Hellingzweven rondom Altea

Ben op dit ogenblik ook in Spanje (Las Rejas Golf in Benidorm) maar heb geen toestel bij me.
Ook een super plek om te hellingzweven is het vliegveld voor de blusvliegtuigen. (N, E NE Helling)
Het ligt tussen Tarbena (richting Col de Rates) en Castell de Castells , iets meer richting Castell de Castells rechts af buigen.
Je kunt het beste even vragen.
Je moet wel geen hoogtevrees hebben want je kijkt me daar een gat in.
Wel even bij de vliegers je melden, komt er een kist binnen dan blazen ze op een toeter.
Het vliegveld is iets heel bijzonders, de baan is heel erg kort, ze vallen daar naar beneden en pikken zo snelheid op, landen steil bergop.

Jammer dat het restaurant dicht is op de Col, je kunt er prima (Duits) eten.

Harry
Deze locatie staat op m'n bezoeklijst. Even de wind afwachten maar wat ik zo op Google Maps zie lijkt het een veelbelovende plek. Prachtige locatie.
e6f9e4439bd9b6ad824719c93452501a.jpg
 
Laatst bewerkt:
Ik gaf al een hint, maar ik zit nu ongeveer halverwege Altea, wat hoger en kouder.
Helling zweven is daar 's zomers heel goed, maar los van de wind zijn in de winter de landingsmogelijkheden minimaal, je glijdt zo weer de berg af.
Dus in de winter gaat de Multiplex Gemini op Ski's mee, hier een kort filmpje van eergisteren.

Rick
 
Wat noordelijker, Puy Aillaud, vlak bij l'Argentère la Bessée, een km of 12 ten zuiden van Briancon. Wanneer daar een kind van je woont ga je daar regelmatig naar toe. Zowel 's zomers als 's winters geen straf.
 
Nee, 's winters niet, wel vanaf begin april, dan op de Puy de Manse een km of 10 NNO van Gap, of echt in de zomer op verscheidene hellingen hier in de buurt. En altijd de wedstrijd op de Col de Tende midden juli.
 
  • Like
Reactions: jve
Af en toe ineens n zakker (shit happens), dus dan niet te lang wachten, dan is er nog eea te redden.
Wanneer je langer wacht kom je nog n flinke afgrond tegen. De weg die daaronder loopt is helaas niet toegankelijk dus dan is het bye, bye.
Maar lang leve de Chinese thermiek.
 
Back
Top