Tips werkende radar smit Rotterdam / Singaporte 1:75

Beste modelbouwers,

Ik wil de radarantennes van mijn Smit Singapore werkend/draaiend maken.
De motoren met 50 rpm heb ik besteld.
De micro motoren hebben een afmeting van rond 10 mm en een lengte van 12 mm. en 6 volt.
En hier heb ik dan meteen het probleem.
De radarantennes zitten in de hoofdmast op een plateau de is 3mm dik, ga ik de motoren hierin zetten dan is dit naar mijn mening storend aanwezig.
Daarom mijn hulpvraag aan jullie, welke opties zijn er.
 
Hier op het forum heb ik gezien dat er mensen zijn die een as door de mast laten lopen en dan met een snaar aandrijving naar de radar zelf.

Of een asje wat van beneden naar de radar loopt.

Maar maak anders een foto waar de radar moet komen dat maakt het makkelijker om mee te denken.

Groeten bert
 
Hoi Bert,
Hierbij even een foto, de witten antennes in de mast, daar gaat het om.
Zoals je ziet kun je eronderdoor kijken. ik heb inmiddels een andere mast klaar met een groter plateau, die nog niet definitief is
 

Bijlagen

  • IMG_1106.JPG
    IMG_1106.JPG
    186,1 KB · Weergaven: 594
Mooi model cliff

Voor de duidelijkheid ik roep dingen die ik gezien heb hoor ik ben zelf pas met mn 2e bootje bezig haha.

Mijn radar komt op het dak van de stuurhut dus voor mij komt het simpeler haha.

Maar wat ik zei was een beetje de dingen waar ik tegenaan gelopen was door het forum door te bladeren.

Ik zit me wel af te vragen als u weer een pijp onder de radar maakt of daar een flexibele as doorheen zou kunnen lopen.

Maar zoals ik dus begrijp gewoon een plat plateau dat aan de mast zit misschien een dun asje vlak langs de mast en dan onder het plateau een snaar naar de radar?

Ik zou zeggen wacht even de betere kenners af smit voten zijn volgens mij best populair dus er zal vast iemand zijn met een mooie oplossing.
 
Hoi Bert,
IK zit inderdaad te denken om onder het plateau 2x een messing buisje te gebruiken tussen stuurhuis en het plateau, met daarin een asje en de motoren aan de binnenzijde stuurhuis.
Maar hiermee wacht ik eerst even op mogelijke meerdere reacties.
Mijn motoren komen toch pas in juni uit china. kosten daar iets van 5 euro stuk.
En dank voor het compliment.
Ben al een aardig poosje met dit model bezig.
Sinds ik dit model heb om gebouwd van R=dam naar Singapore vanaf statisch, ben ik inmiddels de tel kwijt qua uren dat er inmiddels inzit
 
Nog niet zolang geleden ben ik hier op het forum - ik kan even niet zo snel op de naam van de schrijver en het topic komen - onderstaande radaraandrijving tegen gekomen.
Hier worden twee radars met verschillende diameters snaarschijf en dus ook verschillende snelheden door een in de hoek weggewerkte as naar de onderdekse motor aangedreven.
Ik vond dit wel een mooie oplossing en heb toen de foto voor eventueel later gebruik even op mijn pc opgeslagen.
Misschien kan je iets met het idee.

