Beginner-helikopter kopen-

  • Topicstarter Topicstarter ruben8
  • Startdatum Startdatum
Helemaal mee eens. Ik heb mensen gezien die te vroeg met een CP gingen vliegen (ook esky). En dat was bijna iedere keer schade. Dan kost het je echt iedere keer 20 euro en is de lol er echt snel af.

Koop een coaxiaal en een simulator-kabel (soms zit die er zelfs bij) en heb plezier en leer heli vliegen. Met een coaxiaal leer je het niet perfect, maar toch krijg je wel een beetje het gevoel in de knuppels te pakken.

En wil je een iets grotere uitdaging: koop dan een FP. Echt een heel stuk moeilijker. Maar wel haalbaar binnen jouw budget, een stuk crashbestendiger als een CP, je kan er mee buiten vliegen (mits <3 beaufort) en erg leuk om mee te vliegen. En kan je goed met een FP vliegen, dan is een CP maar een kleine stap.
 
Kga anders eerst beginnen met een e-sky lama v4
En dan later beginner met de iets moeilijkere heli's
Maar een vraagje :P.
Wat is het verschil tussen een
E-sky Lama V4 en een E-sky Lama V4 2.4G??

Dank u voor de informatie :D

Mvg,Ruben
 
De 2.4G versie heeft een 2.4 gigahertz zender+ontvanger. Dat in tegenstelling tot de 'oude' 35 megahertz techniek. Ofwel: een verschillende zend-frequentie. Voordeel van 2.4G: minder storingen en kortere antenne. Vooral de laatste is met een lama wel fijn. Als je in de huiskamer zit is een meter antenne toch wel vervelend :)
 
Dus eigenlijk is het beter voor een E-sky Lama V4 2.4G te kopen.

Mvg Ruben
 
+ haal er even een sim bij van e-sky ofzo, dat kost 20 euro,(ik geloof dat het bij een lama al een kabeltje voor de zender naar pc bij zit?) en dan kan je eens kijken hoe moeilijk een cp heli is, en de overgang van picooz op cp is helemaal niet verstandig, en al helemaal niet als je voor de heli al een budget van 150 euro hebt,
 
@mixit,

je gaat toch een beginner geen cp aanbieden, en al helemaal geen Esky cp rommel waar meer werk mee is om hem af te regelen en goed in te stellen tov het vliegplezier.

Begin gerust eerst met een coaxiale, een Esky Big lama is heel stabiel, net zoals de esky cob, de Blade cx en zoveel andere coaxiale heli's.
als je dat goed onde de knie hebt zal je meer plezier beleven aan een fp heli. die zijn trouwens veeel moeilijker te besturen en goed in de hand te krijgen.
Dan zwijgen we nog over een cp heli dat is nog andere koek.
eerste stapjes = kleine stapjes = meer plezier

Je kan dus weldegelijk met een Cp leren vliegen!
Mijn eerste heli was een Esky king V2, nooit problemen mee gehad, nooit gecrasht, nooit een Coax gehad. En last but not least, ik heb helemaal alleen leren vliegen.
:)

Mvg.
Thomas
 
Laatst bewerkt:
Je hebt het zelf over de Lama V4; die zou ik je afraden. Deze is veel minder stabiel dan de Lama V3, die veel stabieler is en makkelijker te vliegen. Daar zit een gratis simulator en kabel bij, maar die is flut, geloof me. Ik raad je aan om meteen een 2.4 Ghz te nemen, zeker als je in groepsverband wilt vliegen; dit zendsysteem is veel minder gevoelig voor storing dan de oude 35Mhz-zender/ontvangerheli's. Bovendien hoef je niet op te passen dat je op hetzelfde kanaal zit, waar je wel mee moet uitkijken bij 35 MHz.

Hopelijk neem je een coaxiale, geen eenwiek; het bespaart je zeer veel geld bij crashes als je eerst leert vliegen met een coaxiale, die je na vier, vijf accu's wel in de lucht zal weten te houden; met een heli als de Belt CP of de King V2 e.a. zal dat richting de 30 acculadingen lopen, als je een snelle leerling bent. :P

ik weet ook niet wat je budget is, maar als dit onder de €300,- ligt, kun je beter coaxiaal gaan dan eenwiek; een eenwiek draai je veel sneller in de stront, en zorgt dus voor veel meer kosten.
 
Laatst bewerkt:
Met een budget van 150 euro kan je niet fatsoenlijk heli vliegen. Zo wel, dan wil ik het zien want zoiets bestaat in mijn wereld niet, want dan had ik het allang gedaan.
Op zijn minst moet je wel 200 euro neerleggen voor een 2e hands, en dan kan je beter in de 450 classe kijken, aangezien reparaties niet erg duur zijn.

