Rammelende torque tube trex 550E

gister voor het eerst met mijn hagel nieuwe trex 550E gevlogen, en mij viel meteen op dat ik last had van een vreemde rammel in de torque tube, en het voelt als een lichte onbalans. en dan vooral bij het op toeren en het stoppen. onder het vliegen geen vreemd geluid.

vervolgens heb ik de staart er af gehad, en de torque tube lager vast gezet op de tube zoals in de beschrijving staat.

nu is de trilling wel redelijk goed weg, maar hij blijft rammelen.

nu is een torque tube best wel idiot proof, staartstuk heeft een pas gaatje in de staart buis, en voor zit er ook een gaatje.

Heb ik nu iets over het hoofd gezien, of is het meer iets wat er gewoon bij hoort?
 
Dat is op zich nog niet een gek idee, maar ja ik mag verwachten van een nieuwe heli dat het eigenlijk probleem loos is out of the box
 
Het lager wat je op de tt moet doen, mag niet in het midden van de as zitten, daar krijg je rare trillingen van. Ik wedt niet waar die van jou zit?

En een tt moet een piets heen en weer kunnen, dus als je de staartunit op de boom zet moet je de tt even helemaal strak aan duwen ( voel je waar hij zit en hoe vast hij zit) dan een mm terug, en vastzetten
 
De TT zit op de plek die waar hij moet zitten volgens de beschrijving.

ik zou niet weten hoe, en waar ik die mm ruimte weg moet halen, voorin zit een pasgaatje met een boutje, en achterin valt het kunststof blokje in de staart buis.
 
Vaak Zit er een piets ruimte op de gaten

Dus als alles los is(alle bouten in de gaten, maar los) kun je het geheel vaak nog een piets ruimte geven
 
mijn trex 550E was ook niet goed vliegend te krijgen, dit was ook een combo kit, en heb uiteindelijk ook de gyroscoop GP780 vervangen door een Futaba GY520.

nu vliegt hij na 120 vluchten nog steeds perfect.
 
Dat is een ander deel van de problemen die je aan haalt, ik heb ook last van tail hunt met de standaard gyro. maar of dat te maken heeft met de onbalans in de TT, dat weet ik niet.

ik heb nu eerst een extra lager besteld.
 
mijn trex 550E was ook niet goed vliegend te krijgen, dit was ook een combo kit, en heb uiteindelijk ook de gyroscoop GP780 vervangen door een Futaba GY520.

nu vliegt hij na 120 vluchten nog steeds perfect.


Kijk uit wat je zegt hoor:p ik heb ook deze ervaring net als duizende andere mensen.Echter kreeg ik hier om me oren dat dat niet waar is en dat het aan mijn heli lag of het bouwen ervan terwijl mensen mijn heli nog nooooit gezien hebben of hoe ik ze bouw:confused:
 
Toch niet van mij toevallig :mrgreen:

Punt met de 780 is gewoon dat hij echt heel erg gevoelig is voor de kleinste hardwarematige foutjes
Dit kan varieren van een piets speling, een net verkeerde demping (gyro foampie) trillingen of een iets zwaar lopende aansturing

Wil niet zeggen dat je niet weet hoe je een heli bouwt..
Wil alleen zeggen dat die gyro wat aandachtspuntjes heeft om hem goed werkend te krijgen, bovenop een heli die al goed gebouwd is
En IEDEREEN heeft op een gegeven moment tijdens de bouw zoiets van "dat zit nu echt wel goed" of "dat slijt wel in"
Gebeurt ook, maar deze gyro KAN er problemen mee hebben, hij maskeert nl niet

Ik weet ook echt wel hoe ik een heli in elkaar zet, en afstel.
Toch ben ik echt lang aan het rommelen geweest om die krengen aan de gang te krijgen.
Nu heb ik 4 heli's met die gyro (de 3g heeft ook een 780 als staartgyro) en alle 4 vliegen ze strak..
En die vliegen toch ondertussen ook al weer een paar jaar

Punten om door te lopen:
- aansturing van je staart moet spelingsvrij zijn, en volledig soepel gaan
align heeft vaak wat speling in deze aansturing zitten, zeker bij de pitchslider. Ook willen de bussen bij de pitchslider, die aan de staartbladhouders zitten nog wel eens wat stroef lopen.