atmjsd2cOgaSOLHar9lPJorVaU-lMg5gjmS8B7el0Z4n-tHjsUyM_RVyExbWJZcFjuYlEGCyG4Rm6eoHIqDtDuTnKdRHy9kb8zt3FxLDmyKxoCGkbeAugO6d_oFQqiNq_w0ZanSl3npNR2LAVLGPua50JF8L1XfOyis8zxMnWv2WU3EzSDSUqF4kfAsyGT2ndZB887Zfabd6tTOTmJxgFw3wDTLrS9gb4bmGshgtpU0nEBjQ7QaTJG6fwxgp98Uz71lqbCJ9PfmDiXl7t69YBsUyIFi6K-EPjSaDAE7kM8dL1feZ5Ek-3wawNh7Dmth8uTImCZdbeq0lOs8XRwXONdee3MwLdae1x6DLrCx6Okl16WN9lIiKmyOEEktNpZAok8SggfweABn0uHjsUZZY3hdtqKFkMeljUCc2RYon8ftQrD9swZkKAXB_wdztBPr5ct5T_BJ06SqO92U4pb6GHhWnOCxl5Dui0GpQz4a4zI5vFN9XtUMH4RrEtlQ0c0BQb3XxlIA-lWxKvFqHfoWLIRi8yj4XjtSvuOKaMCetyjDcBgQCpXMeAnYiuuB6tM-IUslTpK192JEpxSZ2Mz0c3C-UKulYjmEQg7dCgqvFkAY5-2KpWj1_qkyP5Iz2-7zzyPwcXIUORCHiLVCC1upMWjtcRQQ4yaO3ZvpVg5buFhzf3RD1O0A1HyGR_1_QJg=w554-h737-no
 
Kijk dit is mogelijk wel een idee. die rekkertjes zijn vast wel ergens te krijgen en de looprollen weet ik ook waar ik die kan halen.
Bedankt Bert.
 
Nog niet zolang geleden ben ik hier op het forum - ik kan even niet zo snel op de naam van de schrijver en het topic komen - onderstaande radaraandrijving tegen gekomen.
Hier worden twee radars met verschillende diameters ........
Die foto is recent genomen van mijn Smit Enterprise. Deze oplossing was inderdaad bedoeld om de aandrijflijn van de twee radarunits uit het zicht te houden. Deze oplossing is nu zo’n 30 jaar oud. De snaartjes zijn “walkman” snaartjes die ik destijds bij de lokale radiowinkel kocht. Zijn blijkbaar van goede kwaliteit, want ze functioneren nog steeds....
 
#Cliff67. Mijn Enterprise oplossing gaat niet op voor jouw radarunits op de uithouders .
In jouw toepassing zou ik proberen om de units op buisjes te zetten en dan door de buisjes een staalkabeltje steken.. Als een bowdenkabel/ flexibele as. Radaraandrijving vraagt toch geen kracht. ..Dan is de aandrijving bij de units in ieder geval uit het zicht.. Ik kan zo niet beoordelen waar je dan de motoren kunt plaatsen. Misschien onder het bordes.....
 
Laatst bewerkt:
#Cliff67. Mijn Enterprise oplossing gaat niet op voor jouw radarunits op de uithouders .
In jouw toepassing zou ik proberen om de units op buisjes te zetten en dan door de buisjes een staalkabeltje steken.. Als een bowdenkabel/ flexibele as. Radaraandrijving vraagt toch geen kracht. ..Dan is de uitdrijving bij de units in ieder geval uit het zicht.. Ik kan zo niet beoordelen waar je dan de motoren kunt plaatsen. Misschien onder het bordes.....

Hallo Jan,
Bedankt voor het meedenken. Inmiddels heb ik een andere hoofdmast gebouwd met een iets groter plateau, hierdoor worden de mogelijkheden wat ruimer.
De flexibele as is ook een goed idee. Het enige waar ik dan mee zit is dat ik een 2 mm messing buisje moet gaan buigen om te dienen als buitenmantel en als binnen kern een soort van fietskabel gebruiken. dat te solderen is.
Maar met het buigen van de messing buitenmantel ben ik bang dat het gaat knikken, mits er een pijp-buiger bestaat die deze extreem kleine diameters aan kan.
De motor zou ik dan in het stuurhuis plaatsen, daar zie ik probleem ook niet zo,
 
Nog eenvoudiger misschien. Alleen met een een stukje slang zou het dan ook kunnen.
Dat heeft K.K. in zijn Smit Nederland ook gedaan.Ook daar maakt de slang een haakse bocht.
 
