Bouwverslag Hangar 9 Sukhoi SU-26MM SE

spark switch alleen is genoeg, ahoewel ik een digiswitch verkies omdat je dan de ontsteking zonder je zender kan uitschakelen. Met een knop aan de buitenkant van je kist, die je bij de sparks witch niet hebt. Misschien wel veiliger?...
(en ie past beter bij de switch van je evolution :p)

Maarja dit is mijn mening
 
Moest je gasservo op de een of andere manier stuk gaan en in dezelfde positie blijven staan en je hebt geen choke servo dan kan je motor niet stilleggen met je zender dus is dat eigenlijk veiliger (denk ik). Maar ik weet niet hoe ik de ontsteking met de spark switch moet conecteren. Ik ga er binnenkort eens een foto van maken maar heb nu nog geen tijd.
 
Klopt, heb ik eens tegengekomen dat mijn gasservo (HS225MG) bleef staan op max. gas.

Heb gewoon mijn tank uitgevlogen en dan geland.

Hoe dan ook spark switch of digiswitch, beide zijn goed.
 
Een spark switch is de veiligste oplossing, ze je je kist uit gaat je ontsteking ook zoiezo uit dus je kan dat ook al niet vergeten.
 
Vandaag nog tijd vrijgemaakt om de motor er op te zetten en nog een paar kleine dingen te doen. In het begin was het best wel moeilijk om alleen alles juist te krijgen maar toen de bouten er in zaten en ik de borgmoeren alleen nog moest vastdraaien ging het al een stuk makkelijker.

Foto0324.jpg

Foto0325.jpg

Foto0329.jpg


Spark switch:
Foto0330.jpg

Ik ga mijn gasstang nog wat korter maken maar dat doe ik pas wanneer ik mijn batterijen heb en ik mijn servo's heb afgesteld.
 
Vandaag heb ik nog een paar kleinigheden gedaan zoals mijn tank opnieuw vastzetten en de ontluchtingsslang in een paar bochten gedraaid en vastgemaakt (ik heb toch een servo geplaatst voor de choke omdat het het mij veel makkelijker heeft gemaakt).
Ook heb ik uitgezocht waar ik mijn batterijen wil plaatsen.
Ik begin nu zowat vast te lopen dus heb ik alleen nog een paar foto's getrokken en mijn twinstar opgehangen. Nu ben ik alleen nog aan het twijfelen of ik revoc vleugelzakken ga bestellen of ik er zelf ga maken (wie zou er revoc nemen en wie zou er zelf maken?).
Hieronder de foto's:

Tank:
Foto0334.jpg


Batterijplaatje:
Foto0336.jpg


Twinstar:
Foto0337.jpg


Piloot:
Foto0340.jpg


Dashboard:
Foto0343.jpg


Prop en spinner (om eens te zien hoe het er ongeveer gaat uitzien):
Foto0332.jpg

Foto0333.jpg


(Bijna) Volledige romp:
Foto0338.jpg
 
zelf vleugelzakken maken is wel een stuk goedkoper, ik heb het gedaan met van die grote bubble plastic, ge snijd het af, legt er een aluminium lat tegen en smelt het dan dicht met een verfafbrander of soldeerbout :)
 
Vandaag heb ik mijn uitlaat, batterijen en bidonneke ontvangen met de post.
Ik heb dan het balkje weggezaagd zoals in de handleiding staat en heb dan geprobeerd om mijn uitlaat te passen maar ik krijg hem er niet in, mijn cilinderkop zit in de weg (ik heb al geprobeerd met de bougie eraf maar dat ging ook niet).
Nadat ik mijn uitlaat terug heb opgeborgen heb ik mijn batterijen gesoldeerd en mijn powerbox ingesteld. Ik heb ook ineens gecheckt of ze passen op de plaats waar ik ze wil plaatsen, ze passen maar toen bleek dat mijn MPX connectors net niet aan mijn verlengkabels raakten dus heb ik mijn verlengkabels een beetje verplaatst. Ik heb na dit al eens mijn uitslagen gecheckt op mijn richtingsroer en hoogteroeren. ze stonden niet helemaal in het center, maar te weinig om mijn servo armpjes los te maken dus heb ik dit bijgewerkt met mijn sub-trim.

Stukje weggesneden en de folie ook weggewerkt:
Foto0344.jpg


Ontvanger/Servo-batterijen gesoldeerd:
Foto0346.jpg


Powerbox ingesteld:
Foto0354-1.jpg

Foto0353.jpg

Foto0354.jpg


Uitslag op mijn hoogteroer (genoeg uitslag?):
Foto0347.jpg

Foto0348.jpg
 
Vandaag heb ik samen met een buurman die ook aan modelvliegen doet, de uitlaat gemonteerd, paste niet echt makkelijk. eerst heb ik de motor er terug af moeten halen zodat ik de uitlaat erin kreeg, daarna toen ik de bocht erop had gezet toen kregen we de uitlaat er niet ver genoeg in maar dit hebben we kunnen oplossen door nog een klein stukje weg te schuren met de dremel.
Eenmaal de uitlaat goed vast heb ik kabeltjes gesoldeerd (laadkabels, kabel voor tussen mijn spark switch en batterij en ontstekingskabel die bij mijn motor zat gesoldeerd op het kabeltje dat bij de spark switch zat).
Toen dit klaar was heb ik mijn plaatjes ingelijmd waar ik mijn batterijen op vast maak. Daarna velcro etc. erop gekleefd en nu zit alles netjes vast.

Foto0361.jpg


Foto0366.jpg

Foto0367.jpg


Foto0364.jpg


Foto0362.jpg

Foto0363.jpg


Foto0368.jpg


Allmoast done :p
 
hey vergeet niet om op je nippels ook ty-wraps te gebruiken he ?
de slangetjes kunnen hier ook loskomen en dat wil je niet .

suc6 , ziet er goed uit verder .

mvg eric



Foto0334.jpg
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Dat brengt mij weer bij een ander probleem,
Dit vliegtuig valt in België onder categorie 2.
Maar aangezien de club waar ik vlieg (vloog) in België hun vergunning kwijt is kan ik geen categorie 2 aanvragen... (weet iemand hier een oplossing voor?) Ik ken mensen uit een andere club en die zeggen dat ik het eens moet vragen aan de tereinverantwoordelijke van een hun club of een andere. Maar ik kom nu niet meer zo snel op een andere club dus...
Ik vlieg ook in Nederland maar daar moet je pas iets doen als je vliegtuig meer dan 25kg weegt...
 
Laatst bewerkt:
Huh categorie 2 ? :p dan moet je eens vaker op de meetings in nederland komen :p daar mag je gewoon overal mee vliegen tot 25kg ;) Ga je trouwens ook naar Odoornerveen ?
 
Back
Top