hoe maak ik een stuur en lift as bij n flatbed

hallo mensen,

ik wil graag een lift en een stuuras (City trailer idee) op de flatbed hebben. zijn hier al mensen die dit ook hebben? zoja hoe kan ik dit maken en waar kan ik goede info vinden hierover.. Heb gezocht maar kon nog niets zinnigs vinden..
 
even voor de duidelijkheid..

Dit is wat ik wil:
p6280338.jpg
 
Hoi Remco,

Ik wil dit ook graag weten. Ik wil ook een stuuras op mijn trailer bouwen maar weet niet hoe dit te doen.
 
hoi cotjuh


voor een lift as is meschien even de vraag, als die naar beneden is, moet er dan gewicht kunnen draagen. zo niet dan kan het met een sevo en een kabel.

en voor stuurbaar kan met een servo maar vraag mij niet hoe precies.(zie bijv project piet)
het kan ook zo als je dit ook op de bestaande trailers zie met kabels van stuur as naar schotel

of met spoor stangen bijv draadeind m 2,5 m3

succes bertus
 
ok.. mijn eigen idee is het volgende.. (please correct me if i'm wrong)
ik wil dus idd een dragende lift as bouwen.. dit wil ik gaan doen door middel van een "valklem" die met n 2de kleine servo word weg gedrukt.. (kost een hoop kanalen maar ok) ik zal straks even een "tekening" plaatsen.
Verder word de volg/sleepas een vrij draaiende as met een gestelde max hoek.
Ook wil ik dmv veertjes de weerstand bepalen. Bij het achteruit rijden zal een servo een soort van center pin de mogelijkheid geven in een gat te slaan. Dit ook weer dmv een veer. Het klinkt erg ingewikkeld maar ga het zometeen proberen te tekenen..
so give me a minute :P
 
Je kunt geen twee assige trailer hebben waarvan één as liftbaar is en de andere as een naloop gestuurde as.
Op het moment dat je de (voorste) as zal liften zal de naloop as niet meer kunnen "nalopen" omdat z'n "draaipunt" verdwenen is.

Wettelijk is het trouwens niet toegestaan om meer als de helft van het aantal assen onder een trailer als naloop as te hebben.
Dus bij een drie asser mag er één naloop as zijn, bij een vierasser mogen het er twee zijn, maar mogen de overige assen niet liftbaar zijn. En bij een vijfasser mogen het er ook maar twee zijn en geen drie. Bij een vijfasser mag er dan echter wel weer één as liftbaar zijn.

Ik heb net nog even alle items goed door gelezen, en de citytrailers zijn geen nalopers, daar had ik even overheen gelezen.
 
Laatst bewerkt:
ja ok.. maar ik denk dat dit een iets makkelijkere constructie is dan een echt gestuurde as dmv servo/ kingpin.. dus zil ik graag dat hij gewoon vrij draait maar met achteruit vergrendeld kan worden

dit is het idee.. hoop dat iedereen het kan volgen/ begrijpt..
liftas.jpg


stuuras.jpg


PS NEEEE ik ga geen gaten boren in het lager zelf.. :P voor er slimme mensen komen die het zien op de tekening..
Valt me nu pas zelf op namelijk hahaha
 
Laatst bewerkt:
Dan gaat het op zeker niet werken.
Een naloop as heeft namelijk een "wringpunt" nodig, en dat is de starre as die er voor zit.
Op het moment dat je die weg haalt is er geen draaipunt meer voor de naloop as.
Als je mazzel hebt (e.e.a. draait allemaal wat stugger) gedraagt de naloop as zich als een starre as, en als je pech hebt (alles draait lekker soepel) zwiebert hij alle kanten op.
 
Je kunt geen twee assige trailer hebben waarvan één as liftbaar is en de andere as een naloop gestuurde as.
Op het moment dat je de (voorste) as zal liften zal de naloop as niet meer kunnen "nalopen" omdat z'n "draaipunt" verdwenen is.

Wettelijk is het trouwens niet toegestaan om meer als de helft van het aantal assen onder een trailer als naloop as te hebben.
Dus bij een drie asser mag er één naloop as zijn, bij een vierasser mogen het er twee zijn, maar mogen de overige assen niet liftbaar zijn. En bij een vijfasser mogen het er ook maar twee zijn en geen drie. Bij een vijfasser mag er dan echter wel weer één as liftbaar zijn.

Ik heb net nog even alle items goed door gelezen, en de citytrailers zijn geen nalopers, daar had ik even overheen gelezen.


Hallo Adam,

1.
Wat jij zegt is niet helemaal waar, er zijn wel degelijk 2 assige trailers met 1 liftas en de laatste as sturend door middel van stangenbesturing, dit werkt perfect, helaas wordt dit niet zo vaak meer toegepast !!

