Je gebruikt een verouderde webbrowser. Het kan mogelijk deze of andere websites niet correct weergeven. Het is raadzaam om je webbrowser te upgraden of een alternatieve webbrowser te gebruiken.
Bouwverslag , Short S.23 ''C'' class empire vliegboot
Inmiddels is het prototype van Bart zijn Short S23 weer in flying order gebracht en wacht op zijn re-maiden.
Nu nog Tom v M een beetje kietelen wanneer die kan om een paar actie plaatjes te schieten.
Ben van plan om hem vanaf het waaltje bij Rijsoord te vliegen s'avonds bij weinig tot geen wind.
Er zijn een paar specifieke wijzigingen aan de vleugel aangebracht om e.e.a een beetje stijver te maken en o.a. de drijvers demontabel te houden net als de rolroer servo's met een andere aansturing.
Is meer van persoonlijke aard, heeft meer te maken met 21 jaar bouw ervaring.
Er zitten nu 4 z.g.n. bell type mototern op met een KV van 800 rpm/V en Turnigy 3 blads 9x7 in plaats van de GWS props, de Turnigy props zijn wat stijver en beter in balans.
Regelaars zijn de 18 Amp bullit proof Turnigy plush amps geworden.
Nu trekt de kist 46 Amp bij 520 Watt op 3S.
We zullen het wel zien.
Veel succes met de re-maiden. Met houw ervaring komt dat helemaal goed. Vergeet hem goed uit te melken met landen zodat het neusje aardig omhoog staat zodat het puntje van de step alleen het water aanraakt. Ook met starten aardig ''up'' houden.
@ Ramses : Mooi heh ! die buurman van Jim kan ook mooi fotograferen. Jim gaat volgende week naar Canada , daar is de Chiliwack fly-inn. Ivan Pettigrew zal daar ook aanwezig zijn. Dit is de man die de Short Solent waar ik mijn empire op heb gebaseerd heeft getekend. Toch leuk dat hij de empire nog eens in het echt gaat zien.
Hoi Bart.
Je ouwe kissie heeft weer gevlogen hoor, naar volle tevredenheid.
Het zwaartepunt heb ik nu op 10 cm van de voorlijst staan i.p.v. 9 cm, nu is het hoogteroer lekker precies.
Die Bell type motoren maken de kist superstil en het spul gebruikt heel weinig stroom plus power zat.
En als ik nu ook nog eens kan achterhalen hoe dat nieuwe gekloot werkt zou ik wat fototjes kunnen plaatsen op dit lekker 'handige' forum. lekker user friendly allemaal.
Maar eens afspreken om de Short's tegelijk in de lucht te zien.
Alleen maar langzaam gevlogen, ben een schaal vlieger he.
Foto's is gekloot, krijg continue fout meldingen en als het na een paar minuten niet werkt gaat bij mij de stekker eruit, ben een apple user, werkt altijd zodoende.
Dat laatste filmpje is geschikt voor 'blik op de weg' Waterpiraat!
Totaal indrukwekkend! Supermarionation (Thunderbirds by proxy)...
Nu nog even een cocpitcam view er bij (als dat past)... en een als passagier onder de vleugel.
Gut, wat vliegt dat ding toch goed! De echte shorts zullen zast en zeker ook prima vliegeigenschappen hebben gehad.
Er even voor gaan zitten, met deze warmte toch lekker binnen in de koelte...
Schitterende opnames, zoals hier boven ook al gezegd, leuk die verschillende camera opnames bij elkaar.
Vliegt echt mooi.
En Bart, zie je nog een mogelijkheid om de Short te vliegen vanavond?
De mijne ligt in de auto te wachten................
Denk dat het weer morgen wel eens heel anders kan zijn.
Groet Ger.
De oude Short van Bart L wordt mee vaak gevlogen de laatste dagen. (word al een beetje saai)
Vanavond ruim een uur met de Short gevlogen, was windstil en dat is toch het mooiste weer om lekker veel starts en landingen te maken.
20 minuten met een 3S 5000 pakket en dan nog 30% overhouden, nice.
Binnenkort maar eens een paar formatie vluchten maken Bart.