bouwverslag van de RESOLVE

Walter: Zo te zien woon je in Apeldoorn.
Ga eens naar Henk Bunte van het Modelbouwatelier.
Modelbouw Atelier Apeldoorn - Het juiste adres voor modelbouwers van stoommachines, Live-steam locomotieven, stoomschepen en historische houten schepen

Ketelboetershoek 28, Industrieterrein Matenhoek (wijk 28)
7328 JE APELDOORN
Tel: 055 5334138
Openingstijden : Do - Vr: 10.00 - 17.00 Za: 10.00 - 16.00 of na afspraak (niet altijd deskundig advies aanwezig)

Hoewel hij over het algemeen stoomdingen in zijn winkeltje heeft, wil hij ook nog wel eens hout hebben. (Om stoomketels te bekleden)
Is dicht bij je... Bel 'm eens op.
(zijn modelbouwzaak is in feite "hobby" van hem; hij heeft als "echt werk" een ander bedrijf...)
Hele aardige vent, prima modelbouwer met zeer veel verstand van zaken.
Als je er komt: doe 'm de groeten van me!
 
hoi roel
volgens mij ben ik daar al eens geweest hij had een winkeltje achter zijn huis?maar ik heb toen de laatste latjes meegenomen,is een aardige man een echte stoomfanaat,wil ik ook wel in mijn boot hebben maar mijn aow is daarvoor niet toereikend!!ga wel weer eens kijken daar, bedankt voor de tip.maar de redder in nood heeft zich al gemeld ad bakker stuurt mij een envelope vol met latjes.veel succes zondag ik kom zeker kijken mooi ritje op de motor! groeten walter

ps het is voor mij de eerste keer naar ik naar zon meeting ga,kan je overal bijkomen ivm fotoos nemen van de schepen?
 
full

hallo hier een kleine update,kreeg vanmiddag een envelope met inhoud van ad bakker met de lang verwachte latjes

full


de mahonie latjes waren precies goed dus dat vergeet ik ook nooit meer

full


overal magneetjes mijn bijnaam de magnetenman


full


ze zijn wel stoer op die oude schepen, geen yoystick met allemaal computerschermen, maar een echt ouderwets roer

full


full


full


ik vond de schoorstenen niet mooi recht staan dus maar een afstandhouder gemaakt
ik weet niet of dat vroeger ook was maar kan hem altijd weghalen

full


full


de calypso ook even een kamera gegeven

full


en hier een overzicht waar ik tot (groot verdriet van mijn vrouw) de hele avond zit te vermaken!!tot de volgende update groeten walter
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Hoi Walter,

Magneetjes werken fantastisch!!

Op de club waar ik was wezen kijken waren ze er ook weg van!

Volgens mij heb ik dat uit jou verslag gehaald?:confused:
 
Hallo Walter,

Slim idee van die magneetjes maar heb je nooit geen last gehad met storingen tijdens het varen. Ook niet van veraf...?

groeten Paul
 
Hallo Walter,

Ja de zaken gaan vooruit,stilgezeten heb ik niet bij mijn boot,alleen veel tijd gelaten met een update plaatsen.
Je kent het zelf,bedoel je bent verhuisd en daar had je ok niet altijd tijd en misschien ook weinig zin om iets te doen.
Maar het gaat verder of niet?

Om even op je vraag terug te komen;
voor het tentdoek gebruik ik gewoon een "oude kussensloop" van katoen,met nadruk op "oud"voordat we problemen met moeders de vrouw krijgen ;-)

deze doe ik verouderen met of olieverf(heel dun erop wrijven)of ik leg de delen die ik nodig heb in een bakkie met thee tot ik de gewenste kleur heb.

De smaak laat ik aan een ieder zelf over ;-)

Ik hoop dat je er wat aan hebt jongen,en we horen elkaar weer.

Groetjes,John
 
hallo paul
ik zal je eerlijk vertellen dat ik dat niet weet!!ik vind het leuk boten te bouwen,maar ik heb er nooit mee gevaren,terwijl alle elektronica erin zit!!daarom kan ik er niets over vertellen.ik heb toen in china bij DEALEXTREME een hele boel van die magneetjes gekocht en sindsdien magneet ik de hele boel vast!!want als ik een keer de boot anders wil maken hoef ik niet alles te slopen!!ik ga as zondag naar amersfoort met de motor eens kijken hoe zon vaardag is,en als het leuk is probeer ik het volgend jaar ook eens mee te varen!! walter

hallo dutch dds bedankt voor je tip gelukkig stond erbij dat ik OUDEL LAKENS EN slopen moet gebruiken want ik was al met een woeste blik naar de linnenkast gelopen met een grote schaar in mijn hand,alles voor de hobby!ik ben blij dat je terug bent op het forum!!aan mijn huurhuis valt er niet veel aan te verbouwen,dus ik wens je veel plezier met muurtjes metselen enz hopelijk houd je nog wat tijd over voor de modelbouw!! walter

ps welke kleur olieverf gebruikte jij voor de lakens of is het een neutrale kleur?
 
textielverf

Hallo Walter, ik spring van het ene naar het andere draadje van jouw.
Om touwwerk en andere dingetjes van katoen en ed. te kleuren gebruik ik textielverf, bij de drogist in diverse kleuren te verkrijgen of een beetje kleuren in een kopje met een theezakje.

Gr Wim
 
He Walter,

Maar goed dat je oude kussenslopen genomen hebt ;-)

Ja ik ben ook wel blij dat ik weer aan de slag kan met mijn boot,ze moet ook eens klaar zijn.
De Olieverf die ik gebruik zijn gewoon kleine tubetjes die je zo in een schilderszaak kan kopen,geloof zit 10 ml in.
De kleur die ik gebruik heet : Umbra-deze heeft een rood-bruine kleur,maar op verschillende kleuren ondergrond heeft ze ook een beetje andere kleur,ze werkt anders.Bij mijn boot met het muisgrijs als ondergrond loopt dit Umbra uit van geel-groen tot rood-bruin,dus veel kleurrichtingen mit een tubetje.

Zou dit te ingewikkeld worden dan neem Thee,gewoon een bakkie thee zetten en het doek erin leggen en het er zolang erin laten tot je de kleur hebt die je denkt te willen hebben.Of 2 zakjes thee erin leggen,moet je ff uitproberen,wat voor jou het gemakkelijkste is.

Ik hoor van je,groetjes John
 
Oeps,toch nog iets vergeten:
Als je olieverf neemt,dan neem harde penseeltjes,een likkie olieverf erop en dan het meeste er weer vanaf wrijven met een lapje,dan met het penseel over het doek wat je gekleurd wild hebben en licht inwrijven.

John
 
hier weer een kleine update van de resolve,dit wordt de overkapping voor de zonneschermen hoe dat in scheeps termen heet weet ik niet,maar dat het een hoop gepriegel wordt weet ik wel!! walter

full


full


full


full


full


full


full


full


http://www.modelbouwforum.nl/forums/members/wjjwalrecht-albums-bouwverslag-resolve-picture44203-167.jpg[/IMG

[IMG]www.modelbouwforum.nl/media/44274/full

de twee stukjes oude lakens was nog het meeste werk(ad nog bedankt voor de tip OUDE lakens te gebruiken),solderen ging ook niet van een leien dakje deed dat met een vlammetje en die zette ik vlak bij de boot(dom dom)bijna mijn bootje in de hens

navigatie licht erop,en ik kan volgende zomer varen!! tot de volgende update. walter

full
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Back
Top