Focke Wulf 190

Mooi om te zien hoe het vordert !
Wat heb je met de zwakke romp gedaan ?

Hoi Rob,

Dank je! De 1e romp die te zwak was heb ik gebruikt voor een aantal experimenten, schuren/plamuren en lijmen. De 1e motorkap heb ik gebruikt om de motor mee te monteren, zo kon ik extra grote gaten voor de cilinders slijpen en de motor mooi op z’n plek schuiven maar daarover later meer.

Na de experimenten heb ik de romp gekraakt en daarna weggegooid. Dat kraken doe ik vaker bij oude spullen om een goed gevoel te krijgen over hoe sterk materialen en verbindingen zijn. Materiaalkennis opdoen zeg maar.

Ik reageer zo even op je PB om te kijken of we iets voor elkaar kunnen betekenen.

Groet Frans
 
Hoog tijd voor een volgende update, ondertussen ben ik alweer een heel stuk verder namelijk!

Hier beide helften van het stabilo met elkaar verbonden en in vorm geschuurd en geschaafd.

IMG_4693.jpeg


Hoogteroeren los gesneden.
AC2B6D0E-B611-42FA-825B-A8F8D628952E.jpeg

Omlijsting gemaakt om de roeren heen, en het richtingsroer.
D87669C8-2D7D-488C-94A6-173FE4764F60.jpeg


Bijna klaar om te verlijmen, nog even nadenken over de aansturing.
IMG_4615.jpeg

Roeren verbonden met een 2mm staaldraad U-tje.
IMG_4714.jpeg

In het midden van de U een roerhevel, deze wil ik door middel van pull-pull aansturen.
IMG_4716.jpeg

En verlijmd.
IMG_4717.jpeg

En met dikke epoxie een mooie verbinding met de romp gemaakt.
IMG_4790.jpeg

IMG_4792.jpeg


tot de volgende!
 
Laatst bewerkt:
…. en dit draadje staat in de categorie “schaalmodellen”. Dan moet het natuurlijk zo goed mogelijk kloppen.;)

Ik ben altijd met heel veel respect de draadjes in dit forum deel aan het lezen. Zo knap hoe jullie dit voor elkaar krijgen.
 
…. en dit draadje staat in de categorie “schaalmodellen”. Dan moet het natuurlijk zo goed mogelijk kloppen.;)

Ik ga mijn best doen om er een echte schaalkist van te maken, met wat hulp van dit forum en clubgenoten gaat dat vast lukken!

Wat er in mijn achterhoofd een beetje meespeelt is dat ik deze kist een beetje als oefenkist/experiment zie.

Dat is het nadeel van zelf de mallen hebben denk ik. In mijn hoofd ga ik een hele serie Wulfen bouwen in allerlei verschillende versies de ene nog mooier dan de andere!

De FW 190 Z is ook zo’n versie die ik mezelf ooit nog eens zie maken, deze heeft volgens mij niet echt bestaan maar hij is wel onwijs gaaf!
IMG_1196.jpeg
 
Mooi project!
Als je in plaats van pur een triplex afsluitspant in het kielvlak lijmt, wordt dat ook veel stabieler, ook heb je dan gelijk een basis voor de richtingroer scharnieren

Ik heb een hard Balsa ligger in het kielvlak gelijmd, de pur was vooral bedoeld om de neuslijst van het kielvlak stijver te maken.
IMG_1187.jpeg


Staartwiel dat zit gemonteerd op een stukje multiplex, hoofdlandingsgestel wordt uiteraard wel intrekbaar.

leuk bouwverslag en mooi model :thumbsup:
ben benieuwd waar je op uit gaat komen qua gewicht...

De fabrikant geeft dit aan: “Motoren ab 30ccm Fluggewicht ca 6-7,5 Kg“ ik verwacht dat die van mij net onder de 10 kilo blijft.
 
