Advies gevraagd eerste fpv set

Misschien wel een beetje :offtopic: maar wou dit toch hier eens vermelden, onderstaand setje x 2 , heb ik ook aangekocht om een productieproces te monitoren bij ons op het werk. Dit gebeurt in combinatie met een Arduinoboardje. Deze twee setjes draaien nu al ongeveer 18 maanden aan één stuk zonder stoppen. 7 op 7 dagen, dag en nacht. Blijkbaar valt de kwaliteit van deze best wel mee, dacht eigenlijk dat ze het maar een bepaalde tijd zouden meegaan, maar ze werken nu nog perfect.

full


met deze camera's

full
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Wat betreft vermogen, 800mW zendvermogen op 1,3GHz leverde mij (met goede cloverleafs ) een belachelijk bereik op van 20km. ;-) Met 2/3/400mW kom je ook een heel eind !
 
Frank,

Is dat met CL's op zowel zender als ontvanger, dus met zo'n 2dBi versterking in totaal? Moet je nagaan wat je met simpele 3dBi omni-directionele antennes zou kunnen halen (met minimaal overhangen in de bochten dan he).

Martin
 
Zo dat is een flinke range! Denk je dat deze zender (WK703 7CH digital pcm transmitter) ook zo ver komt? Niet dat dat nodig is, 2km is ook meer dan genoeg;) Maar deze lijkt mij wel geschikt als 35mhz zender. Er zit ook een digitaal schermpje op en heeft 7 channels. Of kan ik toch maar beter door sparen voor een betere?
 
Dat was met op RX een helicoil en TX CL. En er stonden tussen de ontvanger van Verfbrander (die zat thuis in Gouda in het dakraam) en mijn twinstar ( die vloog in beschop) ook nog 2 grote gebouwen, dus geen LOS. Verfbrander schatte het bereik met wel LOS (dus zonder gebouwen er tussen) op 30 km minimaal zonder al te veel storing...(hallo !??! 30km ?????.) Ik schat in dat met op rx en tx beide CL's geplaatst ik makkelijk 15 km haal. Das belachelijk veel! IK heb al getest met twinstar op mijn dak thuis (10m) en ik de polder in rijden met de TX.... ik heb met soort van niet LOS minimaal 10km beeld...ben verder niet gegaan) Als ik dit had geweten had ik echt een 2/3/400mW zender aangeschaft ipv van dit 1 watt kanon ;- )....no need om de ether zo te vervuilen :-)

Wat betreft deze zender rop, ik heb geen idee wat de output is van zo'n zender...maar 2 km moet toch echt wel haalbaar zijn. Zelf zou ik echt gaan voor een 2e hands "normaal" merk zender, zoals futaba/mpx of graupner oid, gewoon ff te koop sectie in de gaten houden, of iets posten in "gevraagd" draadje.
 
Laatst bewerkt:
Hierbij nog eens de beelden van de vlucht d.d. 28 oktober...

Ja hoor, hierbij de beelden op bijna 20 km afstand... ontvangen vanuit/door dakraam in stads bebouwing van Gouda met Unilever en Watertoren precies in LOS. Maar desondanks netjes op de hoogte 250mtr, mooi beeld (zelfs flarden tot 60 mtr).
Wel de nodige storing van het verkeer op de weg naast mijn woning...


TqqbGjJU5co[/media] range test - YouTube

Ontvanger is Lawmate 1.2 met SAW filter en Helical 8 turns.

Indien de GS in een open veld zou staan, schat ik een dubbel afstand (30 a 40 km) ook haalbaar.
Geen idee wat Franck als vtx gebruikt, maar het werkt in ieder geval perfect voor grote afstanden.
Weet je dat ook weer Franck
__________________
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Ok, nou wordt 't plaatje duidelijker; even teruggerekend naar 2xCL op 100mW: 8 turns helical ~ 11dB, 600mW ~ 8dB => totaal 19dB. 18km wordt dan teruggerekend iets meer dan 2km. Toch wel knap ja.

Ehm zonder enige ervaring op dit vlak ... mijn advies aan Rop922 zou zijn: als je bereik belangrijk vindt, kies dan 1.2Ghz i.p.v. 5.8Ghz.

