zelf heb ik dit ook een aantal jaren gedaan en nu we een zoontje hebben gaat ik het ook zeker weer eens oppakken.
Het systeem dat ik altijd gebruikte was dit:
lanceerinrichting01
Dit is de "tie-wrap methode" waar de fles over een dikwandige metalen buis geschoven wordt en op zijn plek wordt gehouden door 3 (liefst meer) tie-wraps en een pvc ring, wanneer de fles onder druk staat en de pvc ring naar beneden word getrokken (dmv een lang touw) zullen de tie-wraps onmiddelijk naar buiten buigen en de fles los laten.
Een goed passende, dikwandige buis vinden kan even lastig zijn, ik heb van mijn buurman eens een stuk hydraulic leiding gehad en dat paste als een l*l in een weduwevrouw maar ook een stuk verwarmingsbuis werkt prima. Je moet wel goed kijken dat je dikwandige buis neemt want je moet er een groef in maken waar een O-ring in kan om de fles af te sluiten, zodat hij niet lekt tijdens het op druk brengen.
Neem een goede fietspomp (dus niet zo'n huis tuin en keuken ding) die van mij kostte ongeveer €25 dacht ik, maar die heeft het jaren lang goed gedaan en om een goede 10 bar in zo'n fles te krijgen moet je wel een degelijke fietspomp hebben.
Bij de gamma had ik zo'n oranje gekrulde luchtslang gehaald, daar zit zo'n mooie snelkoppeling op die je vervolgens dmv een standaard aansluitpunt (ook bij de gamma) aansluit op je lanceerplatform.
Op 1 of andere manier heb ik die slang aan de fietspomp weten te maken zonder dat het ging lekken, werkte echt perfect.
Met dit systeem zijn vluchten van 100 meter hoog zeker geen uitzondering, mits je een goed ontworpen raket hebt natuurlijk.