vraagje over T-rex 700E F3C

Zover als ik weet mag je wel met een rigid kop vliegen maar dit staat in de reglementen over de elektronica:

"Gyroscoop:
Het gebruik van automatische stabilisatiehulpmiddelen die externe referenties gebruiken is verboden.
Het gebruik van voorgeprogrammeerde vliegfiguren is verboden. Het gebruik van elektronische
sensoren is beperkt tot draaiing om de topas.
"

Dus de elektronica voor FBL mag NIET!
 
Je kan er ook in gaan zitten, heb je zelfs geen zender meer nodig.
En dan pas is het echt heli vliegen.
Ook niet sarcastisch bedoeld ;)
 
Waarom kopen bij een internetwinkel uit verweggiestan waar ook weer extra kosten van de douane bijkomen terwijl de kits ook hier in Nederland voor een mooie prijs te koop is?

denk dat dit een eeuwige discusie is die al vele malen hier op het forum gevoerd is mijn antwoord is simpel, ze komen allemaal uit de zelfde fabriek maar wel met een verschilende prijs.(einde discusie)

en wat fbl vliegen betreft ik heb het ook gewoon geleert met een padelstang
maar waarom met padels gaan vliegen als ik fbl veel rustiger en dus ook ontspannender vind vliegen


gr.john
 
Maar John, je keuze is dus bij voorbaat een FBL heli, waarom dan in je eerste post melden dat je op zoek bent naar een 700 size en dan op de F3C uitvoering uitkomt?
Vervolgens lees ik een beetje tussen de regels door dat je de F3C uitvoering wilt aanschaffen en deze ombouwen naar FBL terwijl er (zoals eerder gemeld is) ook een FBL uitvoering te koop is.

Wat zijn je plannen dan nu :confused:
 
Maar John, je keuze is dus bij voorbaat een FBL heli, waarom dan in je eerste post melden dat je op zoek bent naar een 700 size en dan op de F3C uitvoering uitkomt?
Vervolgens lees ik een beetje tussen de regels door dat je de F3C uitvoering wilt aanschaffen en deze ombouwen naar FBL terwijl er (zoals eerder gemeld is) ook een FBL uitvoering te koop is.

Wat zijn je plannen dan nu :confused:

john mijn plannen zijn heel simpel

ik zoek een 700 size heli om lekker rond te vliegen
ben geen 3d vlieger dus...
alles staat nog open maar omdat ik altijd align gevlogen heb (oke ook een raptor)
maar op dit moment heb ik een trex450,trex600nitro(te koop)en een trex600esp fbl

wil rond maart een grotere heli er bij kopen
1e keus was eigenlijk vario maar wil electro en fbl dus dat word lastig of alles ombouwen dan word het prijzig

verder zijn er natuurtlijk nog wel wat anderre merken maar heb het idee dat wat betreft prijs kwaliteit alighn het wel weer wint maar sta nog steeds open voor sugesties
tuurlijk snap ik de beredeneering wat betreft de trex 700 fbl maar vind het ook wel leuk om de voor en tegens te zien om een f3c fbl te maken
ik zelf heb het idee dat dit meer voordeel dan nadeel opleverd tegenover de 700 3d
moet ik er nog wel even bijzeggen dat bij 1 van de 2 clubs waar ik vlieg nitro niet is toegestaan en geluid een groot probleem is
heb al aangegeven dat ik op mijn raptor ook schuine vertanding heb gehad en deze vond ik beter als de rechte vertanding :waarom hmmmm gewoon mijn gevoel

gr.john
 
Laatst bewerkt:
Een 700 kop verkopen......
Wie wil nu een Flybarred kop hebben?
Ik heb de 700N al vanaf het begin en vanalles kapot gekregen maar een nieuwe kop... nee.

Zoals eric al aan geeft zijn er meer dingen veranderd voor FBL:
- De as is korter
- De push-Pull overbrenging is anders.
- De Swaskplate kogel-linkjes zijn anders (zag ik in de bouwdraad van Rob)

De bladen.
F3C bladen geven niet meer lift. Dan zouden ze asymetrisch moeten zijn.
Ze zijn zwaarder en dus stabieler en autoroteren beter omdat de energie er langer in blijft zitten.
Maakt het veel uit met een FBL systeem. Nee, niet met rustig vliegen.
Maar de bladen kun je nog altijd los kopen.

Ik denk dat je best moet zoeken om de ombouw materialen te vinden voor FBL omdat ze niet erg vaak kapot gaan zijn ze minder gangbaar (behalve de as).