- trillingen moeten zoveel mogelijk uit de heli (duh, weet je vast), maar naast het balanceren van de hoofdbladen, leg ook je staatbladen eens op de balanceerder (mijn 600 had best wat verschil in de bladen, zag je door een trillende staartvin tijdens het vliegen) Dit geeft een hoogfrequente trilling, zijn gyro's niet blij mee.

- evt een governor, het kan zijn dat een governor net tussen 2 "versnellingen" in hangt, en dus constant aan het schakelen is, waardoor de staart een klap geeft als dit gebeurt (koppelverschil moet weggewerkt worden)

- natuurlijk de standaard setup van de 780, die moet ook even goed gedaan worden. Dus netjes in normal ff je servoplaatsing goed zetten
 
Laatst bewerkt:
Al die dingen die je noemt zijn voor mij een standaard bij het bouwen.Maar ik ga niet de spindels afvijlen om de ruimte weg te krijgen in de staart bladhouders bv of meer van dat soort truukjes dat vertik ik gewoon.Een heli moet goed gebouwd uit de doos vliegen punt, daar zijn ze voor ontwikkeld. Ik ga nu standaard voor de spartan gyro's omdat ik daar zeer tevreden mee ben en die laat je ook echt wel weten als er iets niet goed zit alleen is die wat minder gevoelig op standaard "afwijkingtjes" "hardware foutjes"of hoe je het wil noemen, we kennen ze allemaal.Of gewoon overstappen op een ander merk heli misschien dat die ze niet heeft.

Maar laten we niet weer een discussie starten over dit onderwerp :p
aangezien de starter een ander probleem heeft.

Groeten

Peter
 
Laatst bewerkt:
toevallig gisteren iets op helifreak gelezen weet niet of het klopt (heb geen align meer om te checken)
Hij dacht dat de opzetstukje van de torquetube enige excentriciteit hadden. En hierdoor kan je torque tube gaan zwabberen, hij kon de trilling verminderen door steeds de torque tube 90 graden gedraaid in de gear steken en dan testen.
Zal eens kijken of ik het nog kan vinden.
 
Geen probleem peter, ik heb ook dat probleem van tail wag, dus wel interessant om te lezen.
en ik ben het met je eens dat een heli uit de doos gewoon goed moet vliegen als je de normale dingen gebruikt en je gezonde verstand, met soepel bewegen en dergelijke.

De dingen die ik tot nu toe heb veranderd om de tail wag weg te krijgen:
het kogel kopje op de servo verder naar binnen gezet, zodat de servo een grotere verdraaiing heeft voor dezelfde uitslag.
en de gyro dichter bij de as geplaatst zodat de gyro dichter bij het draaipunt zit en meer moet verdraaien om een verdraaiing te registeren.
en nu ga ik nog kleinere staart bladen monteren.
 
Volledig eens op het punt dat een heli gewoon goed moet zijn

maar praktijk leert dat er standaart gewoon wat aandachtspuntjes in zitten
En als je dan toch die heli hebt, vind ik het wel prettig als die dan gewoon vliegt zoals hoort, zonder een extra uitgave als een gyro (zijn vaak stiekem toch redelijk prijzig)
En ik ben dan zo'n **kel die het een uitdaging vind om het dan toch aan de gang te krijgen
Kost een hele partij tijd en je schroeft het ding een paar keer in en uit elkaar, maar dan ben je er wel

ik heb die stroeve bussen opgelost door het kunststof deel een tikkie dunner te maken (als je hem vast zet, zie je dat je soms ook het kunststof vast schroeft, dat mag dus niet). Een halve mm is vaak al te veel

Tweede is de busjes een heel klein pietsje met schuurpapier bewerken
Per haal even kijken in hoeverre het verbeterd, hoeft ook maar een klein beetje te zijn (en natuurlijk niet te grof schuurpapier pakken, anders loopt het weer vast op de groeven)

Het aanloopprobleem in de hoeken heb ik dan bij alle drie weer niet gehad, maar dat kun je naar mijn idee met alle gemak oplossen door het kunststof een tikkie bij te werken
Kan nooit veel zijn wat je weg moet snijden

Kleinere staartbladen zal je probleem niet oplossen, alleen verkleinen
je verlaagt de mechanische gain daarmee, waardoor de gain in je zender hoger kan. Gevolg is minder snel hunt, maar dit probleem zit vaak niet in de gains. Als je probleem bij een normaal vliegbare lage gain niet weg is, zal het je iig niet helpen.
2e punt is natuurlijk dat je staart minder vermogen heeft.
 
