Motor keuze Hydro & marine bluebird m2

  • Topicstarter Topicstarter emiliofriturio
  • Startdatum Startdatum
E

emiliofriturio

Guest
hoi allemaal,

Allereerst wil ik me even voorstellen.

Ik ben emiel en woon in veenendaal, ben 20 jaar en ben net klaar met mijn werktuigbouwkunde opleiding.

Sinds mijn 10de ongeveer ben ik al bezig met modelbouw, heb aardig wat elektro en nitro autotjes gehad. Heb 3 boten gehad, 1 nitro en 2 elektro. Ben een tijdje bezig geweest met vliegtuigen(nitro) en een aantal elektro vliegtuigen.

Echter ben ik er 3 jaar tussenuit geweest, en ik merk dat de technologie aardig vooruit is gegaan!

Toch begon het een maand geleden weer te kriebelen, en besloot als eerste een degelijke zender aan te schaffen. Ik heb een 5 kanaals robbe futaba FC-15 gekocht voor niet teveel geld.

Een speedbootje heb ik altijd leuk gevonden, maar het moest wel snel gaan. Mijn vorige boten waren niet echt snel, denk een km of 30-35.

Dus heb ik gistere een speedbootje gekocht namenlijk de
Hydro Marine Bluebird M2.


Hij is compleet met roer, stuurservo, starre as.

Het enige wat er nog in moet is een aandrijving.

Nu zit ik te twijfelen tussen een elektro aandrijving of nitro. Zelf vind ik nitro een stuk leuker(afstellen vind ik ook leuk). Mijn budget is ook niet zo groot. Nu heb ik al wat info verzameld, en kwam tot de conclusie dat het zoiets moet gaan worden:

- 19 turns motor (spiraal eromheen voor de koeling)
- No-limit regelaar
- accu

Het voordeel van deze opstelling is dat de motorsteun hiervoor er al in zit.

Of:

- 2 tot 2,5cc nitro motor
- trekstarter
- watergekoeld

Voordeel hiervan is dat ik nitro leuker vind, nadeel is dat ik misschien het halve bootje moet verbouwen omdat ik niet met de ruimte uitkom. Nog een nadeel is dat ik dan de omkeerkamer niet meer heb...

Wat denken jullie is dit bootje met een 19 turns een beetje vooruit te krijgen? Brushless is helaas te duur voor mij... Heb me ook laten vertellen dat de funfactor niet veel hoger ligt.
 
Ola Emilio,

De Bluebird is electrisch aangedreven zeker wel vooruit te krijgen, daar is 'ie tenslotte voor ontworpen.

In de Mono1 klasse wordt deze boot gevaren met een 600speed motor aan 7 cellen sub-C, starre 4mm as en een 36 of 37,5K Graupner prop uit de 2318 serie.

Bij 19-T denk ik altijd direkt aan auto motoren, hiervan zijn een aantal heel geschikt in een boot en een aantal beslist niet, omdat ze het permanent gevraagde koppel niet kunnen leveren zonder in rook op te gaan.
Naast een koelspiraal zou ik ook de borstelhouders waterkoelen, daar ontstaat de meeste warmte, zeker met de moderne cellen met meer dan 4500mAh krijg je zulke lange vaartijden (tot 12-15 minuten volgas), dat de meeste motoren het zonder koeling erg warm krijgen (poef...).

De 600 HS BB motor van b.v. HeLeN (HeLeN electrónica -> HeLeN -> HLNe ) draait op 7 cellen, (8,4V) ruim 25000 rpm onbelast, daarmee varen onze Mono1 boten tegen de 40 Kmh.

Als je eens wilt zien, hoe hard dit gaat, morgen zijn er wedstrijden in Hengelo.
Da's niet naast de deur, maar wij rijden er vanuit Sneek naar toe, vanuit Veenendaal zal het weinig verder zijn. (info op De titel van de pagina. ).

Eén van de vaarders (BJ) daar heeft ook een Bluebird en is een geduchte tegenstander voor de Lightning van m'n zoon en mijn Baracuda. (Beide Hopf boten.)

Groeten, Jan.
 
Laatst bewerkt:
de bluebird is mijn ouwe boot...
een 19X3 auto motortje gaat erg leuk op 7 cellen.
nitro zou ik persoonlijk niet doen omdat het nog al erg krap word.
brushless heb ik hem zelf mee gevaren.
met een graupner inline 570M ging dat als een kogel.
moet goeie cellen die proppie vol waren(8stuks) heb ik over de 75 ECHTE kilometer's per uur gezeten GPS gemeten.

brushless hoeft niet duur te zijn...
voor nog geen 150 euro heb ik een motor regellaar setje voor je... :wink:
daar neem je 7 a 8 goeie cellen bij en je heb een kogeltje.
en anders een leuke 3S lipo.



was het nog leuk in amsterdam trouwen :wink:

greetz jaimy
 
in amsterdam was het best leuk hoor!

Ik proebeer het voorlopig toch maar bij elektro te houden.

Is er met een 19 turns motor een leuke snelheid te halen met dit bootje?
En met wat voor vaartijd moet ik dan rekening houden?

Ik heb vroeger een electro autotje gehad met zo'n motortje, en hiermee deed ik ongeveer 10-15min. met een accu. (2000MAH en 7,2V).



Wat ik nog niet helemaal snap, is waarom je niet een nog snellere motor erin kan zetten. Denk bijvoorbeeld aan een 12 turns motor. Is dit geen optie? Of is dan de accu zo snel leeg dat er weinig lol meer aan is?

