgt er een ban voor een week.

Natuurlijk is dat een uiterste redmiddel, er wordt daar ook zelden of nooit gebruik van gemaakt, het is echter een stok achter de deur om te zorgen dat de moderatoren serieus genomen worden.

Als moderator aan de zijlijn gaan staan 'mama ze pesten mij' is begrijpelijk in de situatie zoals ie hier nu is, maar ik denk niet wenselijk. Jullie hebben wel degelijk de middelen om af te dingen serieus genomen te worden.

Tot zover wat dat betreft, zoals ik al zei, wat mij betreft is dit geen draadje over de moderatie hier, moderator zijn is een klotenbaantje en modelbouwers is al bijna net zulk eigenwijs en onstuurbaar volk als IT-ers (moet je voorstellen, ik ben een modelbouwende IT-er)..
 
Tweakers.net is toch wel een ander uiterste,
als ik/we zo zou(den) gedragen hebben we last..
 
Ik denk niet dat t.net een uiterste is.. het is een nederlands technisch board wat problemen heeft gekend en nog steeds kent.. ze hebben daar een paar jaar geleden een groep eindgebruikers bij betrokken in een subforum om te discusseren over hoe 'het probleem' op te lossen. Het probleem is niet op te lossen in de zin van dat een forum maken wat iedereen bevalt, domweg onmogelijk is. Wat je wel kunt doen is proberen e.e.a. zoveel mogelijk in goede banen te leiden en daar heb je toch echt een moderatie voor nodig die optreed, discussies bijstuurt en waar nodig straffen kan uitdelen voor wangedrag..

Natuurlijk moet je dan waken dat het niet een soort van dictatuur van de moderatoren wordt, ik begrijp best dat daar angst voor is, maar dat is een kwestie van een goed discussieplatform bieden en de discussie ook op goede manier met mensen aangaan als dat nodig is, via een subforum voor discussies met moderatoren, enzovoort.

Het zou al goed zijn om te beginnen met elk slotje te voorzien van een uitleg (zie discussie laatst van pattux) en duidelijk te maken dat discussie daarover per e-mail moet.

Stap twee zou zijn, wat mij betreft, is om met modbreaks te gaan werken, directer te communiceren. Daarvoor is het wel noodzakelijk dat eventuele persoonlijke gevoelens tov. het onderwerp of personen, aan de kant te zetten.
 
[herhalings mode] Dit verschijnsel zie je op alle forums, ongeacht het onderwerp van het forum, of dit nu kantklossen of modelbouw is. Men zit elkaar in notime in de haren en plaatst dat lukraak in elk topic. Het is het gejaagde tijdperk waarin we leven. De mensen zijn snel agressief. En daar ga je snel in mee, ook ik. [/herhalings mode]

Het is de waan van de tijd, dit gaat wel weer over met een jaar of wat. het onthaasten zit er aan te komen en mogelijk is de huidige recessie daarin een begin dat de mensen eens tapje terug doen en ontdekken dat rust heilzaam is. Ze worden wat gemoedelijker en dat uit zich dan ook weer op forums.

Ik ben ervan overtuigd dat het een waan van een tijdperk is. Op één van mijn forums die ik heb gehad, had ik een speciaal hoekje gemaakt die niet zichtbaar was voor gasten en waar de topics na 1 week van niet actief zijn automatisch werden verwijderd. In dat topic mocht men elkaar finaal voor rotte vis uitmaken dat het niet mooi meer was. Genuanceerd of ordinaire moddergooierij tot doelbewust beledigen aan toe, het mocht daar gebeuren in een topic wat ik de "boksring" noemde. Iedereen die daar in stapte wist dat hij/zij flinke rake klappen kon krijgen. Ik heb dit topic gecreëerd uit de hoop de andere topics schoon te houden. Er werd vrijwel geen gebruik van gemaakt, men deed het net als hier en op vele andere forums, gewoon in draadjes die begonnen met een simpele vraag of mededeling van een forumlid. Ook als ik de "bokspartij" in dat topic verplaatste stapte men niet over en ging in de originele draad doodleuk verder.