Jan, De haakse bocht is gemaakt van een stukje siliconenslang. Het zwarte stukje dikke slang is vooe de verbinding op het tandwiel van de aandrijving. In de rechte 4 mm alupijp naar boven zit een stuk isolatie van een koperen trekdraad. De scanner zit vast een een 2 cm lang M 2 boutje, dat weer in de isolatie van de trekdraad gedraaid is. Werkt probleemloos, maar denk dat een 4 mm pijpje te fors is om recht naar boven te gaan. Ik zou het proberen met 1 mm RVS rond en dan met een paar schijfjes en snaartjes overstappen naar de radar. Veel kracht komt er niet op. Op S-F komt de aandrijving uit een WC verfrisser. Heb ook wel ee n oude servo gebruikt. Toerental afgeregeld met een spanningsconverter. Gr. Klaas.
 
Jan, De haakse bocht is gemaakt van een stukje siliconenslang. Het zwarte stukje dikke slang is vooe de verbinding op het tandwiel van de aandrijving. In de rechte 4 mm alupijp naar boven zit een stuk isolatie van een koperen trekdraad. De scanner zit vast een een 2 cm lang M 2 boutje, dat weer in de isolatie van de trekdraad gedraaid is. Werkt probleemloos, maar denk dat een 4 mm pijpje te fors is om recht naar boven te gaan. Ik zou het proberen met 1 mm RVS rond en dan met een paar schijfjes en snaartjes overstappen naar de radar. Veel kracht komt er niet op. Op S-F komt de aandrijving uit een WC verfrisser. Heb ook wel ee n oude servo gebruikt. Toerental afgeregeld met een spanningsconverter. Gr. Klaas.

Hoi KLaas,
IK probeer mij te visualiseren hoe jij dit hebt gedaan, heb je een schets of een foto?
4 mm is inderdaad te fors om te gebruiken. ik heb messing buis liggen van rond 2, 3 en 4 mm
Dat met die slang klinkt ook heel interessant.
Groetjes
Cliff
 
Beste Cliff , ikzelf gebruik de motortjes van KKPMO in Polen .
Dit zijn kleine motortjes van 6mm met reductiekast aan die je onmiddelijk onder het platform kan plaatsen en daarop de radar .
Het toerental is regelbaar met de spanning via een stepdown module .
Het motortje dat ik gebruik is nr G150M660P
www.kkpmo.com
Groetjes
Ronny
 
Cliff zoek bij Youtube even op radar Bugsier en radar Smit Finland. Hieronder wat er in B3 zit. Gr. Klaas.
20180423_190006.jpg
20180423_190018.jpg



 
Laatst bewerkt:
Beste Cliff , ikzelf gebruik de motortjes van KKPMO in Polen .
Dit zijn kleine motortjes van 6mm met reductiekast aan die je onmiddelijk onder het platform kan plaatsen en daarop de radar .
Het toerental is regelbaar met de spanning via een stepdown module .
Het motortje dat ik gebruik is nr G150M660P
www.kkpmo.com
Groetjes
Ronny

Hallo Ronny,
Bedankt voor de tip. IK ga zeker ook even deze mogelijkheid onderzoeken.
Groetjes Cliff
 
Cliff, De buurman kwam met een handje vol spullen met de opmerking; Daar kan je vast wel iets mee! En gelukkig had ik een boot met veel ruimte voor deze constructie. Het enige dat geld kostte op dat moment was de spanningsconverter. De rest komt uit de bak met restanten. Leuk toch om zo een beetje bezig te blijven en met ellkaar te delen. Maar niet alles lukt even goed (meer). Gr. Klaas.
 
Hallo Cliff 67.

Zie hier mijn Smit Rotterdam, op facebook te zien onder modelbouw schepen :dubbele radar:video.
MOVO6822MPG
Deze worden aangedreven door 1 motor, van onder de linker schoorsteen en 19 tandwielen.

vr gr EJJK.
 
Back
Top