Je moet het natuurlijk zelf weten maar iedereen die hierop reageert geeft aan dat je met jouw plannen beter de 3G versie kunt kopen, zelfs de F3C dudes.
 
j
tuurlijk snap ik de beredeneering wat betreft de trex 700 fbl maar vind het ook wel leuk om de voor en tegens te zien om een f3c fbl te maken
ik zelf heb het idee dat dit meer voordeel dan nadeel opleverd tegenover de 700 3d

Ik krijg alleen het idee dat je alle adviezen in de wind slaat.... als je echt die F3c wilt ombouwen, moet je dat doen.. maar zoals al tig keer in het topic staat, de geometrie van de f3c versie(alles ONDER de swash) is NIET geschikt voor FBL...


De F3c versie hebben ze F3c capable gemaakt door er een stabielere/tragere kop op te zetten. die haal je er toch af, dus geen enkele reden meer om een F3c om te bouwen.
 
+ alle fancy carbon die je bij de F3C op de staart krijgt, maakt de heli alleenmaar tail heavier, dus je CG lastiger te bepalen met je akku's.
 
Ik krijg alleen het idee dat je alle adviezen in de wind slaat.... als je echt die F3c wilt ombouwen, moet je dat doen.. maar zoals al tig keer in het topic staat, de geometrie van de f3c versie(alles ONDER de swash) is NIET geschikt voor FBL...

anko nu vergis je je toch echt
ik neem zeker ale adviesen aan
maar als ik een gaatje ergens inzie zal ik het zeker niet laten om dit nog even te noemen
zoals ik al zei alle opties zijn nog open en ik wil dan ook de aankomende week (of de week er op )even in breda gaan kijken waar een shop zit waar ze Hirobo heli's verkopen

en zo zijn er nog wel wat waar ik naar wil kijken

groet john
 
prijs klink mischien alsof ik teveel heb maar die maakt mij niet uit (tot een bepaalde hoogte )

geef liever wat meer uit en heb een heli naar mijn zin als iets minder en ik wil hem een jaar later weer verkopen(heb dit al vaker gehad en is dan ook duurder)

maar je hebt gelijk erik hirobo is ook niet orgineel fbl ook al ombouwen niet echt moeilijk heb ik het idee(maar zal me hier dan ook nog meer in moeten verdiepen.

zo ben ik op verschillende forums aan het kijken naar heli's en dan zijn er toch best veel aanbieders hier van

dus nog heel goed rondkijken wat dat betreft

op dit moment staat de t-rex 700e nog bovenaan

gr.john
 
Nee tuurlijk,
Je moet ook niet over 1 nacht ijs gaan.
Alhoewel je met de T700E zeker niet door het ijs zal zakken, is gewoon een prima 90 size heli.
Maar vond dat draadje met Dominique, en leek me wel informatief voor je wat betreft de Hirobo's.
 
Laatst bewerkt:
nou hij is besteld..........................:p:p:p

t-rex 700e 3g super combo hier zit de castel 120 bij bij deze combo hoeft alleen nog een zender en ontvanger
heb de schuine vertanding ook meteen mee besteld
dus zoals een ieder kan zien ik luister soms nog wel eens naar adviezen van anderen

eens zien wat er in mijn basket zit :

1 xT-REX 700E 3G Super 2011 Combo (Limited Only) (T700B2011)
1 xMetal Elevator Servo Mount (HN7074M)
1 xBattery Mount (H70052)
1 xCNC Slant Thread Main Drive Gear set/112T (H70021)
1 x8mm Rubber Nuts for 9mm Landing Skid (4pcs) Orange T-Rex700 (RJXHA0428-
1 xTail Support Reforcement (YELLOW) (RJXUP8001-Y)
1 xSwashplate leveler (12mm w/ POM inside) - T-REX 700 Blue (RJXT6013B)
3 xCMAX-5.5mm Gold Connector (AM-1005)
3 xNEW Servo Line - Black Yellow (1m) (RJXHA091-2
1 xALware 550/600/700 Alu Tail Boom Support Brace (Blue) (AL567TBB)
1 x700 EZ Canopy Mounts (B) (AL944536) 1 x600/700 Special Washer (B) (AL944530)
1 xBattery Strap (400X20mm) (4pcs) - DEEP BLUE (RJXT6011-DBL)
1 xBattery Strap (400X20mm) (4pcs) - LIME YELLOW (RJXT6011-YL)
1 xBattery Strap (400X20mm) (4pcs) - RED (RJXT6011-RL)

en nu maar wachten op de postbode en hopen dat de douane net effe aan de koffie zit als mijn pakketje langs komt:onweer:
groet john
 
Laatst bewerkt:
Gefeliciteerd John,

Mooie spullen hoor, het is een indrukwekkende lijst, ik hoop dat je de spullen snel binnen hebt.
Veel plezier met het bouwen.

Gr,
Ruud.
 
Back
Top