Lembeck Extra 2.32m

Vindt die Ultimate erg mooi mijn vader heeft vroeger een gehad met Redbull erop maar die heeft hij jammergenoeg verkocht :)

Ben eens benieuwd hoe mn Extra vliegt dan bestel ik me ook die

Ultimate met een Desert Aircraft 170 :p

Grt.
 
Laatst bewerkt:
Mijn extra is binnen hier een foto:

full
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Vindt die Ultimate erg mooi mijn vader heeft vroeger een gehad met Redbull erop maar die heeft hij jammergenoeg verkocht :)

Ben eens benieuwd hoe mn Extra vliegt dan bestel ik me ook die

Ultimate met een Desert Aircraft 170 :p

Grt.

hm gij zijt toch 14 e:p hoe betaalt gij da allemaal misschien want da wil kik ook wel allemaal ze :p alsek zo'n manier vindt:p
 
Vandaag 8 vluchten gemaakt met de Extra. Begin er al net wat vertrouwen in te krijgen intussen, die eerste vluchten is toch altijd afwachten he.
Ik ga nu ongeveer goed zitten met het zwaartepunt, beetje gezocht maar zit nu wel goed.
Het toestel staat mij 100 % aan en is zeer mooi in de lucht, zeker vandaag tegenover een blauwe hemel. Voelt met zijn bijna 9 kg toch nog licht aan en de motor doet het prima, het is zeker geen raket maar de motor heeft geen probleem het toestel uit een hoover te trekken en hij blijft oneindig vertikaal gaan.
Nu is het gewoon wennen aan het toestel he, morgen gaan we er weer mee op pad dus zal wel snel gaan.
Durf niet heel goed de max uitslagen te benutten in vlucht daar alle servo's nog via de ontvanger gaan, wacht nog steeds op de powerbox.
Ga morgen hetgene gefilmd is trachten te bewerken en op het net zetten.
 
Laatst bewerkt:
Het is indeed niet zo simpel.

Hier de beloofde video, hou er please een beetje rekening mee dat dit de eerste x is dat ik een video bewerk.

[media=youtube]rXVM1p3PpOw[/media]

??????? Voor degenen met mensenkennis, wie is de man naast mij voor de take-off ??????? (koen330 mag niet meedoen)

Op het einde gaat het mis met een noodlanding voorbij de piste, het vliegtuig gaat even op zijn neus omdat het landingsgestel daar onmiddellijk wegzakt in het losse zand.
Gelukkig geen schade.
De motor sloeg af en na even zoeken bleek de boegie stuk te zijn gegaan, raar maar ja.... Een nieuwe en klaar.

Ah ja de cameraman heeft zich even moeten bukken :-)

Nu ga ik inladen en weer een lekkere namiddag vliegen.
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Moet in de F3A gezocht worden, maar al wel van enkele jaren terrug. was niet van het podium te houden, ook internationaal.

Dit helpt jullie een beetje op weg

Koen
 
Nope Alexzzz.
Hij was/is zo goed dat hij naar het schijnt thuis een trap heeft gebouwd met zijn podiumplaatsen. :-)
 
Laatst bewerkt:
Echt niemand ??????

Hij is, dacht ik, 10 jaar lang Belgisch kampioen geweest F3A en heeft de wereld rond internationaal gevlogen. Hij is er reeds enkele jaren uit en heeft sinds vorig jaar de draad terug opgenomen, doch niet meer om wedstrijden mee te vliegen.
Vorige week vroeg ik hem het novice programma eens voor te vliegen voor mij en ik moest met kleefband mijn kin terug aan mijn kaken plakken en dan was het nog de eerste keer dat hij het gevlogen had.

Vandaag de motor van de extra een beetje downthrust gegeven. Die enkele klikjes die ik down diende te trimmen zorgde ervoor dat het toestel niet echt mooi rolde. Ik dacht eerst dat het met het zwaartepunt te maken had doch bleek niet zo te zijn. Eerstdaags zien of dit beter is.
Zwaartepunt lag vandaag naar mijn gevoel perfect, nog een beetje fijntrimmen nu.
 
Laatst bewerkt:
Morgen komt denk ik mijn Lembeck Extra binnen :p

Ik heb de keuze uit een 3W70 en een 3W60 waar zouden jullie voor kiezen ?

Grt.
 
Laatst bewerkt:
Mijne lembeck begint al vorm te krijgen.
De motor zit erop en heb hier een vraag over.

De motor is een 3W56 boxer. de motor past in de motorkap en heeft aan beide zijden ongeveer 5mm speling tussen de motorkap. Is dit voldoende of moet ik gaten maken in de motorkap zodat hij meer vrijheid heeft om te trillen?
 
Back
Top