Probleem balanceren lipo

Hallo,

Na het rijden weer mijn zippy 30c 3300mah 2s proberen op te laden. Maar als ik hem aan de balanceerkabel leg, gaat mijn lrp lader piepen. Met een andere, precies dezelfde kan ik wel gewoob gebalanceerd opladen.
Zonder balanceren kan hij wel nog opladen.

Waar zou dit aan kunnen liggen?

Gr steven
 
Hallo,

Met een andere, precies dezelfde kan ik wel gewoob gebalanceerd opladen.
Zonder balanceren kan hij wel nog opladen.

Waar zou dit aan kunnen liggen?

Gr steven
Met een ander precies dezelfde wat?:confused:

Dan ligt het aan deze en niet aan die andere.
Maar bedoel je de lader of de lipo?
 
Dan is 1 van je cellen te laag.

Simpele oplossing: accu weggooien en nieuwe kopen.
Je kan de accu ongebalanceerd laden voor 10 minuten op 1c daarna de balanceer kabel aansluiten en normaal laden. Lukt dit niet dan een 2e keer.
Nooit ongebalanceerd laden. Je accu kan in dit geval fors overladen worden.
Derde optie is om de plus een Mijn van de te lege cel te gebruiken en deze cel als 1s laden.
Daarna de 2e cel op dezelfde manier laden.

In het vervolg je accu minder ver leeg rijden of een lipo buzzer aansluiten.

Uiteraard is dit enigszins een beetje gis werk met de info die je hebt gegeven.
 
Heb je die accu soms helemaal leeggereden ? in dat geval herkent je lader niet meer een door jou ingestelde 2s accu en geeft de foutmelding.
Domweg omdat de spanning te laag is.
Lipo`s mag je nooit leegtrekken.
 
Heb je die accu soms helemaal leeggereden ? in dat geval herkent je lader niet meer een door jou ingestelde 2s accu en geeft de foutmelding.
Domweg omdat de spanning te laag is.
Lipo`s mag je nooit leegtrekken.
Lijkt wel te herkennen hoeveel cellen hij heeft en heb de lipo zeker niet helemaal leeggetrokken.
 
Nee maar misschien wel ver genoeg om een storingsmelding te geven.
Dus snel meten wat de celspanningen zijn met een universeelmeter en gebalanceerd opladen anders is hij overleden.
Meten is weten.
Eventueel eerst even op het nimh programma met een klein stroompje.;)

wat-een-lipo-en-hoe-gebruik-je-die
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Wat is dat effect dan met klein nimh stroompje?
Moderne lipo laders zijn beveiligd om een te ver ontladen cel/pakket weer op te laden. Dit omdat er een zeker risico in zit en de accu 90% van de gevallen kapot is.
In nimh stand zijn alle beveiligingen uit.
Hiermee kan je dus (met een risico) je kapotte lipo weet binnen de grens waardes van de lipo stand op de lader brengen waardoor deze als lipo verder geladen kan worden.

Omdat het pakket ongebalanceerd wel laad kan je op deze manier Het pakket om binnen de grens waardes brengen.
De sleutel in het hele verhaal nu is meten.
Wat is het voltage van de cellen.
Dan weet je ook gelijk of het nog de moeite waard is.

Omdat de lipo als pakket wel laad en per cel niet denk Ik dat je een dooie cel hebt.

Niet te lang proberen te redden er zitten zeker risico's aan die de 15 euro van een nieuwe accu niet waard zijn. Altijd bij de accu blijven en liefst buiten laden als je op nimh stand gaat.
Zoek maar eens op lipo fire op YouTube.

Wel uitsluiten dat het niet de lader of de bedrading is.
 
Graupner laders gaan ook piepen als je iets verkeerd om aansluit of de stekker er niet goed in zit. De allereerste vraag van Ron lijkt me dan ook wel bijzonder relevant (maar is door TS nog niet beantwoord): wat betekent dat piepen volgens de handleiding van je lader..... Een breuk in de dunne draadjes van het balanceerstekkertje kan ook een storing geven, de accu hoeft niet per sé defect te zijn.
 
Het is een 2s lipo....als die op 3,6V zit is et niet best hoor. Ik vind het persoonlijk een uitstekend idee om dat ding gewoon weg te doen. Stel dát je hem weer aan de praat kunt krijgen dan zal dat niet voor lange duur zijn.
 
Als een 2s totaal op 3.6 zit is het idd niet best.
Maar dan zou geen enkele lipo lader de accu Nog willen laden. Ook niet ongebalanceerd. Aangezien de lader dit wel deed ga ik uit van voltage van de slechte cel.
Laat even weten wat een Hoe je hebt gemeten.
 
Back
Top