Bannen had geen enkele zin wand je hield geen lid meer over, dus heb ik toen besloten mijzelf te bannen. Als moderator wordt je er op een gegeven ogenblik gewoon moe van. Je krijgt al vrij snel het idee een kleuterklas te leiden. Je wordt ook via je prive mail lastig gevallen en via pb. Dat is mij hier ook al eens gebeurd door een forumlid van hier die meende dat hij/zij iets te vertellen (lees schelden) had. Als gewoon lid van het forum leg ik dat gewoon naast me neer op het moment dat ik er klaar mee ben. Als moderator en/of forumeigenaar kan dat zo 1,2,3 niet. Ik heb daarom besloten om met de sport te stoppen en het andere forum onaangekondigt in zijn geheel van de server te wissen en de demeinnaam niet te verlengen. Zo ben ik hier gekomen, terug in een oude hobby. Ik zou ook absoluut niet willen modereren. Ik heb respect voor hen die dit kunnen en vooral durven. Ik weet uit ervaring wat voor bagger je naar je toe krijgt, op je forum, op je pb, op je prive email en soms zelfs per telefoon.

Ik denk dat dit niet is uit te bannen Hezik. Ik denk dat we het moeten accepteren en stomweg de schouders ophalen met de gedachte 'daar heb je hem ook weer'. Ik denk dat negeren stomweg het best is, maar ik geef toe dat als de ellende starter op een gegeven ogenblik je bewust zwart gaat zitten maken zelfs te belasteren, dit heel erg moeilijk is.
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Kanikdrwataandoen?
(of wij)

Zodra moderators ingrijpen, worden we
of niet serieus genomen waardoor t verder ontspoort en alsnog gesloten gaat worden,
of men is op de meters lange tenen geramt...

heb de betekenis van Moderator eens opgezocht..

1 Moderator:

een persoon die niet relevante of ongepaste berichten van een mailinglist, forum of nieuwsgroep verwijdert, of personen waarschuwt en blokkeert, zo nemen ze de beheerder(s) werk uit handen

2 Moderator:

Houdt toezicht dat het reglement gevolgd wordt: proper taalgebruik en bij het onderwerp blijven

Snap best dat je niet als een politieagent op het forum alle berichten langs wilt gaan, maar ingrijpen als het fout gaat hoort nu eenmaal bij de taak van een moderator. (hetgeen ook vaak wel gebeurd gelukkig) Daarnaast vind ik dat forum leden hun eigen verantwoording moeten nemen hierin.

Merk zelf dat bepaalde personen zo fel zijn in het verkondigen van hun mening dat iedereen die het niet met hun eens is tot de grond toe afgebrand worden. Heb hiervan geleerd en negeer dit soort mensen/discussies.
 
Dit is dus het zeikdraadje onder de zeikdraadjes. Waarom er een niet modelbouwgerelateerd subforum op een modelbouwgerelateerd forum is??? Ook al zo vreemd.
Het is erg leuk dat iemand een zoon/dochter heeft gekregen, maar wat boeit mij dat als MODELBOUWER?
Net als iemand die een andere job heeft na wel of niet lange tijd geen werk te hebben gehad... perfect voor die persoon, en waarschijnlijk is iedereen blij voor hem maar wat heeft dat in ... te maken met modelbouw?

1 op de 4 draadjes loopt uit op off topic geleuter, en 2 van de 4 is her-her-her-haling door starters die niet de moeite hebben genomen eventjes te lezen/soms te zoeken. Van de kwart draadjes die dan overblijven word er vaak nog e.e.a. verziekt, net als DIT draadje. Er word door enkele sterk aanwezige leden heftig vastgehouden aan eigen meningen waardoor er weer een draadje veranderd in een irritantje. Het zal aan mij liggen, het forum lijkt steeds zieker te worden.
Irritaties worden steeds groter, het plezier word steeds kleiner.

Een mogelijke oplossing... strenger toespreken GEBRUIK DE ZOEKFUNCTIE. Indien geen gehoor... BAN! En alles niet modelbouwgerelateerd SCHRAPPEN zonder waarschuwing of reactie en alle niet modelbouwgerelateerde subforums en cafe's e.d. ook weg ermee!
Het is/was een modelbouwforum, laten we dat weer herstellen!

Greetz Aldert
 
Hezik,

Hoe vaak gebeurt dit in jou ogen?
(Ik lees hoofdzakelijk bootjes-draadjes)
Ik heb niet de indruk dat het vaak voor komt.
Zou je kunnen "kwantificeren" ?

(Misschien dat het per deel-forum verschillend is?)

Wim

Is zeker per forumdeel verschillend. Bij de bootjes en de zwevers zie je het héél weinig.

Ik snap helemaal wat Hezik bedoelt. Denk alleen niet dat het is op te lossen en voor mij hoeft dat ook niet. Je kunt er ook voor kiezen irrelevante opmerkingen gewoon te negeren. Het ontspoort pas als mensen wel op elkaar gaan reageren. Ik kan het zelf soms ook niet laten maar met een beetje doorzettingsvermogen gaat het best.
 
