Beste Lipo "Stickpack"

voordeel van een shorty lipo ivm dat het gewicht wat minder aan de buitenzijde

Wat jij een voordeel noemt is volgens mij een nadeel.
Een T-Bar chassis is erg complex,
en zeker veel complexer dan een 4wd tourwagen.


Daar de F104 altijd een probleem heeft met te veel stuur is de beste oplossing de elctronica op de originele plek te zetten en de accu helemaal naar achteren.
daar zit ook al een tegenstrijdigheid,
de "masssa"wil in de bocht naar buiten,
dus voorin meer massa geeft onderstuur,
maar meer druk op de wielen geeft meer grip.

Zo zit een T-bar chassis vol met lastige afstellingen,
soms verander je achter iets wat aan de voorkant effect heeft.

Misschien kan Joost hier iets zinnigs over zeggen.
 
Tja:confused: verwarrend is het idd maar het werkt wel.
Het is het zelfde als met de stalen achteras.
Mensen zeggen gebruik de carbon as want dat is sneller ivm acceleratie en minder roterende massa.
Het maffe is als je de stalen achteras gebruikt de auto beter te rijden is ivm meer druk om de achterwielen.
Het is niet altijd wenselijk dat de massa naar buiten gaat op het chassis om meer druk te krijgen op de wielen.
Net als nieuwe banden meer grip zouden moeten geven als wat oudere afgedraaide banden.
Nieuwe hoge banden geven meer grip maar zijn in het grens gebied onvoorspelbaar.
De wat lagere "oudere" band is beter controleerbaar over het hele gebied en geeft veel beter de grenzen aan.
Complexe materie, ik weet het maar je merkt het wel op de baan.
Heb afgelopen jaar zelfs al mensen gezien die een F104 met saddlepack accu's hebben gereden;).
Dit om meer druk op de achterwielen te krijgen zo als de F103 standaard al heeft door de accu die ver naar achteren zit.
Ik ga met deze beweringen absoluut niet uit van een 4WD auto mar toch echt van de Tamiya F1 modellen.
Indien je een ETS wedstrijd mee wil rijden, ben je zelfs verplicht om de shorty lipo te gebruiken.

mvg Roy
 
…..daar zit ook al een tegenstrijdigheid,…..de "massa"wil in de bocht naar buiten,……dus voorin meer massa geeft onderstuur,……maar meer druk op de wielen geeft meer grip……..soms verander je achter iets wat aan de voorkant effect heeft

Door ergens meer of minder gewicht toe te voegen, of te verwijderen, verander je de balans, hierdoor kan je “voor” iets veranderen, wat effect heeft op de achterkant of andersom.

Wat bepalend is, is of je het extra gewicht wat zich horizontaal/zijwaarts wil verplaatsen, vertikaal kan laten afbuigen, via de banden naar de ondergrond, dan wordt het omgezet in meer/extra grip. Buigt het niet vertikaal af, dan zal de auto aan die kant waar het extra gewicht naar toe is verplaatst, meer gaan glijden/horizontaal naar buiten willen bewegen.
 
Back
Top