Ik wil het liefst met 7 cellen gaan varen, en toch zo snel mogelijk gaan. Is een automotor dan een goede keuze? Of is met een speed 600 motor dezelfde snelheid te behalen?
 
Jaimy,

Voor die 150 euro, wat voor motor en regelaar heb je dan? En wat voor lipo moet daarbij?
 
17 turns is het limit wat je er ongeveer in kan stoppen mist er lichte cellen gebruikt.

het verschil tussen een bootje en een auto is:
een bootje heeft een constand hoge weerstand en als de prop het water verlaat en weer inkomt gaan er gigantiesche stromen lopen.
bij een auto is de meeste weerstand weg zodra die op gang is.

ik zelf zou het bij een 18 a 19 X3 motortje houden en dan niet een al te heftig propje er op.
die ik je heb meegegeven is goed geschikt.
met een 18 a 19 turns motor zal je ongeveer aan de 7 min varen komen gok ik.

als je er een speed motor in legt zou ik voor een snelle speed 500 gaan.
omdat de motorsteun nog al laag zit om de as zo vlak mogelijk te krijgen zal er geen speed 600 passen zonder aanpassingen.

voordeel van een speed 500 is dat ie lekker zuinig is.
dan zullen vaartijden haalbaar zijn van een dikke 15 min met 3300 cellen.

greetz jaimy
 
en met wat voor snelheid zal hij dan over het water heen dobberen?
 
met wat voor motor..
18 a 19 turns zal ie rond de 40 zitten
speed 500 zal ie ook rond die snelheid zitten.
met een redelijk bl setje moet ie toch dik richting de 55 a 60 gaan.
 
ik heb nog een regelaartje liggen van robbe in een elektro vliegtuig, die 20 amp. aankan. Volgens mij moet dit wel lukken met een speed 500? Dat is dan wel een leuke goedkope manier om te proberen!


Hmm zit even de specificatie's te bekijken van die motor, en een beetje een snelle verbruikt er zo 40......
 
Laatst bewerkt door een moderator:
20 amp ga je idd niet ver mee komen .. denk een 4 meter en dan is het poef.
denk dat je snel richting een 50 a 60 moet gaan wil je veilig blijfen.

greetz jaimy
 
ik heb nog een regelaartje liggen van robbe in een elektro vliegtuig, die 20 amp. aankan. Volgens mij moet dit wel lukken met een speed 500? Dat is dan wel een leuke goedkope manier om te proberen!


Hmm zit even de specificatie's te bekijken van die motor, en een beetje een snelle verbruikt er zo 40......

Jaimy gaf het al aan, 20A is te licht; in onze 600 motor, 7 cellen boten varen we met een Jeti JES 350 vliegregelaar (35A), die trekt het probleemloos.

Groeten, Jan.
 
kvind het zelf ook heel jammer, maar heb er goed over nagedacht.

Heb er een hele week full time over zitten denken haha.

Ik ben helemaal van het electro idee afgestapt omdat ik simpel weg het geld er niet voor heb om het uiterste uit de boot te halen. Ook vind het het jammer dat je zulke korte vaartijden hebt met electro. Nu is het zo dat je een andere accu erin kan zetten, maarja dan kost het weer veel geld. Want lipo's zijn gigantisch duur.

Nu heb ik zitten overwegen om nitro erin te bouwen, maar zoals jullie al zeiden ging dit niet echt zonder moeite lukken. Nu heb ik zelf ook goed zitten brainstormen, en kwam tot de conclusie dat het inderdaad niet ging.

Het is wel mogelijk, maarja dan moet ik de omkeer kamer eruit halen, en dan nog is er een grote kans dat de koelkop boven de boot uit steekt. En als je nagaat dat het bootje 13cm breed is, en 55 cm lang is het levensgevaarlijk om het zwaartepunt zo hoog te leggen. Je kunt er dan op wachten dat je na het varen je boot van de bodem kan vissen.....

Maar ik zal een goede eigenaar voor hem opzoeken...

Ik ben nu op zoek naar een iets breder bootje, die iets stabieler op het water ligt.
 
ik heb nog wel een andere boot liggen .. wel een maatje groter maar daar past wel een mooi nitro motortje in.
iets in de richting van 5 tot 7,5cc.
deze boot ken aardig wat golfjes hebben en zal niet snel ondersteboven liggen.
hij staat overgens op marktplaat .. moet je even zoeken naar dpx-24
ook het kleinere broertje de b24 die ik te koop heb is geschikt voor nitro.

kijk maar even hoe of wat.

greetz jaimy
 
heb vandaag ermee gevaren.

Heb er even wat oude spullentjes ingezet, waaronder een speed ?? met een 15a regelaar, en een oude accu van 1700mah. Het vaarde nog best leuk! denk zo'n km of 30-35. Hij lag mooi strak op het water en stuurde super.

Ik kan 2dehands een brushless motortje kopen ( buitenloper met 2850 toere/v) Met een regelaartje 25A. En een nieuwe lipo met lader voor 55 euro alles bij elkaar. Zou dit een beetje willen werken?
 
Hallo Emilio,

Een buitenloper in een gesloten boot heeft vaak koelproblemen, als je alles zo licht mogelijk houdt kan het werken.

Op een lipo (7,4V) heb je ruim 20000 rpm onbelast, dat houdt niet over, helemaal niet als de motor in kwestie niet zo'n hoog koppel heeft, aan de schroef blijft daar dan weinig van over...

Heb je een link naar die motor + regelaar?

Groeten, Jan.
 
Back
Top