Ha Arjan!

Net als jij heb ik de indruk niet echt dat er veel "niet relevante" postings zitten, vandaar mijn vraag aan Hezik.
(Maar ja, ik zit dus voornamelijk in die boten-hoek)

Ik begrijp dat er in andere draden dus meer op deze manier gecommuniceerd wordt.

Waar zou zo een verschil dan vandaan komen?

Wim
 
re

heb de betekenis van Moderator eens opgezocht..

1 Moderator:

een persoon die niet relevante of ongepaste berichten van een mailinglist, forum of nieuwsgroep verwijdert, of personen waarschuwt en blokkeert, zo nemen ze de beheerder(s) werk uit handen

2 Moderator:

Houdt toezicht dat het reglement gevolgd wordt: proper taalgebruik en bij het onderwerp blijven

Snap best dat je niet als een politieagent op het forum alle berichten langs wilt gaan, maar ingrijpen als het fout gaat hoort nu eenmaal bij de taak van een moderator. (hetgeen ook vaak wel gebeurd gelukkig) Daarnaast vind ik dat forum leden hun eigen verantwoording moeten nemen hierin.

Merk zelf dat bepaalde personen zo fel zijn in het verkondigen van hun mening dat iedereen die het niet met hun eens is tot de grond toe afgebrand worden. Heb hiervan geleerd en negeer dit soort mensen/discussies.


Dat puntje wat Hezik aangeeft doet ook totaal niet ter zake, een moderator zit er ook meer om alles in goede banen te leiden wanneer het dreigt mis te gaan. Als hij de discussies zou moeten gaan leiden dan is het een soort voorleesmoeder dus wat dat betreft zit je echt fout mate ;)

Een mening in een topic hebben is niet verkeerd, maar zoals wordt aangegeven is het wel prettig relevante informatie ter sprake te brengen. Een voorbeeldje zoals deze door Roelof wordt aangegeven qua motoren van automobielen en vliegtuigen is dan ook een andere tak van sport, je moet jezelf dan gaan afvragen of je mening dan wel relevant is en in sommige gevallen wel gewenst is. Ik kan me dan op dat vlak, als we praten over de relevatie, best een ergenis indenken die op dit forum al snel voorkomt als afbranden en afzagen bij de enkels van personen. Natuurlijk is dit niet nodig, en misschien kan je je beter afvragen, als je dan toch wil reageren, eerst even na te denken of je mening relevant is en in sommige gevallen je niet te ver gaat als je ergens een andere mening over bent toebedeelt......
 
Laatst bewerkt:
Het valt mij op dat het de laatste tijd meer en meer mode begint te worden om je generaliserend uit te laten over wat anderen al dan niet doen op het forum, zonder zelf enige vorm van toevoeging te doen aan de discussie.

Ha, we hebben het oa. over de vliegjongens die bij ons in de autoforums in div. topics komen schreeuwen dat we het verkeerd doen en dat het geen wonder is dat onze motoren snel stuk gaan. Hoe goed we ook moeten aangeven dat de bijna 2x zoveel toeren dan een vliegtuigmotortje dusdanig veel krachten veroorzaakt dat er door metaalmoeheid schade kan optreden, het lijkt er maar niet door te dringen.



De reactie van Roelof in dit draadje is daar wat mij betreft een goed voorbeeld van. Het gaat in dit draadje helemaal niet over autotjes of vliegtuigjes, het gaat heel ergens anders over. En je ziet ook wat er gebeurt als er verder niemand op reageert; dan loopt het ook niet uit de hand.
 
Dit is dus het zeikdraadje onder de zeikdraadjes.

Kijk, dat soort reacties bedoel ik. Wat voegt dit toe aan de discussie? Helemaal niets, alleen een hoop negatief gezeik.

Waarom er een niet modelbouwgerelateerd subforum op een modelbouwgerelateerd forum is??? Ook al zo vreemd.
Het is erg leuk dat iemand een zoon/dochter heeft gekregen, maar wat boeit mij dat als MODELBOUWER?
Net als iemand die een andere job heeft na wel of niet lange tijd geen werk te hebben gehad... perfect voor die persoon, en waarschijnlijk is iedereen blij voor hem maar wat heeft dat in ... te maken met modelbouw?

