Welke Prop Aquacraft Wildcat EP?

Ha Jan,

zou dit ook iets zijn?

NTM Prop Drive 28-36 3000KV / 755W (DE Warehouse)

Specs:
Specs:
Model: NTM Prop Drive Series 2836 3000kv
Kv: 3000rpm/v
Poles: 3
Motor Wind: 5T
Max current: 55A
Max Power: 396W @ 11.1V (3S) / 755W @ 15V (4S)
Shaft: 4mm
Weight: 87g
ESC: 35~45A
Cell count: 3s~4s Lipoly
Bolt holes: 16mm & 19mm
Bolt thread: M3
Connection: 3.5mm Bullet-connector




Mvg Bastiaan
 
Hallo Bastiaan,

De specs zien er goed uit, maar ik ken deze motor niet persoonlijk.
Deze ken ik wél:
ADS400L Water-cooled Brushless Outrunner 3700kv 600w
Die heb ik op 2S in een 50 cm monohull en met een 36K zit die boot op het randje van onvaarbaar; zodra het water begint te rimpelen loopt de boot zó vrij dat er weinig meer te sturen valt, geschatte snelheid rond de 50 km/h.

De motor uit mijn link is 8 mm korter dan de NTM, je ziet de verschillen in opgenomen vermogen en maximale motorstroom.

Voor dat geld zou je de gok wel eens kunnen wagen.

Groeten, Jan.
 
Ha Jan,

zou dit ook iets zijn?

NTM Prop Drive 28-36 3000KV / 755W (DE Warehouse)

Specs:
Specs:
Model: NTM Prop Drive Series 2836 3000kv
Kv: 3000rpm/v
Poles: 3
Motor Wind: 5T
Max current: 55A
Max Power: 396W @ 11.1V (3S) / 755W @ 15V (4S)
Shaft: 4mm
Weight: 87g
ESC: 35~45A
Cell count: 3s~4s Lipoly
Bolt holes: 16mm & 19mm
Bolt thread: M3
Connection: 3.5mm Bullet-connector




Mvg Bastiaan

Dat zijn / is een motor voor vliegen ( kijk bij de specifiek specificaties , kopje thrust :wink: ) en bedoelt om niet permanent full power te vliegen , doe je wel gaat er snel warmte komen, misschien ook wel voor een boot , maar zelfs op 50-70 % throttle geven deze al behoorlijke warmte af....;-)
Maar misschien zeggen de boot experts wel dat dit kan, dan heb ik het mis ...

Waarom nu elke keer , na andere motoren kijken dan behalve een " boot" motor ?,:confused:

Neem nu gewoon een 4 -pole motor .

Suc6
 
Ik was eigenlijk alleen maar voor de hobby aan het rondkijken, heb puur op specs gekeken, en daarna op prijs geselecteerd. Als je bij de 'international' of 'amerikaanse' store gaat kijken voor hetzelfde product, staat er ergens bij reviews/discussion dat deze motor in een bootje kan. En ok, iedereen kan daarop een bericht schrijven, en is zeker niet leidend.

ven voor de duidelijkheid: ik heb met 2 buitenlopers rond 36mm veel te veel koppel, en ik wil snelheid (voor zover je daarover kunt spreken op deze schaalgrootte). Ik informeerde naar de meningen over een 6-pool (zie vorige pagina) en een 4-pool 36mm, ook deze zouden te veel koppel hebben. Vandaar waarschijnlijk ook terug naar 28mm binnenloper. Daar heb ik op gezocht en ben bij bovengenoemde uitgekomen.

Je hebt gelijk dat het geen 4-pool is, maar ik had geen idee dat een bootmotor die minimaal moet hebben. Bedankt voor de tip ;)
Ik ben aan het kijken voor meer kV's, en ik dacht dat er een verhouding was tussen toeren en aantal polen.

Mvg Bastiaan
 
Denk dat geen ander als Jan, weet wat wel en niet kan, dus ik denk dat je op zijn advies niet de verkeerde motor zal kiezen ......

Tuurlijk kan die motor in een boot , ook een nitro motor , echter of het " nut" heeft valt te betwijfelen, en die yanks , zijn :rolling: :D

Maar goed ik ben geen boten specialist , suc6 igg....

:xmas:

Gr.Rob.
 
