Restauratie verslag Grunau Baby van Krick.

Hallo Douglas,

Dat ziet eruit om je vingers bij af te likken. Je hebt je belofte aan Raymond in ieder geval waargemaakt:p

Succes met vliegen later, maa je kan er zo ook uren van genieten (lekker loeren) :D

groet


Terence
 
Ik heb in iedergeval mijn best gedaan...
Dat heb je zeker! Het geeft me een goed gevoel dat er weer iets moois van dit model is gemaakt. Ik ben benieuwd hoeveel beter hij nu stuurt.
Ik durf het bijna niet te vragen, maar.........
 
Even sturen misschien....?

Douglas neem je hem mee naar Roden? Dan neem ik die van mij ook mee.Ze zijn erg leuk en makkelijk om te slepen.
 
Prachtig is hij geworden.
Heel erg mooi het contrast tussen het wit en die houten zijkant.
Je bent meer dan geslaagd! :thumbsup:

Dirk
 
Mooi geworden Douglas!

Ik heb altijd al een zwak voor deze kist gehad, en dat is nu alleen nog maar versterkt!!:D

Benieuwd naar de (re)maiden!!

Filmen hé!!

grt, Louis
 
@Arjan,
Als ik naar Roden kan komen neem ik hem mee. (ik denk dat ik wel kan komen)

@Dirk,
De kleur is geen wit maar creme, en in het echt steekt ie nóg mooier af. (en is ie nog mooier natuurlijk ;))

Om even het verschil te voelen tussen kromme en rechte vleugels. En een stukje nostalgie natuurlijk.

Geen probleem, na de remaiden natuurlijk.....:cool: Ik weet niet of jij mode 2 vliegt, anders kan ik wel even mijn zender omzetten. Wat ik wel leuk zou vinden als je de Baby kan slepen met de remaiden.

Hij is echt mooi geworden zo op de foto ,nu nog in het echie zien .

Heb je nog twijfels dan? :mrgreen:


Tuurlijk....

Wauw! Erg mooi gemaakt! En wat een gave kist is het zeg!

Mijn vrouw heeft de Grunau Baby vandaag ook gezien, ze moest ff knipperen met de oogjes. Ze vroeg nog of ''dat het lelijke ding was wat ik van Raymond had gekregen''.

En toen werd het toch wel ff stil hoor... Met de woorden ''hij is écht mooi geworden'' toe. Idd een wauw effect.

Nu is het een kwestie van de puntjes op de I zetten, servo's inbouwen en eens kijken of het wil vliegen. Ik ben echt benieuwd hoe dat gaat, én wat Raymond ervan vind. Hij heeft tenslotte gevlogen vóór de renovatie/restauratie. Ik weet wel dat ik er een berg werk aan heb gehad, en dat het een bevredigend gevoel geeft nu ik zo ver ben. Iedere seconden heb ik ervan genoten én geleerd. Van kromme tot bijna volledige gedemonteerde vleugels, een roer als wokkel en een bekleding die er maar niet af wilde gaan.

Nu is er meer recht dan krom, hier en daar lichter, en de meeste onderdelen her-kunnen-gebruiken. Mijn doelstelling is voor mijn gevoel meer dan geslaagd. Eindelijk een Baby die echt naar mijn zin is. Om eerlijk te zijn was een compleet nieuwe bouwen sneller geweest, maar deze uitdaging heeft mij meer leerzame momenten opgeleverd dan ik mij had kunnen wensen.

Er waren toch wel momenten geweest dat ik ff moest slikken, maar de manier om de ''knop'' weer om te zetten was ook weer een leerproces. Het is tenslotte mijn eerste keer dat ik zo rigoureus een model onder handen nam. Voor de eerste keer met Oratex liggen knoeien bv, ik vond het echt leuk om te doen.

Nu maar eens kijken of de uurtjes werk ook nog goed wil vliegen...

Oh ja, Raymond. Had ik al dank-je-wel gezegt? Bij deze dan...
 
Ik twijfel er niet aan of hij mooi is ,maar in het echie is het leuker kijken .En aan je bouwkwaliteiten twijfel ik helemaal niet ,dat zit wel snor.
En deze baby heeft al gevlogen ,dus als je zwaartepunt klopt en de flappen wapperen de goede kant op ,kan er niet veel meer mis gaan.
 
Om eerlijk te zijn was een compleet nieuwe bouwen sneller geweest,

Daar zou je je nog wel eens in kunnen vergissen. Het is een echte ouderwetse bouwdoos die ontzettend veel werk oplevert. Alle onderdelen zijn op het hout afgetekend maar er is niks voorgesneden of bewerkt.

Anyway, het is een plaatje geworden. Komt er nog registratie op en zo?
 
Daar zou je je nog wel eens in kunnen vergissen. Het is een echte ouderwetse bouwdoos die ontzettend veel werk oplevert. Alle onderdelen zijn op het hout afgetekend maar er is niks voorgesneden of bewerkt.

