Bouwverslag 2 x ziroli 1/5 JU-87 B1 stuka

Jasper en ik gaan beginnen met de stuka's. We zullen proberen jullie via dit forum op de hoogte te houden van de bouw. Complete balsaboom is besteld en Jasper is op dit moment druk bezig met het zagen van het hout. Beide kisten zullen worden voorzien van een DLE55 motor met eigenbouw uitlaat (RVS koffiepadbussen of beschuitbus)
We hebben de motorkap, spinner, wielkappen wel bij Ziroli besteld. Aangezien de kist niet echt snel hoeft te zijn denk ik aan een 20x10x3 prop. De hoofdliggers in de vleugels worden van vuren i.p.v. balsa gemaakt. Het is de bedoeling de vleugel in de knik afneembaar te maken.
 
Hoi Jasper hierbij al de eerste foto's:
009.JPG

010.JPG
 
Ronald, Jasper.
Ben benieuwd naar het resultaat, hoop ze deze zomer in Odoorn te zien vliegen.
Komt toch wel een sirene op? En een bom om af te gooien?
Ga dit draadje nauwgezet volgen.
 
Ronald, Jasper.
Ben benieuwd naar het resultaat, hoop ze deze zomer in Odoorn te zien vliegen.
Komt toch wel een sirene op? En een bom om af te gooien?
Ga dit draadje nauwgezet volgen.

Hoi Marcel,

Er komen bommen(afwerpbaar) onder de vleugels en een in het midden van de romp.
Duikremmen worden ook functioneel.
Sirene komt er ook op alleen zijn we daar nog over aan het brainstormen,maar dat gaat zeer zeker goedkomen.

wij hopen de kisten over een jaar klaar te hebben,aangezien ik ook nog met huis bezig ben,denk ik toch dat ik iets langer bezig ben, maar dat mag de pret niet drukken.

groetn uut Ogevene:mrgreen:.
 
Dit gaan we zeker volgen. Nog een tip wat betreft het landingsgestel:

Ziroli Stuka Struts

Is een stuk sterker dan de verenstaal constructie op de tekening.

Groet,

Geert

ja maar ook schreiend duur!!!!!!!!!!

We maken ze van gasveren van een achterklep van een oude auto(sloop):mrgreen:.

heb ze ook gebruikt voor mijn vorige project "SPIRIT OF ST.LOUIS""

En die werken ook perfect!

En kost geen drol.

Jasper
 
Hoi Patrick,

Klopt DLE55 kan mooi onder de kap blijven.
005.JPG

006.JPG

Ik zit nog in twijfel voor mijn Corsair want Ziroli schrijft een Zenoah 62 cc voor en ik nog niet hoe het zit met de betrouwbaarheid van de DLE 55,als deze net zo is als van de Zenoah dan ga ik hem misschien ook gebruiken...

Patrick
 
Ik ken iemand die al geruime tijd vliegt met motoren van dat merk
goed afstellen in het begin
maar verders eerder te vergelijken met een 3w dan met een zenoah
 
Hallo jongens,

succes met de bouw van de Stuka's ! Altijd al een lievelingskist van me geweest.

Zelf vlieg ik met deze ! Is ondertussen wel omgebouwd naar electro. In deze setup moet hij wel opnieuw nog ingevlogen worden.

Er zit bij mij een sirene in van 130 dB (klinkt veel, maar valt eigenlijk in de lucht nog een beetje tegen). Als jullie meer info willen, dan hoor ik het wel !

groetjes,

Davy
 
Gave bak Davy!
Deze ook van Zirolli?
Kun je wat meer vertellen over de setup? Ook die sirene wi ik wel meer over weten.
Wat voor geluid maakten de orginele eigenlijk?
 
Gave bak Davy!
Deze ook van Zirolli?
Kun je wat meer vertellen over de setup? Ook die sirene wi ik wel meer over weten.
Wat voor geluid maakten de orginele eigenlijk?

Als de Stuka zijn bommen ging afwerpen ging ie duiken, en maakte hierbij dit geluid:
Tim
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Gave bak Davy!
Deze ook van Zirolli?
Kun je wat meer vertellen over de setup? Ook die sirene wi ik wel meer over weten.
Wat voor geluid maakten de orginele eigenlijk?

Rob,

ik moet bekennen dat ik het toestel ooit klaar zijnde kocht. Als ik me goed herinner, dan had deze man het toestel zelf gebouwd maar ik weet niet of het een kit of van plan was. Sorry !

De setup die ik er nu in heb zitten (en nog niet mee gevlogen heb), is de volgende :

Motor = HobbyKing Online R/C Hobby Store : TGY AerodriveXp SK Series 63-64 230Kv / 3150W $59.15

Regelaar = HobbyKing Online R/C Hobby Store : TURNIGY Sentilon100A HV 5-12S BESC (Ver4) $99.99

Prop = HobbyKing Online R/C Hobby Store : TGS Sport 20x12E Precision propeller $10.64

En dat aangedreven met 10S1P 5000 mAh lipo's !

Wat de sirene betreft, zal ik gauw eens proberen foto's te maken. Het is alleszins een vrij simpel systeem waarbij de sirene gewoon wordt aangestuurd met een 3S1P lipo pakketje met ertussen een schakelaar.

P.S. Volgens mij had de Stuka zelf geen sirene aan boord, maar kreeg hij dit fluitende geluid als hij aandook door de wind over de specifieke rolroerstructuur ! Maar ik kan mis zijn !

Groetjes,

Davy
 
P.S. Volgens mij had de Stuka zelf geen sirene aan boord, maar kreeg hij dit fluitende geluid als hij aandook door de wind over de specifieke rolroerstructuur ! Maar ik kan mis zijn !

Groetjes,

Davy

van wat ik begrepen heb zaten de sirenes in de strutcovers, en dreven die kleine propellertjes die erop zitten de sirenes aan.
 
Hoi Davy,

Ziet er erg mooi uit die stuka. Ik zou heel graag willen weten hoe je het met de sirene hebt gedaan. Kun je hier meer over vertellen? Heb je misschien een filmpje op youtube staan?
 
Back
Top