FPV, multicopter videos enz

Ok nog eentje dan, nog zonder orkestband.


Sorry, Garbungel. De volgende keer beloof ik echt beterschap!
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Ik wacht nog wel even met het posten van mijn filmpje. Die valt in het niet bij het filmpje van Roni;).

Dat was best een close call met die lantaarnpaal.

Ik vraag me af of die takken achter het huisje op 4.10 minuut wel goed te zien waren tijdens het vliegen.

Mooie film in ieder geval!
 
Hierbij dan het filmpje van gisteren.

- de gains van mijn quadcopter moeten nog wat lager.
- de wiremount heeft iets teveel flex, daardoor is er trilling.

+ volgens mij zit er geen jello in het beeld.

De volgende keer dus met aangepast PID instellingen en een extra elastiek op de wiremount proberen.




@boris; ik vlieg met dit toestel nog steeds alsof ik een doos eieren vervoer. Maar langzaam maar zeker begint het al wel te wennen.
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Ook een gave film hoor Menno!
Misschien ligt het aan de geluidsopname, maar het lijkt alsof je een lelijke brom in een van je motoren hebt zitten. Je hoort het heel goed als je naar links stuurt.

Hierbij dan het filmpje van gisteren.

- de gains van mijn quadcopter moeten nog wat lager.
- de wiremount heeft iets teveel flex, daardoor is er trilling.

+ volgens mij zit er geen jello in het beeld.

De volgende keer dus met aangepast PID instellingen en een extra elastiek op de wiremount proberen.




@boris; ik vlieg met dit toestel nog steeds alsof ik een doos eieren vervoer. Maar langzaam maar zeker begint het al wel te wennen.
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Vluchtje van deze avond..

Mooie vlucht roni....die lantaarnpaal actie leek net bewust om de kijkers af te schrikken, maar goede reactie man.
Het is mooi dat je soms met deze hobby bovenmenselijke reactie kan ontwikkelen.

@boris; ik vlieg met dit toestel nog steeds alsof ik een doos eieren vervoer. Maar langzaam maar zeker begint het al wel te wennen.
Beeld is inderdaad goed gelukt! Ik zag zo geen jello. Vraag me af of je vibraties door de FC PID's komen of van je nieuwe camera mount? Ik zou je PID's niet lager zetten voordat je dat uitzoekt.
Was dit met baseflight firmware?
CCD cam voor FPV vliegen zou wel handig zijn denk ik.
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Bordje met baseflight heb ik op mijn tricopter zitten.

Dit is met Taulabs / Open pilot. Heb met de P op 0, 002 toch al dat hij begint te trillen. Misschien de D waarde wat ophogen. Vibratie in de video is voornamelijk door teveel flex op de cam mount.

@Drommels, ik blijk inderdaad speling op 1 van de motoren te hebben. Zou dus goed kunnen dat je dat hoort. Iemand een adresje voor goede lagers voor Sunnysky X2212-980kv motoren? Zijn deze een beetje makkelijk te vervangen of kan ik beter een nieuwe bestellen?
 
Laatst bewerkt door een moderator:
P van 0.002 zou best goed kunnen. Dat is ongeveer wat ik ook had met mijn testen met OpenPilot. Ze zeggen altijd dat je de P als eerste moet doen en dan ki en kd. Je hebt ook een omslachtige methode en dat is tunen totdat het vliegt zoals jij het wil en dan de D daarop aanpassen, maar dan moet het niet direct genoeg aanvoelt. Bij te hoge D krijg je een beetje vreemd effect, waarbij het best gezegd in het engels "mushy" aanvoelt.

Mijn ervaring met openpilot en de standaard tuning op dit soort frames (iconic-x, qx-9), waarbij ik met roll ergens op 0,0020 uitkwam en op pitch tegen 0,0028 was dat het bij hover misschien niet het beste aanvoelde, maar zodra ik wat voorwaartse snelheid kreeg steeds strakker werd.
Ik vind de baseflight r224 in combinatie met MPU6050 op naze32 een magische setup. Ik heb nu op 4 verschillende frames met default PID's kunnen vliegen zonder behoefte om het verder te tunen.


EDIT:
Ik weet niet of je het wist, maar outer loop heeft degelijk effect op inner loop ook al vlieg je op rate. Kortom hoe hoger je ATTI PID's des te lager je rate PID's uitvallen.
 
Dat was idd kicken, ik was voor een paar seconden geblokkerd in men hersenen , algoed dat ik op tijd heb kunnen bijsturen :)
Menno, achter dat gebouw had ik best nog goed beeld en door de ccd cam had ik geen last van de zon, tussen de bomen had ik wel heeel veel storing deze keer.
Al bij al een leuke avond gehad.
Ben blij dat het eindelijk beter weer wordt!
Laatste vlucht wou ik met de flip op 4s proberen, de ntm motor spatte uit elkaar na 1 keer full throtlle :)
Heb sunnysky 1100 kv's besteld..
 
Best handig een hoogwerker in de buurt voor noodgevallen. :p

Waarempel ja dat ik hem nodig had gister. Per ongeluk had ik de quad in de boom geparkeerd.
Helaas had ik geen sleutels van dat ding en was dus aangewezen op een bal/bezem/schoffel/huishoudtrap. Het was de laatst combinatie die het 'm deed, maar moest hiervoor wel een paar keer heen en weer op de boel van huis opte halen. Al met al mijn portie beweging op een doordeweekse koninginnedag wel gehad...
 
Goed zitten raggen vandaag met de flip , en ja een armpje kapot gekregen :(
Kloten dat de shipping van 1 ampje al 40$ kost , zal maar een volledige frame bestellen..
 
Ik kan me nog herinneren dat ene Roni zei niet te gaan raggen met z'n flip.......
hahaha

Hij kan het gewoon niet laten.
Goed bezig Roni
 
Back
Top