accu

Kan een 24 v. motor van een electrische rolstoel ook lopen op twee 12 v. accu`s van een auto (aan elkaar natuurlijk) of heb je daar ook speciale accu`s voor nodig??
Ik wil die nl. inbouwen in mijn model trein
 
Je kunt 2 auto accu's in serie gebruiken. Je moet er wel aan denken dat de accu's uit een auto er voor gemaakt zijn om kortstondig hoge (start) stromen te leveren. Wanneer je er lange tijd mee wilt rijden zijn ze minder geschikt en zullen ze vrij snel leeg zijn. Als je niet te veel rijdt zal het weinig problemen opleveren maar als je een hele dag wilt rijden dan zullen ze tussentijds (bij)geladen moeten worden.
Lees het stukje over de loodaccu's in de FAQ eens door dan weet je hoe je een loodaccu moet behandelen om er zo lang mogelijk plezier van te hebben.

[edit Michel] Link: Loodaccu's, types en onderhoud
 
Je hebt ook wel speciale accu's (gelaccu's) die gebruikt worden bij het 1:1 4x4 tereinrijden. Hier worden ze dan toegepast voor hun lieren. Deze accu's kunnen naast een piek ook een wat hogere constante amperage leveren.
 
Bovendien kunnen die dingen (meestal) tegen diep ontlading. Als je zon zuur accu tever leeg trekt, heb je kans dat je em weg kunt gooien.
 
Back
Top