Productaankondiging Eachine Blade 185 RTF FPV Racing Quad

Indoorvlieger

Forum veteraan
Eachine is druk bezig de laatste tijd, met de iets kleinere (vergeleken met de 250 klasse) quads. De Assassin 180, Falcon 180, en ook de EB185 (voorheen Blade 185). Een compacte quad, met strakke lijnen, en naast FPV ook nog GPS, en Black Box, die allerlei vluchtgegevens kan opslaan, als hulp bij het tunen, en testen van accu's.


attachmentNew.php


http://www.banggood.com/Eachine-EB1...PS-OSD-5_8G-40CH-HD-Camera-RTF-p-1052503.html


Standaard staan diverse afstellingen verkeerd, PID's ook niet bepaald optimaat, en ik moest gelijk een motor vervangen omdat deze constant bleef aanlopen, maar de fun die het vliegen ermee ervoor terug geeft, maakt dat meer dan waard, naar mijn mening:


Ik gebruik deze PID settings:

attachmentNew.php
Zijn niet perfect, en afgestemd op Angle en Line of Sight vliegen. P is een beetje aan de hoge kant, en bij het landen moet je daardoor goed opletten als de quad in "grond-effect" komt, dat je met kleine stick-acties blijft werken, anders wordt het snel een stuiter-landing. Met P voor Pitch en Roll op 2.0 en 3.0, respectievelijk, is het landen een stuk makkelijker. Maar in de lucht mis je dan wel net wat pit in de reacties op de sticks, is mijn ervaring. Dus afhankelijk van vliegervaring, kun je kiezen om met lagere P waardes te starten, of hogere, of gewoon voor je eigen "tune" te gaan.
 
Laatst bewerkt:
Het lijkt erop dat BG alle verwijzingen naar de quadcopter heeft verwijderd.

Vreemd. Ik heb navraag gedaan. Er waren wel een paar aandachtspuntjes, maar het vliegt erg lekker, wanneer goed afgesteld. Dus niet echt redenen om een product terug te trekken.
 
Laatst bewerkt:
Heb de EB185 gekocht met 50% korting via code rc50 die ergens op die pagina verschijnt. Vraagje: ging het makkelijk met het plaatsen van de Rx. Had nl nog geen zender en heb de TGY-i6S gekocht en werd geleverd met de TGY-iA6C
eb185.png tur.png

Moet toch wel lukken, maar alle info is welkom. Anders word het weer painless360 kijken

O ja en heb ingeschreven voor de Eachine VR D2 5 Inches 800*480 kost dan iets van € 65,- en de ev800 koop je voor iets van € 46,- via de app.
 
Laatst bewerkt:
Als de ontvanger PPM ondersteunt, is het aansluiten eenvoudig. De FlightController staat standaard op PPM, anders even aanpassen in CleanFlight. Een wat grotere ontvanger zal alleen niet onder het plaatje passen waar normaal de GPS op zit, en dus minder goed beschermd zijn, als je dat plaatje weg moet laten.

Let ook op of de motordraden goed zijn gesoldeerd. Ik heb al meerdere malen gehad dat een draad midden in de lucht los kwam, met crash als gevolg. Ik heb daarna alle draden nagelopen, en vervolgens met speciale siliconen, die geschikt is voor het vastzetten van electronische componenten, gefixeerd:

a9280823-177-P1120054.JPG


Voordeel tov smeltlijm is dat dit flexibel blijft en de lijm na verloop van tijd bros kan worden. Tot nu toe geen crashes meer gehad door losse motordraden.


Die DV R2 ziet er inderdaad interessant uit. De EV800 is ook leuk voor het geld, maar geen diversity en geen DVR.

Denk er ook om dat je wat props bestelt. De standaard props kunnen slecht passen, en zijn erg breekbaar. Ik heb zelf goede ervaringen met de GemFan 4045BN. Sterker dan hun 5 inch props, die zijn wat dun. Props van de Eachine Falcon 210 passen ook, maar hebben wel een dikke hub, dus opletten met vastdraaien van de spinners, dat ze er recht op gaan, en niet net scheeft, en draad op de motor as slopen.
 
Wilde eerst alles los kopen, maar toen ik de 180 met korting zag snel op bestel gedrukt. Andere modellen zoals Holybro Shuriken 250 en L230 sextant spraken me ook aan. Denk dat de Eachine iets beter te controleren is voor de amateur laagste divisie.

Die Gemfan dingen zal ik bestellen, ergens goedkoper of beter zal er wel niet zijn.
 
Ik weet niet of de GemFan props voor de Blade 185 de beste zijn, maar ze bevallen wel goed tot nu toe. Beter dan de stock props, die zijn wat kwetsbaar, en maken veel herrie. Vandaag ook eens gevlogen met andere props, die van de Falcon 210. Ging wel lekker:

 
hij is nu een weekje in huis de ARF. Ben nu aan het stoeien met cleanflight. Alles is nieuw voor mij. Nog niet buiten geweest of zoals de kenners zouden zeggen de maiden flight :confused: gevolgen. Terwijl ik dit vertel vraag ik me af waarom via de computer de motoren wel gelijktijdig draaien en via de TX niet (volgens het scherm). Hoop ooit ook zo'n filpje te plaatsen :bye:
 
hij is nu een weekje in huis de ARF. Ben nu aan het stoeien met cleanflight. Alles is nieuw voor mij. Nog niet buiten geweest of zoals de kenners zouden zeggen de maiden flight :confused: gevolgen. Terwijl ik dit vertel vraag ik me af waarom via de computer de motoren wel gelijktijdig draaien en via de TX niet (volgens het scherm). Hoop ooit ook zo'n filpje te plaatsen :bye:


Doe het rustig aan, foutje met grote gevolgen is zo gemaakt. Weet even niet wat je bedoelt met niet gelijktijdig draaien van de motoren. Leg eens uit?

