Hey Fons,
de romp in balsa maken is natuurlijk mogelijk, dat dient eigenlijk enkel om de componenten van de radiobesturing in te bouwen. Maar als je die dan een mooie vorm wil geven zal je wel wat werk hebben.
In piepschuim is het enkel de ruwe vorm uitsnijden met een hete draad en vervolgens schuren. Dan een glasmat erover, nog wat bijschuren en je hebt een rompje. Da's op 3 dagen klaar. Met balsa ga je meer werk hebben.
Wat rolroeren betreft, alles is mogelijk natuurlijk dus dat gaat ook wel. Dan zal je wel een aantal aanpassingen moeten doen. Vooral de beplanking aan de achterlijst breder maken. Dit omdat de vleugel aan de bovenkant helemaal niet beplankt is en de bovenste hoofdligger zit wat dieper in de ribben. Hierdoor hangt de bespanning redelijk door tussen de ribben.
Maar waarom rolroeren? Het vliegt perfect zonder en stuurt prima. Als je een wat kunstvlucht wil doen kan je beter een ander model nemen. Dit is echt om rustig romd te cirkelen.Rolroeren zijn echt niet nodig maar kunnen wel met niet al te veel aanpassingen ingebouwd worden. Dan moet je ook de V-stelling wat kleiner nemen.
Zoals hij nu is vliegt hij zo gemakkelijk als een beginnerszwever.
Het grootste probleem voor mij is die vogel boven krijgen. daar heb je een speciale Huckepack voor nodig. Vermits de vleugel 60 cm breed is (koorde), en ook de breedte van de romp speelt parten, de steunen moeten ver uit elkaar staan, ik schat een dertig cm wil de romp ertussen passen.
In een andere club heb ik ze al een lier / sandow zien gebruiken om een bussard naar boven te krijgen dus dat is mogelijk. Die gaven wel de tip om de vleugels dan te versterken. (hoe, zie een van mijn vorige berichten)
Slepen moet volgens mij ook mogelijk zijn, maar hiermee heb ik geen ervaring en heb ik nog niet gezien met een bussard. Maar ik overweeg wel om dat te doen omdat er maar 1 aangepaste Huckepak in de club is en meerdere slepers.
Ik heb ze al wel gezien met een motor in de neus, een 3.5cc of zo en dat is echt geen zicht. Dat is jaren geleden, toe stond electro nog in de kinderschoenen. Nu is dat wel mogelijk volgens mij.
Als ik mijn uitgeleend digitaal fototoestel terug heb, plaats ik wel foto's, dan is het wat duidelijker.