Funsonic FS 60 >> slechte verbranding

Hallo turbotechneuten,
Ik bezit een turbine Funsonis FS60 op kerostart en tweede turbinetrap ( heli).
Na het opstarten is één van de uitlaten onmiddelijk zachtrood waarna de turbine stopt.De fuelring is Ok ( flametest).Hebben jullie enig idee wat de oorzaak zou kunnen zijn?:confused:
bedankt voor de moeite.
 
Hallo.

Wat is er gebeurt voordat de turbine dit deed.
Is er iets fout gegaan ,een keer te warm opgestart ,te zwaar belast.

En hoeveel keer heeft de turbine gedraaid.

Weet je zeker dat de feulring in orde is ? ,want dit kun je namelijk met de gas test niet te zien

Ik heb ook een motor gebouwd ,en die is heel klein ,maar daar heb ik ook een gas test gedaan ,en alles bleek in orde te zijn .op het zicht, maar de motor bleef rot lopen rode plek aan 1 kant.

Toen heb ik twaalf potjes genomen ,en de ringleiding er op gelegd ,en een minuut lang de pomp laten draaien , en toen kwam ik aan een redelijk groot verschil.

Weet je wat je moet doen , en ik praat uit ervaring.
Als je problemen hebt met de motor ,haal dan het freepower gedeelte eraf , dat doe ik ook altijd, en start hem dan opnieuw op ,en dan kun je in de motor kijken ,en dan zie je wat er gebeurt.
De freepower is enkel maar belasting ,en als je die er af haalt ,en er is echt iets aan de hand ,dan loopt de motor nog net zo slecht.

Ik heb zelf ook veel ervaring met turbo props alleen vlieg ik er niet mee ,maar rijd ik ermee

Maar goed als je er niet uit komt ,dan moet je maar even een mail sturen .

Ik denk ,als ik jou verhaal zo lees ,dat er een stick tegen de buitenkant van de brandkamer ligt, daar zijn die heel gevoelig voor, maar als het niet te veel moeite is ,laat eens wat foto,s zien ,ik ben reuze benieuwd hoe dat motortje er van binnen uitziet, leer ik ook weer van ,en mischien is het problem dan snel opgelost.
Langs komen mag altijd ,dan kijk ik er wel even na ,zoveel zit er toch niet in een turbine wat fout kan zijn ,heb ik zo gezien.

Als je natuurlijk nog in een garantie periode zit ,dan kun je hem beter even opsturen ,want anders ben je je garantie kwijt ,en dat zou ook zonde zijn .

Ik hoor het wel .

Groetjes,

Martin.
 
Laatst bewerkt:
Hallo.

Nog even een vraagje , volgens mijn documentatie zitten er 12 sticks in de brandkamer, klopt dit?

Heb ook nog even nagekeken ,maar de fs 60 is nergens meer te vinden ,alleen de fs 70 turboprop.
Deze motor is zowel als stuwdrukker ,of als turbo prop te gebruiken .

Groetjes,

Martin.
 
Hallo Martin;
Allereerst bedankt voor de response.Er zijn 12 sticks op de ring.
Inderdaad de fuelring is op GAS getest en niet op debiet.De orginele Fuelring was op drie plaatsen beschadigd (bijna dichtgeknepen in de bocht).We hebben dan een kopie gemaakt met hetzelfde resultaat als gevolg.
De turbine is een FS 70 en een 18 maanden oud.Deze turbine is van GAS naar Kero omgebouwd door de fabrikant.Alles samen heeft ze er een 60 tal minuten op zitten.
Er zijn geen onregelmatigheden met de turbine gebeurd.
MVG
Michaël
 
Bedankt Michael.

Maar wat is nu de volgende stap die je gaat doen ?

Ik weet niet waar je woont ,maar ik wil er altijd wel even voor je naar kijken hoor ,absoluut geen moeite.

Ik vind het prachtig om een ander te helpen, en we leren er allebei van toch?



Ik hoor het wel ,

Succes,

Martin.
 
Dus als ik het goed begrijp zat die dicht geknepen feulring er al in toen je hem kocht ?


Wat voor naaldjes gebruik je voor de inspuiting.

Ze mogen niet te groot zijn .

Ik zelf gebruik naaldjes met een buiten diameter van 0.5mm en die zijn 0.25mm binnen diam.

Dit werkt prima.

Groetjes,

Martin.
 
Hallo Martin,
Ik krijg de foto's voorlopig niet meegestuurd.De naaldjes zaten er inderdaad licht geknepen in.Met gas gaf dit geen problemen.De tweede fuelring is gemaakt van spuitnaalden met 0,9 mm buitendoormeter.
mvg
Michaël
 
Oh Michael ,dan weet ik het probleem al.

De naaldjes zijn te groot , die moeten echt niet groter zijn dan 0,5mm buiten diameter.

Dan is het probleem opgelost, gewoon even een nieuwe inspuitring maken ,met naaldjes van 0,5mm 12 stuks ,en dan loopt ie weer als een zonnetje.

Weet je waarom het niet gaat met grote naalden?

Als je grote doorlaat hebt dan kiest de brandstof altijd eerst de naaldje die het meeste beneden liggen (zwaarte kracht) en dan gaat hij langzaam de hele ringleiding op druk zetten naar boven toe, maar dan loopt je motor al lang ,dus krijgt ie scheve verbranding.

Als je kleine naaldje gebruikt ,dan heeft de pomp meer moeite ,om de brandstof door de naaldjes te krijgen ,en zet hij bijna direct de gehele leiding onder druk ,en spuiten alle naaldje tegelijk de kero in de sticks , en dan is je motor veel feller ,en veel kouder bij het opstarten.

Je komt er wel uit,

Groetjes,

Martin.
 
Oke Michael ,en als je wilt even een berichtje terug als de motor weer draaid.

Veel succes ,en je weet het , als je problemen hebt met het maken van de feulring ,ik heb er hier nog 1 liggen , dus komt altijd goed,


Groetjes,

Martin.
 
Back
Top