Hexa Vs. Y6.

Zoals gezegt, Heeft het (gedeeltelijk) op elkaar plaatsen van propellers nadelen?

Reden dat ik dit wil weten is het ontwikkelen van een micro hexacopter,
echter de bladen overlappen elkaar een beetje in mijn ontwerp. ;)

Hexycopter.jpg


Zou dit teveel propeller verlies opleveren?
 
Voor mijn micromotor multicopter heb ik minstens 6 motoren nodig om een fatsoenlijke lift efficientie te krijgen. Dat veel van de rotor oppervlakte boven de romp hangt klopt, dat zal inderdaad niet fijn werken. Maar zou het apparaat er veel last van hebben dat de rotors boven elkaar zitten? Ik kan de armen nog een tikkeltje langer maken zodat de romp vrij is, maar dan "clippen" de rotors elkaars luchtstroom nog wel een beetje.
 
Meestal zie je bij de ontwerpen dat de rotors wel minumaal 2cm vrijheid onderling hebben ....
Edit, bij coax, en y6, zitten ze echt onder elkaar, das ook niet echt super perfect, maar nog wel werkbaar genoeg. Zeker een stuk beter denk ik dan deels overlappende rotoren...
 
Laatst bewerkt:
ah ok, dus Y6 is een stuk beter te genieten dan een waaier. Ik was er al bang voor. gedeeltelijk overlappend krijg je natuurlijk drukverschil op de rotors. Dan zal ik eens gaan kijken wat beter uit komt, Y6 of vrijstaande hexa.
 
Persoonlijk denk ik Y6...

Ik weet wel zeker dat sommige mensen de onderste motoren iets harder laten draaien (kweet niet hoe je dat instelt).

Grts,
 
Leuk dat je toch een hexa of Y6 wil gaan maken met die kleine motoren 8)

Overlappen van de props bij een hexa is uit den boze de turbulentie die je daarbij produceert kunnen je gyro's niet opvangen, resultaat zal zijn dat hij bijna of niet bestuurbaar is.

Een Y6 zal zo'n 20% verlies geven maar ook weer lichter zijn omdat je 3 armen minder hebt.

Persoonlijk zou ik voor een hexa gaan omdat ik denk dat deze wat rustiger zal vliegen (meer lift punten), en zo'n kleintje is zo wie zo al nerveuzer als een grote.

Hoe groot kom je uit als je de props 1cm ruimte geeft onderling?

Neem aan dat het om deze props gaat?
https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11326
 
Ja ik ga het toch maar eens proberen. ;) Ik heb erge zin in een model dat ik in mijn werkplaats een beetje kan laten rond zoeven, want het weer buiten maakt er steeds vaker een potje van.

Ik wilde eigenlijk deze propellers gebruiken:
HobbyKing Online R/C Hobby Store : GWS EP Propeller (DD-2510 65x25mm) (6pcs/set)
Daarmee hebben mensen met die motortjes van mij 25 gram thrust gemeten. Alle verkopers beweren +36 gram thrust, maar tot nu toe heb ik dat niemand zien halen. Met 36 gram thrust had ik er met een quad ook nog wel mee weg gekomen. Maar helaas, 25 gram blijkt toch wel de max te zijn. Ik ben alleen wel een beetje bang dat die controller straks niet overweg kan met mijn regelaartjes..
 
In een ander topic hadden ze het over een black KK controller die blijkbaar maar 5x5cm en 8 gram is. Dat wilde ik eigenlijk gaan gebruiken, maar het schijnt dat ESC modulatie moeilijk is en dat er maar een paar op werken.
 
Je kan zo'n regelaar (alleen de servo stekker) even aan je KKuk board van je tricopter hangen als dat werkt werkt het ook op het blackboard.
 
Niet helemaal!
Want het black en bleu board, komt met een andere firmware dan het standaard kkuk zelfbouw board!

Maar uiteraard kan je wel in het blauwe of zwarte smd board de juiste firmware knallen
Verschil is de pwm van de esc, quad 4.5 doet 170, en de minsokim kr1.X doet 395!
 
Toch wel, het board komt namelijk met de firmware die jij erin wil hebben, bij twijfel gewoon de standaard firmware erin ;)

Of nog mooier, koop de programmer erbij.

Niet helemaal!
Want het black en bleu board, komt met een andere firmware dan het standaard kkuk zelfbouw board!

Maar uiteraard kan je wel in het blauwe of zwarte smd board de juiste firmware knallen
Verschil is de pwm van de esc, quad 4.5 doet 170, en de minsokim kr1.X doet 395!
 
Een programmertje is inderdaad een mooie accesoire, kun je zonder problemen een beetje aan de setup klooien, en de propellers wat anders indelen enzo. ;) Zou ik zelf wat met die firmware kunnen doen om het compatible te maken met de regelaartjes mocht het niet werken? Of is het daar wat te ingewikkeld voor? :p
 
Tja als je een programmeur brain hebt is alles mogelijk :rolleyes:

De kant en klare firmwares inladen schijnt niet veel voor te stellen.
 
Ik kom eigenlijk niet veel verder dan een beetje VB... en turbo pascal.. :p

Et zou iig wel zonde zijn als et niet wil werken.
Zit ik niet met 2 maar met 6 van die setjes in mijn maag. :lol:
Is het misschien een optie om bijde setjes te verkopen en iets te kopen dat gewoon normaal 2s gebruikt met een ESC die BEC geeft zodat die hele booster prut niet nodig is? Wordt ie wel weer iets groter van gok ik, maarja. ;)

Ik heb iig al een koper voor 1 setje als et goed is. Desnoods frobbel ik van de andere nog zelf wat anders in elkaar. :p
 
Laatst bewerkt:
Ik had em al gezien, echt een knap staaltje werk. ;)
En dat geluid ook, je zou er bijna een vliegenmepper bij halen.
Maar dat is echt helemaal zelf geknutseld volgens mij?
 
Back
Top