Een beetje off topic, maar een elektromotor is een elektromotor...

Het is aan de gebruiker om de motor in te zetten voor het doel waarvoor 'ie 't best geschikt is.
Bij mijn weten bestaat er geen specifieke 'vliegtuig-', 'heli-', 'boot-', of 'automotor', alleen motoren waarvan de specs beter passen bij een bepaalde toepassing.

Gelukkig weten de meeste fabrikanten voor welk doel hun motor het beste geschikt is en dat helpt ons een motor uit te zoeken...

Een 'heli' motor in een boot,desgewenst aan een watergekoeld motorspant gebout, werkt meestal prima.

Groeten, Jan.
 
full


Hey Jan welke motor is dat? en heb jij daar specs van.
ik heb een motor met hetzelfde kv1520 label maar geen idee wat het nou precies is voor motor... een reely conrad meuk iets maar meer weet ik ook niet. kan jij mij daar meer over vertellen?

Mvg Thom Aka Archer
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Hallo Thom,

Dat is de 35-36 buitenloper, die standaard in de eerste serie Dragon boten werd geleverd, de specs lijken hier een beetje op:
http://www.bidproduct.com/part/Product_view_BRUSHLESS MOTOR_269.html
Alleen het Kv is anders (een kwestie van wikkelen) en de 54 mm is de totale lengte inclusief as (lekker handig).
3S is het maximum kan ik uit eigen ervaring melden, daarna gaat het stinken...
Maximale prop op 3S in oppervlakte aandrijving 45K, dan zit je rond de 45 km/h.

Groeten, Jan.
 
Hey Jan,

okejj top, dankje voor de info.
ik had hem gekocht voor mijn 'italiaanse' speedboot beetje underpowered daarvoor denk ik maar goed ik was nog niet thuis in de hele brushless en lipo scene.
maar dan weet ik in elk geval wat ik in huis heb.

Gr Thom Aka Archer
 
Nadat ik het afgelopen jaar met veel plezier getest en afgesteld heb, dacht ik dat het tijd was voor het aanpakken van dit bootje.

Afgelopen zomer de keuze gemaakt:
Deze romp is het beste geschikt voor 3S, de power van 4S is net iets te veel voor de romp.
De keuze ging voor gewichtsbesparing,
Nieuwe lipo: link Turnigy nano-tech 3300mah 3S 35~70C Lipo Pack (EU warehouse)

Nieuwe motor: link
NTM Prop Drive Series 35-36A 1800Kv / 875w (EU Warehouse)Tevens wou ik het uiterlijk van de boot aanpakken,
Allereerst de boot stickervrij gemaakt en daarna op zoek naar mooi decalls.


DSC_0851_zps15b7202d.jpg

DSC_0854_zpsed179ee4.jpg


Alvast proefplakken met kopieën van de stickers voor de gewenste layout:

DSC_0866_zps4b6a1647.jpg

DSC_0865_zps7e8f4715.jpg


Nu had ik afgelopen week een lange dag in de mangel had gezeten ( namelijk de Nederlandse zorg), dacht ik mijn hoofd leeg te maken door dit bootje nog even lekker over het water te laten scheren. Ik had geluk dat afgelopen week het zomerseizoen officieel is afgelopen, en het vaarwater was helemaal vrij gemaakt van boeien, touwen, etcetera. Het vaarwater leek perfect opengegooid, er stonden nog enkel drie palen in het water.

Nadat ik diverse rondjes gemaakt had, werd het zicht minder door de lage stand van de zon.
Ik dacht dat de bocht mooi ruim aan het maken was, totdat ik een klap hoorde, ..



DSC_0906_zps81963bc6.jpg

DSC_0909_zps09aace33.jpg
DSC_0905_zpsd0f5103c.jpg
 
Via MP 6 jaar later een identieke romp aangeschaft voor een appel en een ei, kan ik weer wat aanpassen en in mijn oude glorie herstellen.

Vele jaren en boten later heb ik hier toch veel plezier aan beleefd, met name t gemakkelijke en speelse gebruik ben ik toch gaan missen met de grotere en snellere boten. En je 1ste boot blijft je toch altijd goed bij.
 

Bijlagen

  • IMG_20201027_172235.jpg
    IMG_20201027_172235.jpg
    326,8 KB · Weergaven: 129
Back
Top