Daarentegen als je wel geld hebt, dan zou je in de 600 classe moeten gaan kijken. Die zijn veel stabieler, en lekker groot dus je bent niet zo gauw bang als je te ver vliegt. Maar reparaties zijn al gauw XX,- of met pech XXX,- .

Ben zelf ook nog maar beginner, en eigenlijk veel te duur begonnen. Ik had eigenlijk wat rond moeten kijken naar een 2e handsje, want voor wat ik doe heb ik echt geen 3d heli nodig.

En zo'n lama's, ja dat zijn wel helikopters maar ik denk dat je zoiets ook in de plaatselijke speelgoedwinkel vind. Er is een verschil tussen modelvliegen, of speeldgoed laten we daar effe duidelijk in zijn...
 
Laatst bewerkt:
Vraag:
Als ik op een bepaalde dag besluit om zelf aan de RC-helihobby te beginnen, hoe pak ik dat dan het beste aan ?

Antwoord:
Wat nu volgt is louter gebaseerd op mijn eigen ervaring.

De allereerste discussie die men hierbij kan opstarten is: begin ik er alleen aan of neem ik lessen ?
Moeilijk punt wat mij betreft. Stap je direct in de professionele wereld, neem dan inderdaad lessen, want die zullen op termijn goedkoper uitkomen dan je gecrasht materiaal ...
Begin je eerder hobbyistisch, met een zeer beperkt budget, dan wordt dat al gauw een ander verhaal. Ik kan me niet inbeelden dat iemand voor 1000€ lessen zal volgen om uiteindelijk met een toestelletje van 80€ te vliegen ...
Laat die lessen dus even een andere discussie zijn.

Als je als beginner volledig onervaren bent, raad ik hoe dan ook aan om even te gaan testen in een simulator hoe een heli eigenlijk bestuurd wordt.
Daar rijst natuurlijk dadelijk de vraag: "wat kost dat ?", awel, niets !
Een voorbeeld van zo'n simu is FMS, overal op het net te vinden als freeware. Het enige probleem waar je op stuit is dat je geen zender hebt om mee te trainen. Daar kan je twee kanten uit:
1) je koopt ineens een trainingskabeltje bij je "echte" zender van je heli die je gaat aanschaffen
2) je koopt een soort van "dummy"zender; dat is een zender die er net als een echte uitziet, maar een USB-aansluiting heeft en niets radiografisch uitzendt. Esky is bvb. zo'n merk dat die dingen levert (kan gemakkelijk bekomen worden via Precoshop). Voordeel bij dat soort zender is dat er ineens een CD-rom met FMS erop wordt bijgeleverd.
Na een uurtje spelen heb je al enigzins een idee hoe je een heli aanstuurt. Het komt erop aan dat je de bewegingen leert kennen alvorens naar een echt toestel over te stappen.

Vervolgens begin je met je een coaxiaal elektromodel aan te schaffen om te leren hoveren en te leren vliegen.
OPGELET: gezien hun geringe grootte (en dus gering gewicht) zijn deze toestellen enkel geschikt om indoor te vliegen, of outdoor enkel bij windstil weer !
Pas als dat soort toestel onder controle is, kan je overstappen naar modellen met staartrotor.
Tenslotte ook nog even meegeven dat een klein toestel niet noodzakelijk makkelijker te vliegen is dan een groot toestel. Doorgaans geldt de regel: hoe groter, hoe stabieler ...

Pas je al deze raad omgekeerd toe, dan is de kans zeer reëel dat je nieuwe hobby een korte levensloop beschoren is !

Greetz,
Jonas


Goed verhaal! Sluit ik me ook bij aan!

Greetz, Aldert
 
Je kan dus weldegelijk met een Cp leren vliegen!
Mijn eerste heli was een Esky king V2, nooit problemen mee gehad, nooit gecrasht, nooit een Coax gehad. En last but not least, ik heb helemaal alleen leren vliegen.
:)

Mvg.
Thomas

Mijn eerste is ook een king v2, mooie helicopter, en een hoop van geleerd.
Maar dat jij nooit gecrasht bent gaat er bij mij niet in, doet iedereen wel een keer voordat hij goed kan vliegen.
Maar daar gaat deze discussie niet over

Maar aan de andere kant een cp zoals de king heeft als je crasht maar weinig kosten.
Het is allemaal plastic, en kost max een euro of 5, Als je de bladen kapot vliegt is dat het duurste, maar die kan je heel goedkoop via HK halen waardoor die per set ongeveer 1,70 kosten :-) (Dus toch nog goedkoop)

Dus ik kan niet anders concluderen dat een kingV2 een mooie beginners hele is, waar je mee kunt leren vliegen zonder teveel kosten te maken.
 
IK heb nu een E-sky king v3 gekocht.
Ik zal het daarmee proberen te vliegen/leren
 
Back
Top