Martin
 
Gister een bestelling geplaatst bij electronicaRC.com van een Fatshark Base SD 2013 en een 500mw 1.2ghz setje met receiver. Ik heb vanochtend deze zender(Graupner MX-16s 2.4ghz en 35mhz) gekocht. Ik denk dat ik eerst op 2.4ghz ga vliegen om aan alles te wennen als ik mn fpv spullen erop heb zitten. Als ik dan genoeg ervaring heb en verder wil gaan zal ik overgaan op 35mhz.

Vanmiddag maar een bestelling bij hobbyking(NL) plaatsen van:
- Fpv-camera
- 150 graden groot hoek lens
- 460 mAh aparte lipo voor video zender en camera
- 2500 mAh lipo voor in de RC zender (hiermee wil ik ook de video ontvanger en bril mee voeden)
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Gister een bestelling geplaatst bij electronicaRC.com van een Fatshark Base SD 2013 en een 500mw 1.2ghz setje met receiver. Ik heb vanochtend deze zender(Graupner MX-16s 2.4ghz en 35mhz) gekocht. Ik denk dat ik eerst op 2.4ghz ga vliegen om aan alles te wennen als ik mn fpv spullen erop heb zitten. Als ik dan genoeg ervaring heb en verder wil gaan zal ik overgaan op 35mhz.

Vanmiddag maar een bestelling bij hobbyking(NL) plaatsen van:
- Fpv-camera
- 150 graden groot hoek lens
- 460 mAh aparte lipo voor video zender en camera
- 2500 mAh lipo voor in de RC zender (hiermee wil ik ook de video ontvanger en bril mee voeden)

probeer altijd alles op 1 lipo aan te sluiten,, in je vliegtuig
met 35 mhz ben je beter af
ik heb ook mx16 werkt prima

dacht dat vol geladen lipo 3s te hoog voltage gaf voor mx 16

lipo,s kosten bijna niks meer,,ook in NL dus eigen lipo op je grond station

rob
 
Laatst bewerkt door een moderator:
:-) .......er zijn twee "kampen" wat betreft lipo gebruik. Ik ben van het kamp aparte lipo voor je video TX en camera . De meesten gebruiken slechts 1 lipo, dus de vliegaccu ook gebruiken voor het voeden van de VTx en camera.
 
Hi

ja beetje zender en camera gaan al gauw 1 amp gebruiken
dus gaat je lipo na 0,4 amp al helemaal in kakken
Dus 20 minuten stroom voor cam en zender

Met alle risico s dat lipo niet vol is. Achter uit gaat

1 van mijn vlieg maten heeft 5 amp lipo voor cam en zender
Bla bla. Dan heb je stroom aan board

maar goed probeer te helpen. Niet afzeiken

gr. Rob
 
Toch maar wel een aparte lipo besteld voor ground station. 1800mAh moet meer dan genoeg zijn dacht ik zo.

Wat betreft de 3s lipo voor de zender klopt wat je zei Robot. kan een voltage aan van 9.6 tot 12v. Toch maar besteld omdat de huidige accu die er in zit niet veel meer is. Dan laad ik hem gewoon op tot max 12 volt ipv 12.6.

Van de 35mhz 4ch ontvanger die ik bij de zender kocht, was de antenne van afgebroken. Ik had gelezen dat er een antenne op hoort van 1000mm. Dus nu ben ik op zoek naar een dunne draad die ik hier op kan solderen.

1 meter draad is best een flink stuk. Het lijkt mij ook gevaarlijk om dit los te laten hangen met al die props. Hoe werken jullie dat weg op jullie multi?
 
Opladen tot 12V is niet zo heel handig:

1. Het is lastig met de huidige opladers omdat je de cellen gebalanceerd wilt hebben. Je zou moeten opladen totdat de slechtste cel 4.00V meet en vervolgens balanceren zodat de 2 andere cellen zakken tot hetzelfde voltage.
2. Je gebruikt ongeveer 20 a 25% v.d. capaciteit niet.

Misschien kun je beter een (silicium) diode ertussen solderen, daarmee zakt de spanning ook 0.6V. Je zit dan wel eventueel aan de onderkant met wat capaciteitsverlies; het hangt helemaal van je zender af tot welke lage spanning hij nog correct werkt, maar ik verwacht eigenlijk geen problemen.

Martin
 
Back
Top