Ik heb mijn huidige settings aan de startpost toegevoegd, met wat advies over hoe daar nog wat mee te spelen. Kan zijn dat nieuwe versie CleanFlight tool met waardes zonder . werkt, dus 2.5 wordt nu weergegeven als 25 en 3.0 als 30 bijvoorbeeld. Dus als de screenshot van mij afwijkt van wat jij nu te zien krijgt, dat zou goed kunnen.
 
Laatst bewerkt:
hij is nu een weekje in huis de ARF. Ben nu aan het stoeien met cleanflight. Alles is nieuw voor mij. Nog niet buiten geweest of zoals de kenners zouden zeggen de maiden flight :confused: gevolgen. Terwijl ik dit vertel vraag ik me af waarom via de computer de motoren wel gelijktijdig draaien en via de TX niet (volgens het scherm). Hoop ooit ook zo'n filpje te plaatsen :bye:

als je in horizon/angle vliegmodus staat, en je quad niet op een vlak oppervlak staat, zullen sommige motoren eerder gaan draaien dan anderen. kan ook met timing of kalibratie te maken hebben. had zelf altijd een esc welke een seconde later opstartte dan de rest. nooit problemen mee gehad tijdens het vliegen.
 
Heb PID instellingen overgupdateenomen van deze http://cncmodel.altervista.org/blog/eachine-blade-185-eb185-pid-tuning-part3.html
Wanneer de 185 aangesloten op Cleanflight en dan via cleanflight de motoren bedien gaan ze gelijk op. Doe ik dit via de Tx dan niet. Heb even in de wat kleine tuin op een hoogte van 60 cm heen en weer gevlogen. Gaat redelijk. De 185 is niet zenuwachtig. De ESC kan ik niet op waarderen en ook niet uitlezen met BLheli. Schijnt dat ik ze eerst met een USB ding moet opwaarderen via de printplaat. Heb ik besteld. De verschillende modes moet ik nog instellen, moet nog wel even goed kijken wat het precies doet.
 
Ah, Angelo_P's instellingen. Moet ik nog proberen. Let wel dat hij heeft getuned met FPV vliegen in gedachten, zonder self leveling, en dan kom je soms op andere waardes uit. Maar nogmaals, die ik gebruik zijn zeker niet perfect.

Je kan zonder programmer de ESC's niet opwaarderen, maar je kan ze wel kalibreren, dat kan soms ook wat betere sync geven. Wel even props eraf als je aan de ESC's gaat knutselen, zowel met firmware, als met kalibreren. En denk aan de kans dan draden los kunnen trillen door de broze solderingen/draden
 
Laatst bewerkt:
Hoe heb jij de ESC opgewaardeerd / geflasht. Heb nu de Arduino nano en denk het te weten maarrrrrrr voordat ik dit doe....hoe heb jij het gedaan ?

Denk met onderstaande het te gaan doen


gvkd.jpg arduino nano.jpg
G = gnd (black), V = X , K = c2ck (red) = d2, D = c2d (wit)
 
het is me gelukt

G verbinden met GRD
K verbinden met D3
D verbinden met D2
Arduino nano

Nu uitzoeken waarom Setup NOT In SYNC with master inhoud :hammer:


esc bl.jpg


Stel iemand leest dit ook wat advies :worship: over die afwijkende waarde bij ESC 4.
Heb ergens zoiets gezien bij cleanflight wat ik hierna ga opzoeken maar mss is het niet en ik ben er nu hier toch. Wanneer calibreer in Heli dan blijven er 2 not in sync
esc st.jpg
 
Laatst bewerkt:
Kijk, dat is mooi. Opgelost met update naar 14.8?

I probeer Eachine ervan te overtuigen om bij de EB185 met losse ESCs te gaan werken, en dan met betere exemplaren, de 20A zoals bij de Wizard X220 bijvoorbeeld. Betere motorcontrole, en je hoeft niet de hele print te vervangen als een ESC het loodje legt. En een losse flight controller, zodat je ook voor een F3 kan kiezen.
 
Niet opgelost via de update, maar een vinkje ergens anders.
programma BLheli -- options--Sync motor direction bla bla
Gevonden op ytube
vanaf 6:50
Volgende stap is Gtune wat ik zag op
Bij heen en weer (roll/ail) in de kleine ruimte is het wat nerveus en voor mij moeilijk te controleren. Oefen nu wat in angle mode achter in de tuin. Ronddraaien (yaw/rudder) gaat in angle beter/sneller dan in horizon.
Het weer was goed dit weekend echter de tijd zat te vol. Woensdag hoop ik wat tijd te hebben en zal de nieuwe instelling laten zien.
 
Ik ben op zoek naar een 180 size quad. Zat eerst te denken aan alles los kopen; mooi frame, goede motoren etc, Of is zo'n Eachine de betere keuze?
 
Back
Top