Eerste schaalkist, waar op letten?

Ik heb op de website van traplet gezocht, geen BT tekeningen te vinden... Wel uit Amerika bij Bob Holman. Die heeft ook wat mooie onderdelen van gfk voor de AT6. Verder kan je bij hem nog een laser cut kit kopen. Erg interresant dus.
 
Ik heb op de website van traplet gezocht, geen BT tekeningen te vinden...

Klopt nog, dit is momenteel volop in ontwikkeling/afhandeling bij Traplet en zal waarschijnlijk niet al te lang meer duren.

Gr. Teus
 
even een vraagje: ik wil ook beginnen met schaalbouw. Omdat ik ook nog niet zo lang vlieg wil ik graag een model maken wat redelijk makkelijk te vliegen is. Ik heb wel ervaring met bouwen vanaf tekening, maar niet met schaaldetails en dergelijke.

Wat ik hier tegenkwam was o.a. de Cessna 120 van Brian Taylor (ja, ik heb het topic van Ton doorgelezen). Op zich volgens mij een aardig mooie kist, maar er moeten vast meer mogelijkheden zijn.
Zijn er ook laagdekkers die als tweede of derde kist goed te vliegen zijn? de RBC Corby Starlet bijv?
 
Op zich volgens mij een aardig mooie kist,
Absoluut, ik ben benieuwd wanneer Ton hem eens meeneemt naar een meeting! :p

maar er moeten vast meer mogelijkheden zijn.
Zeker. :yes:

Laagdekkers weet ik zo niet, maar er zijn heeeeeeeeel veel schouder- hoogdekkers, uit de 'golden age of aviation', en ook van uit - en na WOII.

Eerst zoeken wat je echt een mooi model vind (jij moet er uren naar (kunnen) kijken), en dan op zoek gaan naar tekeningen. :p

My two cents.


jan.
 
4000ste post Jan.

Ik zag dat je ook nog een tekening van een DHC2 te koop hebt. Zou dat wat zijn?


Als ik dan toch een voorkeur moet hebben, dan de Pilatus PC-6 Porter. Is wel een hoogdekker, maar dan wel een hele mooi. Ik heb al eerder naar tekeningen hiervan gezocht, maar nog niks gevonden. Weet iemand tekeningen hiervan te vinden?
 
Jitze,

Ben je meer geinteresseerd in moderne hoogdekkers of ook oude?

Jerry Bates (goede tekeningen wordt gezegd) heeft ook enkele hoogdekkers:
JB Plans

Hij had ook nog tekeningen voor een Curtis Robin, maar die zie ik niet meer op z'n site staan ... kan je wel naar vragen natuurlijk.
 
Niet de kleinste maar hele mooie tekeningen. Kijk ook eens naar zijn andere tekeningen.

Pilatus PC-6

Gr. Teus

hele mooie tekeningen ja, en check anders die geweldige bouwbeschrijving. die is echt heel netjes. maar het model is wel onwijs groot, dat werkt niet echt voor mij.

Spanwijdte liefst ergens tussen 1 en 2 meter, maar niet meer dan 2 iig.
 
www.vth.de: Suche

En dan 'Pilatus Porter' ingeven . . .


jan.

Juist, hier was ik vergeten te zoeken. dom van me.

Anyway, daar staat een mooie Pilatus Porter tekening van 1520mm spanwijdte, lijkt me een mooie maat. Bestelling is inmiddels geplaatst (hoezo impulsaankoop).

hobbyruimte ben ik nu in aan het richten. rest van mijn huis moet ook nog ingericht en aangekleed. Dit zal ergens in de zomervakantie af zijn. tot dan weinig tijd om te bouwen, maar een schaalkist bouwen hoort lang te duren toch?


Bedankt allemaal voor de snelle reacties!
 
Ongedaan maken en snel die van 1800 mm bestellen!

(Even gek maken ;) )

Zonder dollen, ik zou echt die van 1.8 m. nemen. :yes:

Vliegt mooier, meer schaal, meer mogelijkheden, etc.etc.

