Hulp gevraagd

Hoi mensen,

Jaren geleden heb ik met modelvliegtuigen gevlogen. Op een gegeven moment is dat gestopt. Nu heb ik een jaar geleden voor de lol een Graupner Juniorline Sky Passion gekocht. Een hele simpele 3 kanaals electrohelicopter. Mijn bedoeling was om hiermee binnenshuis te vliegen.

Maar helaas het ding kan alleen vooruit, omhoog en links en rechtsom. Nu ben ik ook niet zo groot behuist, dus ik kan er eigenlijk geen kant mee op!

Nu zag ik een Aerotoys Nine Eagle Solo Pro staan bij Quartel en dat leek me een beter geschikte heli voor binnenshuis. Nu heb ik de volgende vragen:
* kan ik hier wel mee uit de voeten (qua besturing etc.)?
* Is er een ander alternatief?
* Of kan ik beter doorsparen voor iets waar ik ook buiten mee uit de voeten kan?

Ik ben al een jaartje of 20 uit deze mooie hobby, dus ik ben zeer benieuwd naar jullie mening!

Groeten,
Peter
 
Die heli vliegt opzich nogal als een co-axiale helicopter eigenlijk, maar met stuur bewegingen van een fixed pitch helicopter. Verwacht dus geen 1 : 1 gedrag ten opzichte van een echte fixed pitch helicopter zoals bijvoorbeeld een Honey Bee FP2 of een Walkera 4#6.

Voor indoor is die (Hype / Kyosho trouwens, niet Aerotoys) Solo Pro wel meteen een van de meest leuke helicopters om mee te vliegen en niet duur natuurlijk.

Bijkomend gunstigheid is dat de heli best wel wat kan verduren, voordat er iets breekt (landingsgestel is wat zwak uiteindelijk, maar de rest is nagenoeg niet kapot te krijgen, tenzij je echt keihard crasht of tegen objecten aan raced.).

Wil je serieuzer het helicopter vliegen weer oppikken
en ben je niet vies van een grotere uitdaging, dan zou ik de Walkera 4#6 adviseren. Het vliegt weer heel anders en veel echter, maar ook deze heli kan een klap verdragen mocht het fout gaan en is ook bedoeld om binnen te vliegen.

Nadeel van zowel de Solo Pro als de Walkera 4#6 is dat ze echt niet buiten kunnen vliegen, tenzij het echt windstil weer is, zonder vlagen.

In een kleiner huis zul je overigens met de Walkera 4#6 ook meteen aanzienlijk minder kunnen, omdat deze een stuk groter is.

* Of kan ik beter doorsparen voor iets waar ik ook buiten mee uit de voeten kan?

Die vraag kun je eigenlijk alleen zelf het beste beantwoorden. ;)

Dat is natuurlijk flauw opgemerkt, maar het hangt er een beetje vanaf hoeveel tijd, geld en moeite je erin wilt steken.

De solo pro als oefen helicopter als voorbereiding op het grotere werk is namelijk een goed idee, maar dan moet je dus wel meerdere helicopters kopen.

Wil je binnen kunnen hoveren en buiten vliegen, dan zou ik je een grotere helicopter adviseren zoals de Robbe Arrow Plus Trainer:

YJq39hE0Zpk[/media] - arrow plus trainer.wmv

Vergis je echter niet. Als nog altijd vrij kleine en lichte heli en fixed pitch vliegt deze ook niet soepel in wind:

tAyJLpp-wPM[/media] - ROBBE Arrow Plus bei Wind in Gerbrunn

Kortom, eigenlijk... en daar komt de moraal van m'n verhaal. Zou je verschillende helicopters moeten kopen voor verschillende doeleinden en verschillende leer-stadia. Er bestaat eigenlijk geen 'alles-in-één' aankoop.

Bijvoorbeeld;

1. Nine Eagles Solo Pro voor indoor, om weer een beetje in te komen voor wat betreft heli vliegen (mogelijk mode 2 besturing leren etc.)

2. Kleine fixed pitch heli ter voorbereiding op CP helicopters, zoals Walkera 4#6, Honey Bee FP V2, Robbe Arrow Plus trainer etc.

3. Een volwaardige CP heli voor het echte buiten. Denk aan 400 en 450 klasse helicopters, denk aan Honey Bee King 3, Belt-CP v2, KDS350, Align Trex450 etc. afhankelijk van je budget, ervaring en voorkeur tegen die tijd.

