Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Nota: This feature may not be available in some browsers.
Rik, even een vraag: waarom stuur je de hoofd-as waar de brug aanvastzit met 2 motoren aan? Dan is de boel toch statisch overbepaald?
In precisie engineering oplossingen wordt dit vaak maar aan 1 kant aangedreven, maar dan is de overspanning ook een stuk kleiner.
Nauwkeurigheden van motoren zijn zo groot dat je minder problemen hebt dan met 1 lange riem bijvoorbeeld. Overspanning te groot om eenzijdig aan te drijven (eisen aan geleiding dan zo groot dat dit een betere oplossing is). Grote CNC machines werken vaak ook met 2 kogelomloopspillen, aangedreven met 2 motoren, stabiliteit van brug gaat fors omhoog wanneer deze aan 2 zijden opgesloten is, zeker wanneer je zijdelingse krachten op je frees gaat zetten (en die komen erop). Grote jongens doen het hetzelfde dus. Ik kan me deze oplossing zeer goed voorstellen![]()
@ Mijn motoren zijn 3Nm, dat is vrij fors voor zo'n machine...
Hoe zit dat bij jou?
Gr. Rik