Ik heb idd ook vaak gelezen dat een tweede tube lager in de staartbuis een oplossing kan zijn voor trillingen die je niet wilt.Ik heb het zelf niet maar het is wel een idee.

Verder blijft het idd het verhaal van de juiste kussentjes onder de gyro alles soepel en op de juiste plek, bedrading van de gyro moet vrij lopen en trillings vrij enz enz.
Zo zijn er nog een kluis met dingen waardoor je problemen kan krijgen.Ook andere merken en onderdelen zullen zo hun aandachtspunten hebben.

Wees voorzichtig met kleinere staart bladen op een 550.Je hebt behoorlijk wat kracht nodig op de staart.Wat ik wel gemerkt heb is dat de 550 het fijn vindt als je de main blades wat strakker zet. Niet zo strak dat je de boel voorzeert!!Maar wel dat ze niet uit hun eigen zomaar weg zakken als je de heli bv met de staart ophoog pakt.Wel ff zo recht mogelijk zetten voor het opspinnen.

Misschien kan je een foto maken van je gyro op de heli.Het juist laten lopen van de bedrading van de gyro is echt belangrijk.Dit merk je al als je licht tegen de bedrading tikt van de gyro. De gyro reageerd hier gelijk op.Het mooiste is als de bedrading zo vrij mogelijk loopt.Als je dit goed hebt zitten moet het al een berg schelen.Bij mijn 600Pro zit de gyro vlak bij de motor zonder enige trilling shake of wag op de staart.

Succes!!
 
Laatst bewerkt:
Toch niet van mij toevallig :mrgreen:

Punt met de 780 is gewoon dat hij echt heel erg gevoelig is voor de kleinste hardwarematige foutjes
Dit kan varieren van een piets speling, een net verkeerde demping (gyro foampie) trillingen of een iets zwaar lopende aansturing

Wil niet zeggen dat je niet weet hoe je een heli bouwt..
Wil alleen zeggen dat die gyro wat aandachtspuntjes heeft om hem goed werkend te krijgen, bovenop een heli die al goed gebouwd is
En IEDEREEN heeft op een gegeven moment tijdens de bouw zoiets van "dat zit nu echt wel goed" of "dat slijt wel in"
Gebeurt ook, maar deze gyro KAN er problemen mee hebben, hij maskeert nl niet

Ik weet ook echt wel hoe ik een heli in elkaar zet, en afstel.
Toch ben ik echt lang aan het rommelen geweest om die krengen aan de gang te krijgen.
Nu heb ik 4 heli's met die gyro (de 3g heeft ook een 780 als staartgyro) en alle 4 vliegen ze strak..
En die vliegen toch ondertussen ook al weer een paar jaar

Punten om door te lopen:
- aansturing van je staart moet spelingsvrij zijn, en volledig soepel gaan
align heeft vaak wat speling in deze aansturing zitten, zeker bij de pitchslider. Ook willen de bussen bij de pitchslider, die aan de staartbladhouders zitten nog wel eens wat stroef lopen.

- trillingen moeten zoveel mogelijk uit de heli (duh, weet je vast), maar naast het balanceren van de hoofdbladen, leg ook je staatbladen eens op de balanceerder (mijn 600 had best wat verschil in de bladen, zag je door een trillende staartvin tijdens het vliegen) Dit geeft een hoogfrequente trilling, zijn gyro's niet blij mee.

- evt een governor, het kan zijn dat een governor net tussen 2 "versnellingen" in hangt, en dus constant aan het schakelen is, waardoor de staart een klap geeft als dit gebeurt (koppelverschil moet weggewerkt worden)

- natuurlijk de standaard setup van de 780, die moet ook even goed gedaan worden. Dus netjes in normal ff je servoplaatsing goed zetten

Hoi
Een klein opmerking/vraagje,
Al deze punten die je opnoemd zijn ZEKER van belang om een goede stabiele staart te kunnen krijgen,
Heb dezelfde probleem gehad met deze gyro (tikken van de staart), vraag/opmerking is:
Gyro eraf en een Beastx erop gemonteerd (tail gyro use, dus geen flybarless), verder niks mechanisch gedaan, probleem (tikken van de staart) weg, zouden we de conclusie niet kunnen/moeten trekken dat deze gyro een 'slechte' gyro is...geen goede conclusie?
gr
Alex
 
Ik denk dat het geen slechte gyro is maar over gevoelige die niet geschikt is voor dit type heli.
Zoals ik al eerder zei is het naar mijn mening geen goede combinatie omdat je simpel weg niet ontkomt aan bepaalde "afwijkingen" van bepaalde onderdelen tenzij je gaat upgraden ofzo of mechanische wijzigingen toe gaat passen.
 