Anyway, het is een plaatje geworden. Komt er nog registratie op en zo?

Nou, je hebt geen idee hoeveel werk ik aan deze Baby heb gehad. (geen 5 minuten in iedergeval ;)) Niet dat het wat uitmaakt, ik heb in iedergeval de lol ervan ervaren.

Ik denk niet dat er registratie op komt. Op de een of andere manier vind ik dat niet mooi. (ik weet niet hoe dat komt) 6 Mei ben ik vrij, als er niks tussen komt. Het zou mij leuk lijken om 2 Baby's tegelijkertijd in de lucht te zien zweven.
 
Ik denk niet dat er registratie op komt. Op de een of andere manier vind ik dat niet mooi.
Daar kan ik persoonlijk inkomen. Mijn Tiger Moth heeft ook geen registratie; gewoon de karakteristieke vorm zelf.
Al toen Raymond er mee bezig was vond ik de piloot trouwens heel erg fraai, mooier dan alle meer op naturalisme gemaakte pilootpoppen die ik heb gezien. Blij dat die de restauratie ook heeft overleefd!
 
Al toen Raymond er mee bezig was vond ik de piloot trouwens heel erg fraai, mooier dan alle meer op naturalisme gemaakte pilootpoppen die ik heb gezien. Blij dat die de restauratie ook heeft overleefd!

De pop blijft echt wel mooi zitten. Ook ik (en mijn ega) vond de pop juist nét dat beetje meer karakter geven aan de Grunau Baby. Ik overweeg wel om de piloot een wasbeurtje te geven met Biotex. Uitteraard met beleid, en als het niet gaat dan blijft ie maar zo smoezelig...
 
Klasbak er bij zeg! Echt mooie kleurstelling, moet mee naar Roden, kunnen we allemaal lekker kwijlen..

Enne, hoe moet ik dit lezen:
....
Mijn vrouw heeft de Grunau Baby vandaag ook gezien, ze moest ff knipperen met de oogjes.

Heb jij een slot op je bouwhok of zo? Mag je vrouw daar niet komen, of wil ze daar niet komen ;)

Groet,

Jacob
 
Ik weet niet of jij mode 2 vliegt, anders kan ik wel even mijn zender omzetten. Wat ik wel leuk zou vinden als je de Baby kan slepen met de remaiden.
Ik vlieg mode 2, net als jij. Ik zou het erg leuk vinden om hem een keer omhoog te slepen. Toevallig zaterdag al plannen? (ik moet wel eerst even uitslapen, ga pas rond 5 uur mijn bed in)
Oh ja, Raymond. Had ik al dank-je-wel gezegt? Bij deze dan...
Ja hoor, je had me bedankt. En anders heb je het wel gedaan door de kist zo mooi op te knappen.

Ik vind het overigens ook erg leuk dat de piloot behouden is, die vormt een groot deel van de charme van deze kist.
 
Toevallig zaterdag al plannen?

Ja hé, zo snel ben ik nou ook weer niet hahaha... Morgen wel de hele dag de tijd om de servo's in te bouwen en de kleine puntjes af te werken. Ik liep wel met de gedachte rond dat jij de baby zijn sleepmaiden zou gaan geven. Vliegen met de Baby mag geen probleem zijn, jij vliegt tenslotte ook mode 2.

Ik vind het overigens ook erg leuk dat de piloot behouden is, die vormt een groot deel van de charme van deze kist.

kan er niets aan toevoegen.

Heb jij een slot op je bouwhok of zo? Mag je vrouw daar niet komen, of wil ze daar niet komen :wink:

Nee hoor, geen slot. Ze kijkt alleen niet zo vaak in mijn bouwhok. (geheel vrijwillig hoor) Ze was wel onder de indruk....

Ach, nog eentje om het af te leren. Defoto's die hierna komen zijnvan een vliegklare Grunau Baby.

full
 
Laatst bewerkt door een moderator:
De Grunau Baby staat klaar voor de maiden. Alles werkt en de uitslagen zijn afgesteld, vlieggewicht is 1275 gram met het zwaaartepunt op 6 cm. Dat is geen slechte waarde vind ik. In de beschrijving kan ik echter geen gegevens vinden over het instelhoekverschil en zwaartepunt. Dit staat nu op 3 graden en dat laat ik voorlopig zo. (al wil ik wel graag weten wat Arjan voor waardes heeft) Het zwaartepunt staat precies op de hoofdligger, 6cm vanaf de voorlijst.

Woensdag ben ik vrij, mocht er niemand zich op willen geven als sleper dan gaat ie aan de lier de lucht in..
 
Da's nou jammer. Ik ben woensdag vrij, maar mijn zoon heeft zijn vriendjespartijtje. Ik kan dus helaas niet.
 
Back
Top