Ik heb met goed resultaat bij meerder antennes het vogende gedaan:
Schoonmaken met terpentine.
Vul een hoog jampotje met terpentine, zet de antenne daarin, met het schroefgaatje omlaag, en schuif zo de antenne heel wat keren in en uit. Veeg de uitgeschoven antenne regelmatig schoon met tissue/ keukenpapier tijdens dit proces.
Je zult verbaasd staan over hoeveel viezigheid eruit komt!
Eventueel nogmaals herhalen met schone terpentine.
Als laatste de antenne drogen met tissue/keukenpapier en verder aan de lucht laten drogen. Terpentine verdampt volledig.
Na-smeren en onderhoud: contactspray.
Contactspray 60 van contact-chemie werkt uitstekend voor een kleine schoonmaakbeurt, en laat ook een beschermende laag achter in het inwendige.
Spuit het in de antenne door het schroefgaatje.
Wat mij betreft kun je ook na-smeren met WD40. Dit is een behoorlijk dunne olie, in een schone antenne zal dat niet zorgen voor slecht contact.
Niet na-smeren veroorzaakt snelle slijtage in de antenne bij het in en uitschuiven, met slecht contact als gevolg.