Laatst bewerkt:
Het is naar mijn idee pas een slechte gyro als niemand hem vliegend krijgt
en ik heb er 4 die erg goed vliegen, dus das een score van 100% bij mijn heli's...
ZELFS de 250, die bekend staat om staartproblemen, vliegt er gewoon strak mee
Andere gyro's maskeren trillingen beter, of doen iets waardoor het minder snel een probleem wordt.

De 780 is gewoon erg kritisch qua plaatsing, maar uit ervaring weet ik ook dat hij erg happig is op trillingen
Zeker de hoogfrequente versie gooit hem helemaal van zijn stuk
Als gevolg van het trillingsgevoelige, is hij dus ook wat kritischer op zijn schuimpje waar hij op gezet wordt

Qua maat, ik heb hem dus op alles zitten, dus van een 250 tot een 600
hij is dus wel degelijk geschikt voor alles

Kijk, mij maakt het niet uit als men er een andere op zet
bij mij krijg ik ze goed werkend, dus als iedereen ze slecht vind, heb ik voor een appel en een ei een goed werkende gyro :mrgreen:
Maar een slechte gyro is het niet, hij is alleen een pain in the butt om goed te krijgen, en 9 van de 10 keer is het probleem mechanisch
en zet je er een andere op, wees dan netjes en zeg gewoon dat je hem niet goed kreeg. Ik weet redelijk zeker als ik die gyro over zou nemen en als test op mijn heli zou plakken, het wel goed gaat
 
Ja als je je hele heli gaat bijvijlen wel ja.Je zegt het zelf al dat het een pain in the ass is.Jij blijft liever aan kl... en al je heli's bewerken met van alles en nog wat, wat een hoop frustraties met zich mee brengt en ik en zoveel andere gaan liever vliegen.En geloof me je bent niet de enige met strak vliegende heli's :p.

Oja ik kreeg mijn heli niet goed genoeg met de gp780.Een ding is wel....
Ik heb niks bijgevijlt of geschuurdt daar heb ik namelijk absoluut geen trek in.Het is netjes bouwen alles goed afstellen en inregelen en dan moet hij vliegen.Ik heb dan een maiden zonder enkele afwijking met al mijn heli's wat resulteert in een enorme goed gevoel met uitzondering van de heli met gp780.

Groeten

Peter

Het is naar mijn idee pas een slechte gyro als niemand hem vliegend krijgt
en ik heb er 4 die erg goed vliegen, dus das een score van 100% bij mijn heli's...
ZELFS de 250, die bekend staat om staartproblemen, vliegt er gewoon strak mee
Andere gyro's maskeren trillingen beter, of doen iets waardoor het minder snel een probleem wordt.

De 780 is gewoon erg kritisch qua plaatsing, maar uit ervaring weet ik ook dat hij erg happig is op trillingen
Zeker de hoogfrequente versie gooit hem helemaal van zijn stuk
Als gevolg van het trillingsgevoelige, is hij dus ook wat kritischer op zijn schuimpje waar hij op gezet wordt

Qua maat, ik heb hem dus op alles zitten, dus van een 250 tot een 600
hij is dus wel degelijk geschikt voor alles

Kijk, mij maakt het niet uit als men er een andere op zet
bij mij krijg ik ze goed werkend, dus als iedereen ze slecht vind, heb ik voor een appel en een ei een goed werkende gyro :mrgreen:
Maar een slechte gyro is het niet, hij is alleen een pain in the butt om goed te krijgen, en 9 van de 10 keer is het probleem mechanisch
en zet je er een andere op, wees dan netjes en zeg gewoon dat je hem niet goed kreeg. Ik weet redelijk zeker als ik die gyro over zou nemen en als test op mijn heli zou plakken, het wel goed gaat
 
Laatst bewerkt:
Ach, de een besteld wat, de ander vijlt wat
Ligt net aan waar je meer zin in hebt
Zolang het op het eind maar werkt

Daar gaat het om

Dat spul moet vliegen :mrgreen:
 
Back
Top