De afgelopen weken ben ik bezig geweest met de cockpit, de inzet is een volledig cockpit! Want er is toch genoeg ruimte in de romp dacht ik…

Eerst heb ik wat liggers en spanten erin gemaakt, daarna een gedeelte van de cockpit vloer. Bewust nog niet de hele vloer om overal nog goed bij te kunnen.
IMG_0597.jpeg
IMG_0599.jpeg


Dit moet het gaan worden.
IMG_0707.jpeg


De piloot heeft ongeveer de ruimte van een boterbakje tot zijn beschikking.
F8E9EECE-ACDC-4CF0-8067-C4DD57133F7C.jpeg

Staat niet verkeerd dacht ik!
IMG_1153.jpeg


zo ziet de cockpit er momenteel in het daglicht uit, de plankjes links en rechts zijn bewust onder een hoek verlijmd. De achterwand niet die staat gewoon scheef en moet ik aanpassen. :hammer:
IMG_1190.jpeg

achter de cockpit heb ik de hoogteroerservo geplaatst. Deze is straks niet meer bereikbaar.
IMG_1191.jpeg

Dit bokje komt voor de cockpit te staan met de tank en gasservo erin. Bokje is van triplex en helemaal met epoxie afgelakt.
IMG_1193.jpeg
 
De afgelopen weken heb ik op een laag tempo nog wat gewerkt aan de cockpit en ik ben bezig geweest met een nieuw richtingsroer. De ruimte van de cockpit is nu klaar dus de volgende stap dat is het maken van de instrumenten e.d. Het maken daarvan dat ga ik binnenkort samen met Ramses doen!
IMG_1588.jpeg
IMG_1587.jpeg


Van het maken van het richtingsroer heb ik geen foto’s gemaakt helaas.. kielvlak is aangepast zoals het hoort.
IMG_1558.jpeg
 
Nu ik met de romp een heel eind op weg ben heb ik de vleugel er ook weer even bij gepakt.

De bovenkant van de vleugel heb ik al een tijdje geleden een keer ingedekt met 1,5mm balsa. Achteraf ben ik er niet zo blij mee want voor deze spanwijdte was 2,5mm beter geweest. (Of een paar liggers in het schuim)
IMG_1613.jpeg


Na wat puzzelen lijkt de retracts er mooi in te passen!
IMG_1612.jpeg


Voor de retracts heb ik een 3mm triplex framepje gemaakt, in eerste instantie gewoon recht en daarna pas gemaakt voor in de vleugel. Nu ik de exacte afmetingen heb wil ik dit van 8mm vliegtuigmultiplex frezen.
IMG_1615.jpeg


IMG_1616.jpeg


IMG_1617.jpeg


IMG_1618.jpeg


De verbinding van de 2 vleugelhelften daar ben ik nu over na aan het denken, zouden een paar multiplex wiggen voldoende zijn of zal ik er een vleugelbuis in verlijmen? Er zitten in principe geen liggers in de vleugel maar de vleugel wordt wel met een glasmat ingedekt.
IMG_1619.jpeg
 
En het resultaat van de afgelopen weken! Van 1mm triplex heb ik een mooi plaatje gesneden wat de romp ten hoogte van de cockpit netjes afwerk. Dit plaatje het ik getekend aan de hand van verschillende foto’s en bouwverslagen van andere modellen.

IMG_1678.jpeg


Het “dashboard” in aanbouw is gebaseerd op deze afbeeldingen van: aerocockpit.com

IMG_1681.jpeg


Hier gezellig samen met Ramses aan het knutselen, Ramses heeft voor mij een prachtige stuurknuppel gemaakt!
IMG_1689.jpeg

dec011b4-f12e-46f8-974b-d95646be6a64.jpeg

Zelf ben ik bezig geweest met 3D prints van instrumenten en ik heb de gashendel gemaakt.
d58bad3e-2e70-4c5c-8eca-8cf24cb12425.jpeg


Eindresultaat van de bouwavond:
IMG_1690.jpeg
b811eb50-4d10-4c92-9f2c-448e51d82993.jpeg
 
Back
Top