Heren,
Bedankt voor de uitleg. De namen van de helling-locaties zijn niet voor iedereen bekent, volgens mij ook een beetje met opzet.
Zuiderduin is dus de officiele KNVvL/Delta locatie voor model-helling zweven gelegen in de buurt van Zoutelande, dat weet ik dus nu wel.
Adrie, op Paraglide forum's kom ik foto's en verhalen tegen van Paragliders die net na zonopkomst al in de lucht waren en om 13:00 alweer in de auto op weg naar huis zaten. Volgens mij wel een andere locatie dan Zoutelande. Ook zijn er verhalen van gevorderde parapenters die ff een tochtje langs de kust maken van ettelijke kilometers (en dan soms noodgedwongen met het openbaar-vervoer terug naar de startplaats moeten).
Iets om rekening mee te houden, ook al sta je dus op een behoorlijke afstand van een startplaats.
Verder zijn er zover mij duidelijk is geen officiele startplaatsen voor Paragliders (is relatief ook een jonge sport). Wel zijn er enkele officiele startplaatsen voor Zeilvliegers, maar daar weet Bart zo te horen wel het fijne van, en daar wordt ook wel door Paragliders gebruik van gemaakt, in overleg met / toestemming van de Zeilvliegers.
Het voordeel van Paragliders is dat, wanneer genoeg ervaring aanwezig is, ze gewoon vanaf het strand kunnen starten en dan toch in de lift-band terecht kunnen komen.
Wat ik hiermee wil zeggen is dat je dus overal Paragliders kunt tegen komen, maar als we allemaal met elkaar een beetje rekening houden en elkaar respecteren dan kan iedereen van z'n stukje luchtsport genieten.
Nu maar hopen dat de rest van Nederland ook zo tolerant wordt.
Rick