2.
De Floor en Kennnis Stenentrailers hebben tegenwoordig 4 assen, waarvan de 2 achterste assen stuurassen zijn en de 2 voorste assen zijn starre liftassen !!
 
Piet en Adam hebben beide gelijk, alleen heeft Adam het over een NALOOPAS en Piet heeft het over GEDWONGEN GESTUURDE ASSEN...
Een naloopas volgt het spoor van het voertuig en een gedwongen as wordt dmv een wig in de koppelschotel en kabels of stangen gestuurd.
De naloopas dient met achteruit rijden geblokkeerd te worden omdat deze dan eigenlijke de eerste as wordt en het spoor niet kan volgen maar gaat zoeken.

Kijk eens op WWW.TRIDEC.NL dit is zo'n een beetje de uitvinder van gestuurde opleggerassen en heel veel toegepast.
 
de trailer die ik op het plaatje heb staan is een trailer met een starre lift as en een (volgens mij) na loop as. Deze word idd geblokkeerd op het moment dat er achteruit gereden word. Veel bloemen (groeps goederen vervoer) rijders, rijden hiermee.. Dus mag dit?? lijkt mij wel als er zoveel rijden... gaat dit werken bij mij?? denk het ook.. bij het vooruit rijden word de weerstand vergroot door de veren (zie tekening heb hem iets aangepast) Maar niet zo sterk dat hij helemaal niet draait.. Hierdoor zal hij niet zo snel moeten gaan zwabberen.. Of... zie ik dat verkeerd?
 
de trailer die ik op het plaatje heb staan is een trailer met een starre lift as en een (volgens mij) na loop as.
De foto die jij geplaatst heb is een voertuig van "De Winter Logistics". Dit zijn geen trailers met een naloop as, maar met een gedwongen besturing d.m.v. een kabel of een stangenstelsel.

Deze word idd geblokkeerd op het moment dat er achteruit gereden word. Veel bloemen (groeps goederen vervoer) rijders, rijden hiermee.. Dus mag dit??
Het mag inderdaad omdat het een gedwongen gestuurde trailer is. Er word dus niets geblokeerd bij achteruit rijden, de trailer blijft dus gewoon sturen bij achteruit rijden.

Of... zie ik dat verkeerd?
Helaas zie je het dus verkeerd, maar dat had ik al meerdere keren geschreven ;)
 
een trailer met twee assen waarvan de achterste as gestuurd en de voorste gelift maar als die achteruit rijd de stuuras geblokeerd word
heb ik na 10 jaar carroseriebouw van geisoleerde polyester carrosserien voor bloemen en groente vervoer nog NOOIT gezien
en is denk ik niet haalbaar omdat deze zoals gezecht met een stang , kabel of zelfs hydrolisch aangestuurd word via de kingpin met een wig

wel hebben we ooit is een 3 assige aanhangwagen gemaakt waarvan de laatste as het zelvde werkte als een zwenk wiel en als deze uichteruit rijd blokeerd deze as in de midden stand
maar moet dan wel precies in het midden staan
 
okee, dan snap ik het, dacht echt dat het anders was maar heb er niet zo heel veel ervaring mee.
helemaal goed.. dan zal ik idd die wig constructie moeten maken..
Weten jullie of daar een mooi bouwverslag van is gemaakt hier op het forum?
Ik geloof dat de koeltrailers van Tamiya ook deze constructie hebben, klopt dat?
 
okee, dan snap ik het, dacht echt dat het anders was maar heb er niet zo heel veel ervaring mee.
helemaal goed.. dan zal ik idd die wig constructie moeten maken..

Weten jullie of daar een mooi bouwverslag van is gemaakt hier op het forum?
quote]

Hallo Cotjuh,

Kijk maar eens in dit topic, hier wordt de bouw van een kingpinbesturing met een servo beschreven.

Even aankliiken en even bladeren in de paginás, dan kom je bouw van de kingpinbesturing vanzelf tegen !!
nieuwe-uitdaging

Succes met de bouw !!
 
Laatst bewerkt door een moderator:
geweldig piet.. Dat stuk had ik nog niet gezien idd..
De print en pot meter voor de besturing, kocht je dat in een set of moet je apart de pot meter kopen? en is dit gewoon bij een modelbouwwinkel te krijgen?
 
marten 77 is bezig geweest hiermee.

piet gebruikt nu een andere set die niet meer geleverd wordt
Posted via Mobile Device
 
Je kan ook voor 5Euro een servo tester kopen, en die dan gebruiken.
Daarnaast als je nu een microswitch op de lift as maakt, welke de servo van de stuuras in het midden zet, heb je gewoon weer een starre as.
Je kan dit ook oplossen met een kanaal schakelaar parallel aan de servo welke de as lift, welke de potentiometer omschakelt naar een vaste weerstand.
 
Laatst bewerkt:
Back
Top