Bestel in ieder geval die tekening ook, en maak dan een keuze.

Succes.


jan.
 
Laatst bewerkt:
tekening van 1800mm is ook recenter. Het kan inderdaad nuttig zijn om die ook te bestellen. ik kijk er vanavond even naar.

een collega / kennis van me vliegt veel met een Porter (>1000 vluchten tot nog toe). Hij heeft ook veel foto's en video's ervan, en kan elk detail op de foto vastleggen als ik dat wil. dat maakt het wel interessant voor schaalbouw.

Zodra de tekeningen binnen zijn en het er goed uitziet zal ik wel een draadje openen.

Overigens Jan, de interesse in de P51B tekening blijft hoor. PM nog gezien afgelopen week?
 
Jaja, ik weet het, maar ivm. de verbouwing staat de hobbykamer op z'n kop, ik kan bijna nergens bij, heb heel veel dingen opgeborgen.

Ik hoop dat niet al te lang na de zomervakantie de zaak weer wat operationeel en normaal wordt, dan zal ik de zaken gaan afhandelen.

Misschien is een Skyvan ook wel iets voor jou!


jan.
 
Ik had het nogal druk met mn heli klaarmaken voor de wedstrijd van't weekend, en nu voor de pylonrace wat kleine reparaties uitvoeren voor volgend weekend. Dan gaat het van start.
 
Jan,

Absoluut, ik ben benieuwd wanneer Ton hem eens meeneemt naar een meeting! :razz:
De Cessna zal niet zo lang meer duren blijf in iedergeval het verslag volgen, volgend jaar Oss is tie er zeker bij.


Jitze,

Ga je brandstof of electro met de Pilatus, Electro lijkt mij de beste keuze vanwege de neus want daar past geen BBRRRmotor in.

De RBC Corby had overigens ook een prima keuze geweest, vliegt super en oogt ook leuk, is ook te vinden op het forum.

Ga of vlieg je bij de Red Eagles als dat zo is ga ik je zeker daar een keer tegenkomen.

Ton
 
Jan,

Jitze,

Ga je brandstof of electro met de Pilatus, Electro lijkt mij de beste keuze vanwege de neus want daar past geen BBRRRmotor in.

De RBC Corby had overigens ook een prima keuze geweest, vliegt super en oogt ook leuk, is ook te vinden op het forum.

Ga of vlieg je bij de Red Eagles als dat zo is ga ik je zeker daar een keer tegenkomen.

Ton

Porter zal idd electro worden. sowieso vanwege de ruimte, maar ook vanwege al het gezeur met verbrandingsmotoren bij de Red Eagles.

Vlieg sinds korte tijd bij de Red Eagles, ben nog maar een paar keer geweest. Nu druk met verbouwen, maar zodra ik werkelijk in Dordt woon (over 1-2 maanden) zal ik er zeker vaker te vinden zijn. Ik zal je daar zeker wel een keer zien, t is alleen de vraag of ik je herken, maar dat zal evt aan de hand van je vliegtuigen wel lukken :p

Wie weet komt er nog eens een Corby.

Eerst huis en hobbyruimte klaarmaken, dan bouwen.
 
Jitze,

Porter zal idd electro worden. sowieso vanwege de ruimte, maar ook vanwege al het gezeur met verbrandingsmotoren bij de Red Eagles.
Is toch geen gezeur over want een viertakt kun je gewoon nog vliegen, wel een wijs besluit hoor electro want dan heb je geen vliegbeperking meer.

Es kijken of ik je met der tijd kan overtuigen dat de Corby een leuke kist is want je gaat em zeker dit jaar zin vliegen bij de Red Eagles.

Succes met je huis.

Ton
 
Voor het schaal-effect is een electro ook prima voor een Porter Pilatus, want het origineel heeft een turboprop motor en dan is een twee of viertakt net zo min realistisch.
 
Back
Top