Aanschaf en bouw van een Prusa i3 single sheet printer

Ik print momenteel met 0.35
Mijn verwarmd bed zit op deze mount:
full
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Ik print met zowel 0,5 als 0,35 (meestal met 0,35)
Bij mijn printer hangt de "warmhoudplaat" met de glasplaat min of meer in de lucht (vrij van de mount) De mount zelf is bij mijn eigen printer van epoxyplaat, maar wordt ook vaak van aluminium gemaakt.
 
Tussen de Y-carriage en het heatbed zitten bij mij alleen de veertjes, het heatbed "zweeft" dus.
Je kan nog wel isolatie onder je heatbed doen, hier wordt veelal kurk voor gebruikt. Zie ook [post71].
 
Laatst bewerkt door een moderator:
lucht is een hele goede isolator, maar dan moet het wel stil staan. Je moet het dus vast houden, zoals in bv. glaswol, tempex.
Voor de isolatie van je heatbed heb je te maken met de temperatuur en het ruimte gebrek, hierdoor is kurk een goede oplossing.
 
Dus tussen de veren en het heated bed stoppen jullie geen onderlaag meer om je heated bed te ondersteunen?
Als het gaat zonder, dan laat ik deze ook weg.

De onderlaag die ik bedoelde (mdf) zie je op onderstaande foto:

220907b11684c3b7dcd4ff9ef08d5eb6.jpg
 
Direct op het heatbed komt een glasplaat of een spiegel, hierop komt je print. Je print dus niet direct op het heatbed.
De veertjes hoeven er eventueel ook niet onder. Deze zijn wel erg handig om het heatbed te levelen, en als bescherming mocht je z-as te ver naar beneden komen op je glasplaat.
 
Als ik mij niet vergis is het bovenstaande klemmetje voor het vast klemmen van de kunststof buisjes op de z-as motoren en of draadstangen.
 
Hoi,

Ik heb sinds kort ook een 2de hands 3 printer gekocht. Een prusa mendel denk ik als ik de plaatjes zo bekijk.

Ik heb nu een aantal dingetjes uitgeprint alleen nu loopt continue de extruder vast... Als ik het handmatig laat vloeien gaat het prima. Ga ik iets printen dan gebeurt er eigenlijk niets en zit daarna alles vast..

Wie van de experts hier kan mij zeggen wat ik fout doe.
 
Hoi ik ben momenteel de set van replikeo aan het maken .alles was redelijk volledig toegekomen ,buiten de motors en de geleiders en threaded rods.Hoewel ik eigenlijk niet replikeo hiervan verdenk ,maar onze eigen klote duaniers.,Ze waren zo vriendelkijk om mijn pakketje te openen en te herpakken,en vergaten blijkbaar deze dingen er terug in te steken.Een beetje raar omdat elektric motors wel op het manifest stonden evenals de isolatie voor deze dingen.Anyway replikeo heeft met spoed voor vervanging gezorgd en ik heb hem nu volledig up and running.

Well... niet helemaal.Ik heb de arduino mega met ramps 1.4 en motordrivertjes.En als ik de arduino appart connecteer vindt mijn computer hem (ik draai win 7 64 bit btw.)
En ik heb de marlin software geflashed en dat is ook prima.
maar vanaf dat ik de ramps erbij aansluit geeft hij onbekend apparaat en doet ie dus niets.Heeft iemand dit al meegemaakt of mogelijke oplossing?alle kabels zitten goed voeding geeft ook mooi 12V (ik heb wel geen extra voeding voor de arduino maar ik neem aan dat die wel zijn voeding via de usb en mischien via de 12 V van de ramps krijgt?
outrates zijn juist 11520 en ik gebruikte cura en pronterface.vinden hem echter niet (couldnt connect.)

Wel als er iemand suggesties heeft laat maar iets weten.
Groeten en veel printplezier :)
 
Heb je het al geprobeerd zonder bekabeling? Dus alleen arduino met ramps (zonder stepdrivers) en alleen aangesloten met usb, dus geen externe voeding.
 
Back
Top