Pfff.... ik gebruik gewone kopspelden (met het inimini metalen kopje, niet met het plastic bolletje), in combinatie met een 50 grams hamertje, of welk ander licht maar hard object dan ook (bijvoorbeeld het handvat van een schroevedraaier) om ze in de bouwplank te tikken, en een klein puntbek tangetje om ze weer te verwijderen.
Triplex of andere hardere houten onderdelen pin ik niet vast door de speld er doorheen te tikken, maar door rondom spelden onder een hoek van 30~45 graden in de bouwplank te tikken, dat houdt het onderdeel ook prima op zijn plek met als voordeel dat je de verse constructie niet per ongeluk uit elkaar rukt bij het verwijderen van de spelden.
Ze kosten niks, en je kan ze bij bijna iedere supermarkt kopen (zelfs bij dat min of meer "camping-supermarktje" in het inimini kleine dorpje waar ik woon).