Ik zou in eerste instantie kiezen voor de RTF modellen, zodat het accent van de leerervaring vooral op het vliegen komt te liggen en niet op de zelf gemaakte fouten in de bouw en afstelling. (RTF heli's moeten natuurlijk wel nog gecontroleerd worden / afgesteld worden voor iedere vlucht overigens. Maar over het algemeen zullen ze goed vliegbaar zijn binnen enkele minuten.)

In de aanschaf zou ik in ieder geval goed bestuderen of losse onderdelen goed verkijgbaar zijn. Zo is bijv. de Storm 450 een best goede en toffe CP heli (voor vooral gevorderden), maar onderdelen in Nederland zijn waardeloos verkrijgbaar (heb al een tijdje niet meer gezocht, kan verbeterd zijn inmiddels). Het is dan in dit specifieke geval wel weer een clone waarvan je onderdelen van andere merken kunt uitwisselen, maar echt overzichtelijk is het dan niet.


Ik denk overigens dat het uiteindelijk wel een beetje zoals fietsen is. Je verleert het nooit helemaal. Er van uitgaande dat je doelt op helicopter ervaring van 20 jaar geleden, is mogelijk die Solo Pro wel al snel veel te gemakkelijk.
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Ik bn het met quasti eens. J moe goed op de verkrijgbaarheid vd onderdelen... Zo weet ik dat een fp een goeie startersheli is. En dat voor de 4#6 en de fp 2 veel onderdelen te krijgen zijn
 
Hoi mensen,

allereerst bedankt voor jullie reacties. zoals ik het nu zie, wordt het in ieder geval geen Solo Pro. Het lijkt me dat ik met een kleine FP beter en langer vooruit kan. Ik heb zelf wel een goed gevoel bij de Robbe Arrow Plus trainer. Ken het merk al heel lang en voor mijn gevoel wel kwaliteit. Ook zag ik het Youtube filmpje en m'n woonkamer is niet veel groter.... Als jullie nog ideeen hebben, hoor ik het graag.

groet,
Peter
 
Peter, hou er wel rekening mee, hoe kleiner het is, hoe moeilijker vliegen (zenuwachtiger)

zo heb ik zelf 450 size CP heli's en dat vliegt redelijk strak, heb toevallig vorige week iemand geholpen met het sfstellen van een Honeybee king II ook een CP maar die is net een slagje kleiner dan een 450 size, en dat was erg lastig vond ik zelf.

ik zelf ben begonnen met coaxiaal, en heb de FP overgeslagen, en ben gelijk naar CP heli's gegaan.

In combinatie met een goede simulator " Realflight 4.5G " heb ik het vliegen geleerd, ik ben nu een dik jaar bezig met heli's, en crash maar zelden meer.

de simulator daar heb ik echt profijt van gehad, ik vlieg zeker geen 3D, maar kan redelijk vliegen.

Zoals 3D voor de expert het een kick geeft, zo geeft het bij een beginner hooveren dezelfde kick.

Succes met je avontuur.

Groeten Marcel
 
Hey Mensen,

de knoop is doorgehakt: het wordt toch een co-axiaal: Robbe Blue Arrow. Wellicht toch de meest veilige keuze om mee te beginnen. Als dit bevalt wordt de volgende een FP. Bedankt voor jullie meningen,
Peter
 
Hey Mensen,

de knoop is doorgehakt: het wordt toch een co-axiaal: Robbe Blue Arrow. Wellicht toch de meest veilige keuze om mee te beginnen. Als dit bevalt wordt de volgende een FP. Bedankt voor jullie meningen,
Peter

Heel verstandig, hoewel ik wel moet zeggen dat die co-axiale helicopters vaak wel echt ander vlieggedrag kennen dan een meer 'echte' fixed pitch helicopter.

Dan maakt grootte zelfs niet uit. Het idee dat een grotere helicopter per se ook beter vliegt is een beetje een non-argument wanneer je nog echt moet leren vliegen. Corrigeren in wind zal dan met elke helicopter een hele uitdaging vormen.

Een grote CP kopen met het idee dat dit wel makkelijker vliegen zal is dan ook echt klinkklare onzin. Dat je met beleid het wel zult kunnen leren met een CP is heel iets anders, of het weggelegd is voor 90% van alle beginners is een tweede. Ik weet zeker van niet.

Voor de meesten is een Solo Pro of Blade mSR een hele goede 1ste heli. Mensen op een budget kunnen beter meteen voor een iets grotere fixed pitch gaan denk ik. Een CP als eerste heli is gewoon vragen om problemen.
 
Back
Top