Op zichzelf niet, maar ik denk dat jij er een te stricte definitie op nahoudt van forum. Dit forum is een 'community' en daar maken mensen deel van uit. In elke online community is het normaal dat er ook, in principe offtopic, gepraat kan worden. We zijn allemaal mensen met dezelfde hobby, mogelijk dat jou louter de hobby interesseert, mij interesseert ook de mens. Ik vind het bv. wel leuk om te lezen dat iemand een kind gekregen heeft. Wat mij betreft is het modelbouwforum ook om 'mede-gekken' tegen te komen, te leren kennen.

Voor de rest begrijp ik totaal niet waarom je je daar aan moet storen. Niemand verplicht jou de genoemde subforums danwel topics te lezen, je kunt ze dus gewoon negeren. Jij hebt er geen behoefte aan, prima, dat respecteer ik, respecteer dan ook dat anderen die behoefte wel hebben, en dat Robert ervoor gekozen heeft in die behoefte te voorzien.

Er word door enkele sterk aanwezige leden heftig vastgehouden aan eigen meningen waardoor er weer een draadje veranderd in een irritantje.

Iedereen houdt vast aan zijn of haar eigen mening, daar heeft het aantal postings of de aanwezigheid niets mee te maken. Dat is ook gezond, als iederen alles maar zonder discussie aan zou nemen, zou dit forum nutteloos zijn. Zonder discussie geen forum.

In mijn specifieke geval trek ik deze schoen even aan, ik neem aan dat jij mij ook als zo iemand ziet die sterk aanwezig is en vasthoudt aan de eigen mening. Doe eens een search op 'je hebt gelijk' en mijn username, en dan op je eigen username... ;)

Mits je goed argumenteert, kun je mij wel degelijk mijn mening laten bijstellen, dan moeten je argumenten echter wel steekhoudend zijn. 'ik heb zoveel jaar ervaring' 'ik heb die en die opleiding' enzovoort, zijn allemaal geen steekhoudende argumenten.

Het zal aan mij liggen, het forum lijkt steeds zieker te worden.
Irritaties worden steeds groter, het plezier word steeds kleiner.

Ik ben dat gedeeltelijk met je eens, maar zoek het probleem dus ergens anders, zoals ik in de topicstart al betoog. Ik zie de discussie, waarbij mensen dus hun eigen mening verdedigen, niet als het probleem, dat is juist waar een forum voor bedoeld is. Ik zie juist de mensen die zich aan die discussie ergeren, en dat off-topic en vaak ook persoonlijk gericht gaan uiten, als het probleem.

Een mogelijke oplossing... strenger toespreken GEBRUIK DE ZOEKFUNCTIE. Indien geen gehoor... BAN! En alles niet modelbouwgerelateerd SCHRAPPEN zonder waarschuwing of reactie en alle niet modelbouwgerelateerde subforums en cafe's e.d. ook weg ermee!

Als je dat doet, kun je het forum binnen een maand sluiten, omdat niemand op een dergelijk forum wil posten.

Je zult moeten accepteren dat als je op een forum post, dat anderen jouw mening ter discussie kunnen stellen, of zelfs, nog erger, argumenterend kunnen aantonen dat jouw mening in dat specifieke geval onjuist of involledig is. Een forum is nooit 'iemand vraagt wat, ik vertel hem hoe het is, en daarmee basta'. Het zal altijd zijn 'iemand vraagt wat, meerdere mensen geven hun mening, en de vrager moet zelf uitzoeken welk van die meningen hij of zij als 'de waarheid' wil zien'.

Het is een forum niet een naslag-website.
 
Laatst bewerkt door een moderator:
re

Fora is om na te slaan Hezik... Je gebruikt een hoop dure woorden maar echt iets duidelijks zeggen doe je niet. Wat zit je dwars als je zo''n topic begint trouwens?

Anyway, mag hier een slotje op? Dit draadje kan tot in den treure worden aangehouden, feitelijk deel je met ons jouw irritatie. Ik zou graag zien dat je dat met het team van moderators opneemt, of probeer er een stikkie van te maken ofzo?

Grts
 
Fora is om na te slaan Hezik... Je gebruikt een hoop dure woorden maar echt iets duidelijks zeggen doe je niet.

volgens mij zeg ik anders iets heel duidelijks hoor. Mijn boodschap is: als je niet deelneemt aan een discussie, post er dan ook niet in. Ga bv. niet posten 'ik vind deze discussie onzinnig'.

Anyway, mag hier een slotje op?

Ik zou niet weten waarom hier een slot op moet, of waarom jij dat zou moeten bepalen...

Jouw post is dus een voorbeeld van eentje die ik bedoel.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Back
Top