Yup! Wilde inderdaad niet overstappen op benzine, hoofdzakelijk omdat ik er niet ook nog eens de problemen van de veranderde smering bij wil hebben.
Heb hele wilde plannen, maar weet nog niet of ik dat uitgevoerd ga krijgen: Voorlopig zijn het nog niet meer dan plannen.
OS 90 Surpass II ombouwen naar (thermostaatgeregelde) waterkoeling, electronische ontsteking en dat geheel in een heli.
Ik heb overigens geen idee of de OS 90 Surpass II ook af fabriek in watergekoelde uitvoering te koop is, maar vermoedelijk is dat niet afdoende, omdat een bootje met buitenboordwater gekoeld word, en ik sowiso met hogere koelwater temperaturen moet gaan werken i.v.m. effectiviteit van de radiator.
Dit alles gewoon, om te kijken wat er mogelijk is. De vermogenswinst door wegvallen van de koefan moet volgens mij de gewichtstoename ruimschoots compenseren.
Weet iemand wat het stroomverbruik van een dergelijke ontsteking is bij zeg, 11000 RPM?
Het uitzoeken van het ontstekingstijdstip gaat nog lastig worden, omdat je in een heli met een constant toerental werkt, en je dus niet, net als bij een vliegtuig met het gas wijd open op zoek kunt gaan naar het hoogste toerental. En het meten van de uitlaatgassentemperatuur is ook best een lastige zaak.
Groet, Bert